Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az, hogy a Fideszes...

Miért van az, hogy a Fideszes oligarcha pályázatával rendezett állami 4 hónapos IT képzésben nem is tanít egy darab informatikus sem?

Figyelt kérdés

Haverom utánanézett, hogy kik lesznek az oktatók. Vannak köztük kémikus, vegyész, filozófus, antropológus, természetvédelmi szakon végzett diplomások, meg vannak olyanok is akiknek nincs is diplomájuk csak valami vicc papírjuk valahonnan.

De informatikus végzettségű egyén egy darab sincs az IT tanárok között, ahol mintegy 10 ezer magyar fog tanulni online...

Miért volt ilyen smucig görény a Fideszes oligarcha? Miért nem tudott informatikusokat szerezni infó tanárnak? Miért csak az elhelyezkedni képtelen, kiszolgáltatott, büfé szakosokat fogta be, minőségben a béka segge alatti "IT" oktatásra?

Azért ha ezt elmesélnénk egy Nyugati országban, szarrá röhögnék magukat...



2021. szept. 3. 22:18
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Hát kíváncsi leszek, hogy abból a 10ezerből vajon hány lesz akinek nem kell lehúznia majd a WC-n ezt a "képesítését". A maradék meg majd úgy fog repülni a cégektől a nulla teljesítmény miatt mint a huzat.
2021. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen IT képzésről van szó?
2021. szept. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:

Újratervezés program

Nehéz utánanézni az oktatóknak, mert jól el van rejtve kik is ők valójában szakmailag. De nem lehetetlen utánajárni. Haverom a végére járt.

2021. szept. 3. 22:25
 4/33 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy ez csak egy alap számítógépe tanfolyam? Pl Word, Excel, szövegszerkesztés. Mert azt bárki képes oktatni aki kicsit is ért a számítógépekhez.
2021. szept. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
95%
A szoftverfejlesztők nagy részének mára már más alapdiplomája van, ez nem sokat jelent. A tudás és tapasztalat számít, nem a papír. Tanításhoz meg leginkább érzék kell.
2021. szept. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

5-ös

Véletlenül sem arról van szó, hogy a Fideszes zsebrebaszta a közpénzt, és fillérekből kivitelez egy semmirekellő, jólvanazúgy programot, amiből soha senkinek nem lesz haszna?

2021. szept. 3. 22:41
 7/33 anonim ***** válasza:
56%
dobrevita kérdező! mennyi kakóbiztos számtógépnek örülnél?
2021. szept. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
6: Nem. Ismerősöm részt vett egy ilyen programban és magas szintűnek találta. Felesleges ilyen konteókat gyártanod.
2021. szept. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim válasza:
A papír nem számít. Szoftverfejlesztő vagyok. Elte-re jártam programtervezőire de a tömény matek miatt 1 év után ott hagytam és magamtól tanultam tovább. Nem sokat tanítanak programozni sajnos. Egyik ismerősöm mérnökinfón végzett. Neki egyedül kellett a suli után megtanulnia, amit szeretett volna csinálni. Nagyon sok jó oktatás van fennt neten. Udemy, freecodecamp, stb. Én sokáig back endet tanultam, java, SQL, spring stb. Aztán rajöttem hogy nem az én világom. Úgy hogy front endes lettem, amit sokkal jobban élvezek. De kinek mi a jó persze. Az elején azt kell eldöntened mire szeretnél fejleszteni, desktop, mobile, web? Egyik ismerősöm pl most senior android fejlesztő Londonban és nagyon csábít a gondolat hogy kimenjek. Sok jót mesél az ottani légkörről. Sajnos első kézből tudom hogy a bootcamp sem megoldás. Jó párral találkoztam, sokkal jobban kedveltem azokat akik egyetemről jöttek vagy maguk tanulták otthon. A bootcampeknél sokat fizetsz, a tanáraid pedig, akikkel a legtöbb időt töltöd, korábbi hallgatók. Plusz a bootcampek nagyrészt full stacket tanítanak. Nem specializálódsz. Na már ne haragudjanak meg rám, de hogy valakit kineveljenek 4-6 hónap alatt mind front end és back end területen, teljességgel lehetetlen. Van ahol specializálódsz ha jól tudom, azt hiszem a codecool-nál talán. De minek kifizetni milliókat ha már egyedül is tudsz tanulni, akár egy részmunkaidő mellett, de teljesmunkaidő mellett hosszú és nehéz lesz. Ha kérdésetek van, írjatok és szívesen válaszolok. Tudsz találni interneten kifejezetten roadmap-eket is hogy miket kell tanulnotok.
2021. szept. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

Hát, hogy ő jó minőségűnek találta-e és hogy mi a valóság az két teljesen különböző dolog lehet.

Ami tény: a covid alatt 70 ezren is részt vettek ilyen online IT képzésen. És tudod mennyi tudott elhelyezkedni vele? Olyan. 10-15 körül állítólag, azoknál sem kizárt, hogy protekcióval (pl. a párjuk góré vagy már nagy tekintély a cégnél, stb..)

2021. szept. 3. 23:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!