Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyes után a munkahelyem...

Gyes után a munkahelyem visszavenne, de teljesen más munkakörbe. Ha nem fogadom el jár végkielégítés 15 év után és mennyi?

Figyelt kérdés
A helyemet más töltötte be, 6 éve otthon vagyok (2 gyermekem született), most jár le a gyes és az irodai munkám helyett fizikai állományba vennének, egy olyan munkakörbe aminek nincs jövője (az a meglátásom, hogy az első adandó alkalommal el is küldenének). Mit tehetnék? Mik a jogaim? A végkielégítés mennyi lenne kb. 15 éve vagyok a cégnél. Köszönöm a segítséget!

2013. márc. 21. 21:02
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Ha nem fogadod el a másik munkakört akkor a ledolgozott 15 éved figyelembevéve egészen pontosan meg tudom mondani mennyi végkielégítés fog neked járni. Nos ez kereken nulla forint és nulla fillér. Nagyon ügyelj arra, nehogy átverjenek! A cég egyetlen fillérrel sem fizethet ennél kevesebbet számodra!
2013. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem jár végkielégítés, csak ha a cég egyoldalúan megszűnteti a munkaviszonyt.
2013. márc. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

egyoldalúan? pont akkor nem jár ha közös megegyezésre jutnak (akkor max az jár amiben megegyeznek)


ha a cég egyoldalúan felmond, akkor mindenképpen jár tudtommal.

2013. márc. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 WÁgnes válasza:
Szia, szerintem jár neked, több ilyen esetről olvastam már egy HR-es anyuka honlapján, ahol ingyenesen kaphatsz munkajogi tanácsot. Ha beütöd a gugliba, hogy dolgozó mami, kihozza azonnal. Szerintem tedd fel ott a kérdést, a szakértőnek... jobban jársz
2013. márc. 21. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jobban jár ha a szakértőtől tudja meg, hogy semmi sem jár, mi? :D
2013. márc. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 22. 09:11
 7/7 WÁgnes válasza:
Biztosan jobban jár, ha egy szakértő ad választ, nem hiszem, hogy te munkajogász lennél...én sem vagyok az, de sokat olvasok, mert lassan nálam is eljön ez az idő... viszont az az anyuka, aki ezt a honlapot üzemelteti, és tényleg ingyen segít mindenkinek a blogján, nagyon benne van a témában! Én már sok ismerősömnek ajánlottam, én eddig mindenki csak dicsérte. Néha sajnos nagyon lassan válaszol, de mindig válaszol a kérdésekre. Te ellenben rossz tanácsot adsz, és fellengzősen bánsz azzal, aki megpróbál kievickélni egy ilyen szerencsétlen helyzetből, inkább olvass te is utána... Bocs, de ha nem tudod jól, ne adj tanácsot, mert 15 év után igenis sok pénz jár neki!
2013. márc. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!