Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek úgy gondolják...

Az ellenzékiek úgy gondolják lesz kormányváltás?

Figyelt kérdés

A 2006-os őszödi beszéd után az akkori miniszterelnök szinte közellenség lett. Hiába mondott le, és, ha jól tudom, tette rendbe valamennyire az országot Bajnai Gordon, az MSZP kormánynak mennie kellett.


Napjainkban a Fidesz-KDNP van hatalmon, és bár vannak akik elégedetlenkednek, nyoma sincs annak a nagy ellenségeskedésnek, ami annak idején a Gyurcsány-kormányt jellemezte.


Ami ellenzéki politikusokat illeti: a múltkor elég nagy illetlenség volt, amikor beszóltak Orbán Viktornak a könyvajánló posztja alatt.


Világos, hogy nem érik a kormányváltás. Sem a nép nincs olyan felfokozott állapotban a kormány ellen, és a mai ellenzéki politikusok sem jobbak, mint a kormány. A régi ellenzékből Vona Gábor vagy Schiffer András szimpatikusabb volt, ők azonban már nem politizálnak.


2022-ben tehát Fidesz győzelem lesz. Maximum a 2/3-os többség az, amit elveszíthet a Fidesz. De nem biztos, hogy el fogja veszíteni.


2021. aug. 26. 23:35
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Hogy az ellenzékiek hogyan gondolják, azt a többi nem tudhatja. ennek két oka is van. Egyfelől nem értik meg, másfelől nem fogalmazódik meg, mert közismert, hogy amire a hatalom rákattan, az többé nem fogyasztható. Tehát hogy mi lesz, főként hogyan lesz, annak ismeretéhez bizony ellenszékinek kell lenni. nem ám álellenzékinek, hanem belsőleg ilyen szemléletűnek.
2021. aug. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
47%
Szerintem ezt már egyre több fideszes is úgy gondolja. Itt a faluban a legnagyobb Fidesz hívőktől is azt hallom, hogy "na ezt megette a fene", meg a legtöbben a vagyonuk kimenekítésén munkálkodnak, mivel a 2022-őt már nagyon bizonytalannak gondolják.
2021. aug. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
43%

Na egy újabb szélütőtt fideszes gyakorin.😤

Nyoma sincs az elégedetlenségnek? Gyere már le hozzánk Baranyába, beszélgess kicsit itt az emberekkel, mennyire elégedettek a Fidesszel, ne csak az M1-ből informálódj!


Az utolsó valódi 2/3 pedig 2010-ben volt, mert akkor az MSZP támogatottsága mélyponton volt, azóta csak trükközéssel van 2/3.

2021. aug. 27. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:
Nem vagyok fideszes. Semleges vagyok, de én nem látok esélyt a kormányváltásra.
2021. aug. 27. 03:34
 15/32 A kérdező kommentje:
Olyan elégedetlenség, mint 2006-ban volt, nincs, ez tény. Max nem szimpatizálnak a kormánnyal, de nincs olyan gyűlölet, mint a Gyurcsány-kormány ellen. Az ellenzék semmivel sem tűnik jobbnak, mint a kormány. Sőt, ismeretlen is. Sok ember meg fél az ismeretlentől.
2021. aug. 27. 03:41
 16/32 anonim ***** válasza:
16%
Te papundeklidobozban nőttél fel, vagy szét is nézel, mi van?
2021. aug. 27. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
38%
Nem vagyok ellenzéki kifejezetten. De ebből elég volt. Igen. Én így gondolom.
2021. aug. 27. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
218-ban is azt hitte, Risitas is már megmondta akkor, hogy "Délután már az ellenzék is kormányra került".
2021. aug. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
48%
Nem tudom mennyire van igazad kérdező, de erre mifelénk a Fidesz szó káromkodásnak számít. Munkalehetőség továbbra is kevés, ha találsz is sok helyen minimálbért fizetnek, szóval ennek a 400 ezres magyar átlagfizunak köze nincs a valósághoz. Szerintem nagyobb utálat van most a Fidesz iránt, mint annó Gyurcsányék iránt, csak nem annyira látványos, mert nincsenek autó- és kuka gyújtogatások, se kockaköveket dobáló vandálok. Persze Gyurcsányék is nagyon lepusztították az országot, közel voltunk az államcsődhöz, de ettől még a Fidesz, minden idők legkorruptabb pártja. Gyurcsányék bűnei a Fideszt nem menti fel semmi alól. És lássuk be, ennyi és ilyen pofátlanul nagymértékű meggazdagodások, ilyen gátlástalan lopás, hülyeségekre milliárdok költése, a Gyurcsányék alatt közel nem volt. Úgyhogy én is azt mondom, hogy ebből a Fidesz bandából elég volt! Ideje lenne eltűnnie a süllyesztőbe. Persze, ez nem fog megvalósulni, mert amíg Gyurcsány az ellenzék egyik vezéregyénisége, addig az ellenzék sose fogja leváltani a Fideszt, nem véletlen hagyják neki hogy hülyét csináljon magából, szóval ki van ez találva.
2021. aug. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
67%

Én bizonytalan vagyok/ voltam (?)...

MOST úgy áll a helyzet, hogy a Fidesz kapja a szavazatomat.

Indokok: a Mi hazánkra szavaznék, akkor az ellenzéket segítem a Fidesz kárára.

Az ellenzékben van szimpatikus párt, de ez az Összefogás nem tetszik. Előválasztás szerintem a legnagyobb átverés. Én nem egy biankó szavazatot akarnék leadni " valakire", ráadásul az egyéni jelöltek esetében is lesz millió háttéralku, ide- oda visszalépés, egyebek...

A legnagyobb probléma Gyurcsány. Nekem legalábbis. Én személy szerint soha nem akarom, hogy a szavazatom bármilyen módon is, de őt támogassa. Ha az ellenzék kihagyta volna Gyurcsányt, valószínűleg rájuk szavaznék, de mivel ezt nem tették meg, sőt... ezért erre a formációra nem tudok szavazni!

2021. aug. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!