Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A baloldal miért nem ismeri...

A baloldal miért nem ismeri el,hogy miattuk kellett a Fidesznek drasztikus változásokat, néha irracionális projekteket véghez vinni?

Figyelt kérdés

Gyakran éri kritika a családtámogatási rendszert.Ami jogos is lenne, viszont a baloldal az oka,hogy ilyenné kellett alakítani.

Az adókedvezmény alapú családtámogatás munkához van kötve, nem jár alanyi jogon.

Ennek azaz oka,hogy a baloldal hozzászoktatta a kisebbséget az állam nedvező kebléhez és osztotta nekik a semmire a hatalmas méretű szociális segélyeket, meg elkényelmesítette őket,hogy munka nélkül is megtudtak élni, csak dőlt a pénz.


A Fidesznek csinálnia kellett valamit, a szavazók is ezt várták.Majd kitalálták,hogy a családtámogatás munkához lesz kötve és a bérek utáni adót fogja befolyásolni.Ezzel máris kizárták az említett problémás csoportot belőle.De. akadnak hátrányai is, mert bármivel előfordul,hogy ideiglenesen munkanélküli lesz.


Amit még gyakran ért kritika, az a közmunkaprogram.Ez is az említett csoport miatt lett kitalálva, mert,ahogy írtam a baloldal elkényeztette őket és egyáltalán nem akarnak dolgozni.Én ezután láttam brazil kezében lapátot, életemben először.



Ezek az intézkedések bár drasztikusak, a közmunkaprogram irracionális is, de a baloldal olyan helyzetet teremtett,hogy csak ennél durvább eszközökkel lehetne rendbe tenni.Orbán meg hallja eleget így is az Eu rikácsolását, fenyegetéseit, nem hiányozhat neki még több kisebbségekért hisztiző liberális.


2021. aug. 16. 21:00
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Ó szegény Orbán, annyira sajnálom, hogy egyszer az életben csinálnia is kellett valamit, nem élhetett meg a puszta pofázásból :'(

Szerintem szervezzünk neki gyűjtést!

2021. aug. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

Az elmúlt 11 évben a baloldal volt hatalmon vagy a Fidesz?

Már rég megelőztük volna a cseheket gazdaságilag, ha nem a lopásra fókuszálnak.

2021. aug. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Értem!


Tehát a fidesz faxságaiért is az ellenzék a hibás.


Orvos mikor látott utoljára?

2021. aug. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Komolyan akkora bajt csináltak a szocik, hogy 11 év ellenzékmentes, kétharmados kormányzása a történelem egyik leghosszabb gazdasági konjunktúrájában sem volt elég helyrehozni? Nem szégyen ennyi idő után még mindig a szocikat emlegetni?


A közmunka sikerességét a helyedben én abban mérném inkább, hogy hány embert épített vissza a munka világába. Tudtommal nem annyira erős a mutató. Nem azt mondom, hogy ingyem segélyezni jobb, de szerintem a közmunka legfőbb eredménye, hogy az átlagember elmondhatja, hogy "de legalább dolgozik a cigány".


És cserébe, most Orbán hozzászoktatja az átlag szakmunkást, hogy ő az élet császára, ingyen tízmilliókat kap építkezésre, új autóra támogatást, aztán ha valaki elveszi, akkor nem ugyanez lesz?


Én ugyan nem állítom, hogy a szocik egy kumma fityinggel is jobbak lettek volna, de az a helyzet, hogy Orbánéknak amilyen feltételek jutottak, semmivel sem sikerült jobbnak lenniük, amit az mutat legjobban, hogy a mai napig a szocikra mutogatnak az emberek.

2021. aug. 16. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha lusta emberek nem dolgoznak az nem sz én hibám.De ha munkanélküli leszek 0 segítségel irgalmatlan adókal.Minek van kormány ?Adót mindenki be tud szedni.Ez kormány a munkás embereket bünteti aki meg csinál 3 gyereket jutalmaza.Ne csódálkozunk hogy, Bulgária után itt vann a legtöbn szegény ember.
2021. aug. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Komolyan, jobberek, nem szégyellitek magatokat, hogy 11 év után még mindig csak a visszamutogatás megy? Saját magatok bizonyítjátok az alkalmatlanságotokat.


A fidesz egész családtámogatásos "programja" egy baromság, és a számok is mutatják, nem működik. A szociális lakások privatizálásával pedig tovább mélyítik a problémát. A szociális lakásrendszert nem privatizálni kell néhány hízott oligarcha számára, hanem bővíteni kellene a társadalom számára, hogy a fiatalok alacsony áron tudjanak lakhatáshoz jutni, saját életet kezdjenek, kirepülhessenek a fészekből, és amíg nincs pénzük saját lakásra, addig megfizethető áron, alacsony áron lakhassanak szociális lakásokban, és ne kelljen 30-40-50 évesen mamahotelben lakniuk. Erre a fidesz szétprivatizálja a szociális lakásokat.


Alkalmatlan, dilettáns banda.

2021. aug. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Abba amúgy belegondolt már valaki, hogy a rendszerváltás óta eltelt 32 évből összesen a Fidesz 15 (majdnem az idő fele) évet kormányzott. Ebből a legutóbbi 11 (több, mint az idő egyharmada) évet egy huzamban, kétharmados többséggel, gazdasági problémáktól, és ellenzéki akadályoktól mentesen tette.


Én nem védem a szocikat, de el kellene már felejteni azt a gondolatot, hogy a Fidesz lenne Dávid a Góliáttal szemben. A Magyarországot leginkább meghatározó politikai pártot régóta Fidesznek hívják, úgyhogy szép lassan el kellene kezdeni felelősséget vállalni a helyzetért, mert fogynak a kifogások.

2021. aug. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz felelőség válalás ezek csak ülnek a székekbe Orbàn,Gyurcsány a parlamentből mennek nyugdijba.Màs helyen csak le mondanak azért ragaszkodnak a hatalomhóz mert nincs gazdaság.Az lényeg hogy,más pénzéből éljenek.De mai magyar gazdaságba egyik se tudna pénzt keresni mert semmit nem tudnak elő állitani ami versenyképes lenne.Könyörgöm a Magyarok már külföldön vásárolnak élelmiszert mert ólcsob az itthoninál.Mert sehol nincsen 27 % áfa beteg állatok.
2021. aug. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!