Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az ellenzékiek úgy gondolják...

Az ellenzékiek úgy gondolják lesz kormányváltás?

Figyelt kérdés

A 2006-os őszödi beszéd után az akkori miniszterelnök szinte közellenség lett. Hiába mondott le, és, ha jól tudom, tette rendbe valamennyire az országot Bajnai Gordon, az MSZP kormánynak mennie kellett.


Napjainkban a Fidesz-KDNP van hatalmon, és bár vannak akik elégedetlenkednek, nyoma sincs annak a nagy ellenségeskedésnek, ami annak idején a Gyurcsány-kormányt jellemezte.


Ami ellenzéki politikusokat illeti: a múltkor elég nagy illetlenség volt, amikor beszóltak Orbán Viktornak a könyvajánló posztja alatt.


Világos, hogy nem érik a kormányváltás. Sem a nép nincs olyan felfokozott állapotban a kormány ellen, és a mai ellenzéki politikusok sem jobbak, mint a kormány. A régi ellenzékből Vona Gábor vagy Schiffer András szimpatikusabb volt, ők azonban már nem politizálnak.


2022-ben tehát Fidesz győzelem lesz. Maximum a 2/3-os többség az, amit elveszíthet a Fidesz. De nem biztos, hogy el fogja veszíteni.


2021. aug. 26. 23:35
1 2 3 4
 1/32 árokpart ***** válasza:
33%
A nép felfokozott állapotban van csak nem a parlamenti ellenzékre szeretné leváltani a kormányt, hanem teljes rendszerváltást szeretne. A kedd esti blokádkísérletet is több mint százezren tekintették már meg mármint az élő videót.
2021. aug. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
66%
1: árokpart, te valami alternatív univerzumban élsz. Az hogy az ország lakosságának 1%-a rákattint valami linkre, marhára nem "izgalmi állapot".
2021. aug. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:

#1


Abból lehet választani, ami van. Vagy a parlamenti ellenzék, vagy senki.

2021. aug. 26. 23:43
 4/32 A kérdező kommentje:
Illetve, vagy a kormánypárt.
2021. aug. 26. 23:43
 5/32 anonim ***** válasza:
26%
Igen lesz. Készülhettek fideszesek a buktára!
2021. aug. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 árokpart ***** válasza:
2%
Mindig van más választás. A lakosság nemcsak választás útján tudja az akaratát érvényesíteni, hanem békésen a közvetlen népszuverenítás elvén is.
2021. aug. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Milyen blokád volt kedden? Én még csak nem is hallottam róla.
2021. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
73%
6: rákattint 1% valami linkre, és megváltozik a világ? És ez erősebb lesz mint 5-6 millió leadott szavazat? Ne viccelj.
2021. aug. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
59%
Az elégedetlenség hiányát szerintem a saját környezetedben nem tapasztalod, de ez rettentően függ attól, hogy hol él az ember, milyen közegben mozog, milyen baráti társasága van, milyenek az anyagi lehetősége, milyen véleménybuborékba zárja a Facebook, stb. Például a legtöbb nyugati megyében egy kisvárosban tök nyilvánvalóan sok a Fideszes, egy katolikus nógrádi faluban szintén, míg Budapesten meg egész más a klíma ilyen tekintetben.
2021. aug. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Ott vannak még azok (nem tudom pontosan, kik), akik nem parlamenti pártok.


Mit értesz népszuverenitáson?

2021. aug. 26. 23:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!