Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják, hogy rossz az...

Miért mondják, hogy rossz az életszínvonal?

Figyelt kérdés
Családunknak 2010 körül egy számítógép meg 2 régi TV is luxuscikknek számított. Ki is kötötték a netet egyszer, meg volt olyan is, hogy a vizet majdnem elzárták, de felálltunk. Ma meg már 2 okos TV-nk van, autónk, nekem iPhone-om, az anyámnak is modern telefonja van. Szépen lassan, de ez mind összejött az évek során.

2021. aug. 9. 16:27
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
71%
Jó,általában mindenki többet akar, nincs ezzel baj.
2021. aug. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
86%
Nem azt mondják hogy rossz, inkább hogy a nyugati országoktól még mindig nagyon le vagyunk maradva.
2021. aug. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
83%
Nyilván manapság több a lehetőség, de még bőven van mit tenni.
2021. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
87%

Elég gáz, hogyha a jólétet elektronikai kütyükben méred. A polgári életmódról mi a véleményed? Kultúrprogramok, nyaralás fejlett országokban, befektetések, egyéb vagyonelemek?

Másrészt szerencsére a statisztika nem egy családra vonatkozik. Emellett nyilvánvaló, hogy az életszínvonal nő, mint ahogy korábban is ez volt a tendencia. Mindemellett, van egy elég nagy réteg, aki bizony szegénynek számít, mert a társadalmi különbségek nőnek.

2021. aug. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
74%
Mert borzalmas az életszínvonal. Svájcban vagy Norvégiában pl már jó az életszínvonal
2021. aug. 9. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
95%

Azt, hogy mások miért mondják, nem tudom.


Én azért mondom, mert 6 év egyetem után, kétszakos tanári mesterdiplomával nettó 145 ezer a fizetésem. Miután kifizettem a bérleti díjat+rezsit, már csak a legalapvetőbb élelmiszereket vehetem meg, mert másra nem futja. Ha közbejönne egy nagyobb, váratlan kiadás, akkor egyszerűen utcára kerülnék.

2021. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
13%
6: a tanárok fizetése régebben is gyatra volt, ha tanárnak tanultál mégis, akkor gondolom belekalkuláltad, hogy kevés lesz a pénz
2021. aug. 9. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
97%

Azért mondják, mert csak ahhoz mérik, ami még jobb, a rosszabbhoz nem. Lásd az ötös, aki szerint a világ leggazdagabb országaiból kettőben "már jó".


Ugyanakkor az, hogy most futja iPhone-ra, meg tv-re még nem jelenti azt, hogy az életszínvonalad jó. Ha el tudod tartani a családod, nem okoz gondot egy váratlan kiadás, el tudsz járni szórakozni, neadjisten még nyaralni is, még félre is teszel öreg korodra, hogy ne a kölykid tartsanak el, ÉS EMELLETT még lazán futja iPhone-ra is, akkor az már más kérdés.


A téma inkább az, hogy a fentivel már felfelé lógnál ki a magyar átlagból.

2021. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
89%
Az igen, hatalmas életszínvonal növekedés, 10 év alatt tudtál venni 2 TV-t meg egy iPhone-t. Te vagy az élet császára!😂😂😂
2021. aug. 9. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
81%
Mivel foglalkozol, kérdező?
2021. aug. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!