Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a baromi drága...

Igaz, hogy a baromi drága Balaton azért népszerű még most is, mert a magyarok döntő többsége meg sem tud mukkanni angolul, hogy külföldre utazhasson?

Figyelt kérdés

[link]


Lehetne menni sokkal olcsóbban Görög- vagy Horvátországba, de sokan csak a Balaton, a Balaton... ez van a fejekben miközben két zsíros lángosozás és három hínártól bűzlő flip flop papucsozás közben a NER elit a fürdőnadrágjából is kilopja csóró magyart.


Nem lehetséges, hogy sokan azért nem mennek az országhatáron túlra, mert - nem beszélve, hogy a Suzukijuk 300km-nél többet nem bírna ki - meg se tudnak mukkanni angolul, ami nélkül nyilván meg lehet halni egy külföldi nyaralás során is, jól gondolom? Emiatt egész évben güriznek, hogy a francia Riviéránál drágább magyar pocsolyához eljussanak elmondva, hogy idén is voltak nyaralni.



2021. júl. 28. 22:04
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
72%
Ilyen gázos kérdést már rég olvastam.
2021. júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
74%

Nem igaz.

1. a magyarok többsége tanult idegen nyelvet, mivel az általános iskola alsó tagozata 4. osztályától kötelező.

2. senkinek nem kell idegen nyelven beszélni tudnia ahhoz, hogy utazhasson más országba, ugyanis erre vannak a szótárak, tolmácsok, idegenvezetők és a szervezett programok.

3. az utazáshoz pénz kell és lehetőség. Most a lehetőség hiányzik, mert ha nem vetted eddig észre, akkor szólnék, hogy világjárvány van, amiben a magyarok éppen úgy jobban teszik ha nem utaznak más országba, mint ahogyan azon más ország polgárai is.

4. fura egy agyad lehet ha azt hiszed vele, hogy 2 évvel ezelőtt még a magyarok többsége beszélt idegen nyelvet - hiszen tömegesen utaztak külföldre - de mostanra hopp, elfelejtették.

5. mi az? Apádnak csak Suzukija van és idén nem volt hajlandó téged külföldön nyaraltatni?

2021. júl. 28. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
87%
Nem is tudom. 60 múltam, a baslcsit még csak képről láttam. Európai körutat meg csináltam 10 alkalommal, úgy hogy mukkot nem beszélek idegen nyelvet. Németekhez kimondottan szerettem farsangi buliba járni. Holland királynő össznépi szülinapi buliját is rendszeresen látogattuk.
2021. júl. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
71%
Amikor a külföldre kell menekülnie annak a több millió elüldözött magyarnak akkor még elég jó a nyelvtudás, de amikor nyaralni kell menni ott már besül?
2021. júl. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:
#4: Akik külföldön élnek/külföldre mentek nyilván nem jönnek vissza a magyar kacsaúsztatóba fürödni. Nyilván nem róluk beszélek.
2021. júl. 28. 22:19
 6/47 anonim ***** válasza:
50%

#5

De az a forgatókönyv, hogy még itt egy rakás magyar aki tűkön ülve várja hogy elhagyhassa az országot a Fidesznek köszönhetően.

2021. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
67%
Èn mar Nèmetorszahban elek 18 eves korom ota.Megis jarok rendszeresen a "kacsausztato"Balatonra fürdeni meg a tengerre is Olaszotszagba meg Szloveniaba is.Szerintem teljesen mas "feeling" a Balaton,mint egy tengerpart.Mind kettőnek meg van a maga szépsége,varázsa,nem kell a kettőt egymassal szembr allitani.
2021. júl. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges nyelveket tudni külföldi nyaraláshoz, mivel magyar vendégmunkásokkal van tele az összes hotel, étterem, bolt :)
2021. júl. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
Nem akarunk karanténba kerülni hazajövett külföldről ennyire egyszerű és szerintem sokan másoknak is.
2021. júl. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Saját példám alapján nagyon jól elvagyok idegen nyelven makogás és Balaton nélkül is, - nem mondom meg hol, nehogy oda szokj! :D
2021. júl. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!