Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mennyi lenne az átlag nettó...

Mennyi lenne az átlag nettó jövedelem, amiből tisztességesen és tervezhetően meglehetne élni? Illetve a gazdaságot is fenntarthatóvá változtatná a fogyasztással?

Figyelt kérdés
2010. aug. 29. 10:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

kedves kérdező!

azt hiszem akik itt válaszoltak, nem törődtek bele az életükbe, meg a sorsukba meg a jövedelmükbe, csupán reálisan látják a dolgokat. Lehet itt 300 ezerről álmodozni, amikor minimálbért kapsz a kezedhez, meg hatalmas autókról, ugyanennyi pénzért. Abban igazad van, hogy akik dolgoznak, elég aránytalanul keresnek a többi országhoz képest és az alap árakhoz képest. De mostanában nem látok arra esélyt hogy hipp hopp mindenki 300 ezret keressen, amikor apukám és anyukám is rendesen dolgozik napi 8 órát, és kb 280.000 jut egy hónapra négyünkre.

2010. aug. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Na itt a baj a magyarokkal!

150 ből ki lehet jönni!"


Igenis ki ! Én nem akarok nyugati életszínvonalon élni, mert minek? Amúgy is hatalmas pazarlás.Elég egy ház,amiben elférek meg a családom és azt tisztességesen fenn lehet tartani.Nem kell palotában lakni és minden évben új autóval járni.Itt mindig is szegényebbek voltak az emberek mint máshol, ez van.

2010. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
én nem palotára vágyom és évente új autóra, csak pl. szeretem a minőségi holmikat, nem szeretek olcsó szemetet enni nap mint nap, szeretek sportolni, ezek mind kemény ezresek havonta plusszban, amit 150-es fizetésből nem igen lehet összespórolni.
2010. aug. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Szerintem 5000 forint elég is lenne!


Persze, az én jövőképemben 1 ft~400$

2010. aug. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
12%

"Nem hölgyeim és uraim, 300 minimum kellene hogy igazán szabad és felemelt fejű nemzet lehessünk."


Havi 300k forint az évi 18 ezer dollárnak felel meg.


Ennél az USA lakosságának kb. 40%-a kevesebbet keres.


A medián munkabér az USA-ban 460 ezer Ft. Idahóban a legolcsóbbak az ingatlanok, átlagosan 13 millió Ft-ba (60 ezer dollár) kerül egy ház. De pl. Californiában az átlagos házár $450k, azaz 90M Ft.


Úgyhogy az a havi 460k Ft, amit az átlag amerikai keres, vélhetően nem ér sokkal többet a 300k-nál, amit te minimumnak nevezel. Vagyis szerinted a minimálisan elvárható bér magasabb, mint egy átlagos USA-beli bér, miközben az USA az egyik leggazdagabb ország. Ami szerinted minimálisan elvárható, az még az USA-ban sem az tehát.


Tipikus példája annak, hogy valaki, aki egyszerűen nem a Földön él, nincs tisztában azzal, hogy mi lehetséges és mi nem, egyszerűen megfogalmaz egy irreális igényt, és aztán amikor ez nem teljesül, akkor elégedetlen.

2010. aug. 29. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

"Nem hölgyeim és uraim, 300 minimum kellene hogy igazán szabad és felemelt fejű nemzet lehessünk."


---Havi 300k forint az évi 18 ezer dollárnak felel meg.


16000 az a 18, de mindegy!


---Ennél az USA lakosságának kb. 40%-a kevesebbet keres.


Igen az alsó 40% akik nem is amerikaiak és mosogatnak stb 6-7 doll/ó bérért.”1400Ft/Ó

Ez mélyen az átlag alatti bér, és kb olyan mint ha itt a minimálbérrel vetnéd össze ami 380Ft/ó

Ugye hogy van még hová fejlődni? Ugyanis ha itt az átlag 300e lenne akkor a minimál kb a duplája lenne z az 720Ft/ó, ami még így sem lenne valami sok!


---A medián munkabér az USA-ban 460 ezer Ft. Idahóban a legolcsóbbak az ingatlanok, átlagosan 13 millió Ft-ba (60 ezer dollár) kerül egy ház. De pl. Californiában az átlagos házár $450k, azaz 90M Ft.


Csak hogy ott egy átlag építőmunkás „ szakképzett „ évi 33-38e doll között keres, amit ki kell valakinek fizetni. De a szolgáltatásokat nem igen lehet összevetni az átlag megélhetési költséggel!

Ugyanis a lakhatás drágább, és néhány termék, de nagy általában minden olcsóbb mint itt.

„ 2× voltam Jacksonville „Florida” Nem turista, ott dolgoztam éltem, lakást béreltem stb, bánom hogy hazajöttem! „ persze nem voltam beteg és az USa gazdaság árnyoldalát nem tapasztaltam”


Jahh!

És milyen házak!

Az Usa ban nem jellemző az 50-100m2, főleg Californiában!


--Úgyhogy az a havi 460k Ft, amit az átlag amerikai keres, vélhetően nem ér sokkal többet a 300k-nál, amit te minimumnak nevezel. Vagyis szerinted a minimálisan elvárható bér magasabb, mint egy átlagos USA-beli bér, miközben az USA az egyik leggazdagabb ország. Ami szerinted minimálisan elvárható, az még az USA-ban sem az tehát.


De sajnos sokkal többet ér, mert olcsóbba az üzemanyag és úgy általában minden.

A lakhatás a drága (kb 2× es) és a szolgáltatások ami kb (3×).


--Tipikus példája annak, hogy valaki, aki egyszerűen nem a Földön él, nincs tisztában azzal, hogy mi lehetséges és mi nem, egyszerűen megfogalmaz egy irreális igényt, és aztán amikor ez nem teljesül, akkor elégedetlen.


Te vagy a tipikus példa, arra hogy semmi tapasztalatod nincs hogy miként élnek más nemzetek, de nekünk el kell fogadni hogy „sz@rul”

2010. aug. 30. 07:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!