Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Igaz, hogy a baromi drága...

Igaz, hogy a baromi drága Balaton azért népszerű még most is, mert a magyarok döntő többsége meg sem tud mukkanni angolul, hogy külföldre utazhasson?

Figyelt kérdés

[link]


Lehetne menni sokkal olcsóbban Görög- vagy Horvátországba, de sokan csak a Balaton, a Balaton... ez van a fejekben miközben két zsíros lángosozás és három hínártól bűzlő flip flop papucsozás közben a NER elit a fürdőnadrágjából is kilopja csóró magyart.


Nem lehetséges, hogy sokan azért nem mennek az országhatáron túlra, mert - nem beszélve, hogy a Suzukijuk 300km-nél többet nem bírna ki - meg se tudnak mukkanni angolul, ami nélkül nyilván meg lehet halni egy külföldi nyaralás során is, jól gondolom? Emiatt egész évben güriznek, hogy a francia Riviéránál drágább magyar pocsolyához eljussanak elmondva, hogy idén is voltak nyaralni.



2021. júl. 28. 22:04
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%
SZÉP kártyát csak belföldön lehet elkölteni, mi se megyünk most külföldre. Tavaly szinte semmi nem fogyott róla.
2021. júl. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
37%
A válaszok annyiban egyébként álszentek, hogy igenis létező jelenség az, hogy a valóban tragikus általános nyelvtudási szint miatt sokan vagy nem utaznak külföldre vagy csak akkor, ha idegenvezető kíséri őket vécére is, amit meg mondjuk nem neveznék utazásnak.
2021. júl. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
100%
22) Én eltudtam menni 1980-ben is Bulgáriába mindenfajta nyevtudás nélkül is.
2021. júl. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz. Rengeteg turisztikai látványosság van a Balatonnál - én például sose a strand miatt megyek, azt annyira nem szeretem. (Kicsit víziszonyom van).


De a túraútvonalak, a piacok, meg egyszerűen a hangulat nagyszerű.


De nem csak a Balaton, hanem az egész ország tele van ilyen gyöngyszemekkel.

2021. júl. 29. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

Megszokás, és a félelmek miatt. A nyelvtudás hiánya is számít valamennyire de főleg az a kettő amit írtam.


Én mindenesetre nem mennék oda nyaralni, mert ahogy írta a kérdező iszonyú drága, emellett iszonyú unalmas, brutális nagy a tömeg, és még úszni se lehet.

2021. júl. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
62%
Egy atlagos magyar csaladnak nincs penze se kulfoldre, se a balatonra, csak naprol napra elnek.
2021. júl. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

#24 "De nem csak a Balaton, hanem az egész ország tele van ilyen gyöngyszemekkel."

Igen, így van, csak sokan meg sem próbálják. Idén a Dél-Dunántúlon voltunk egy kisvárosban. Azt hittem semmit nem fogunk tudni kezdeni magunkkal azon kívül, hogy bemegyünk a közeli fürdőbe. Kényszeredetten kezdtem keresni környékbeli érdekességeket, mert már voltunk ott több évvel ezelőtt és azt hittem akkor mindent kilőttünk.

Aztán kiderült, hogy az előre tervezett programok mellett ott volt annyi érdekesség, izgalmas látnivaló, hogy erővel kellett szűrni, mert lazulásra is kellett idő csak úgy ücsörögni a fürdőben. Már most annyi dolog van amit szívesen megnéztünk volna, hogy 5 év múlva ha visszamegyünk a környékre, akkor is lesz olyan amiket még nem láttunk. A kamasz gyerekeink is nagyon élvezték a programokat. Az ország minden részére ez az igaz - bár tény, hogy autóval megvalósítható, gyalogosan, tömegközlekedéssel sokkal korlátozottabbak a lehetőségek a hosszú utazások miatt.

2021. júl. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

"turisztikai irodákban is van magyar nyelvű informáciòs anyag,magyar idegenvezetők is vannak."


Hát nem tudom, de amikor horvátban voltam sehol nem láttam magyar tájékoztatót. Ha nem csoportos utazással mentem volna ott halok meg. És az idegenvezető/csoportvezető se normális megoldás. Ha valami nyűgöd van őt kell keresni, akár este, hogy vhol megértesd magad. Nyaraláson volt, hogy órákat kellett várnom valami kérésre a hoteltől, mert nélküle nem tudtam megértetni magamat a recepción.

2021. júl. 29. 18:07
 29/47 anonim ***** válasza:
66%

Kérdező azért ilyen drága a Balaton, mert a ilyen árak mellet is folyamatos teltház van mindenhol kereslet-kínálat törvényéről hallottál már? Ha neked lenne a Balaton partján egy éttermed, te is a lehető legtöbbet szeretnéd elkérni a szolgáltatásaidért és nyilván annyit tudsz kérni, amennyit kifizetnek az emberek, jelen pillanatban ennyit ki tudnak fizetni, ha nem igy lenne akkor nyilván csökkennének az árak.

(Amúgy félelmetes, hogy a magyar társadalom mennyire nincs tisztában a közgazdaságtan legalapvetőbb fogalmaival, igy tényleg úgy verik át a népet, amennyire nem szégyellik.)

2021. júl. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:
80%

15. voltam. nyugodtan pontozzatok le, nekem tapasztalataim vannak arról, hogy egyesek érettségi előtt sem tudnak egy tőmondatot összerakni idegen nyelven. pedig abból a nyelvből akarnak érettségizni.

Azért jó, hogy ehhez mindenki annyira ért, vagy legalábbis azt hiszi. Igenis van, hogy idegen nyelvből érettségiző meg se tud szólalni idegen nyelven, még érettségi után se, úgy, hogy az érettségi sikerül neki.

Ez nyilván nem feltétlen függ össze azzal, hogy kimegy-e valaki külföldre vagy nem. Nem is ezt mondtam.

2021. júl. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!