Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Első választóként miket...

Első választóként miket érdemes/kell figyelembe venni?

Figyelt kérdés
Az előző választásról lemaradtam pont-utána töltöttem a 18-at. Ami nem is baj, mert nem voltam képben.

#Elsőszavazó #Mitmiért
2021. szept. 9. 13:32
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Vigyél személyit, meg célszerű az értesítő levelet is vinned hogy gyorsabban beazonosítsanak. Megkapod a szavazóívet, azon x-elsz, bedobod az urnába és pont. Kb. ennyire kell "figyelned". Azt hogy hova húzod az x-et meg a te dolgod, de úgyis lesznek mindjárt páran akik a saját politikai hovatartozásuk alapján tippeket adnak majd neked 😂
2021. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lakcímkártya is legyen nálad, és figyelj arra, hogy minden szavazólapot lepecsételjenek. Ha a szavazatszámláló bizottság egyik tagja figyelmetlenségből nem pecsételi le valamelyik szavazólapodat, az érvénytelennek fog számítani.
2021. szept. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
Azt hogyha nem lesz változás akkor a fiatalok kivándorlása folytatódni fog.ezt te is érzékeled a környezetedben tehát mást nem is kell figyelembe venned
2021. szept. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
8%
Hogy a Fideszre szavazz! Ez a legfontosabb!!
2021. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

#3


“ Azt hogyha nem lesz változás akkor a fiatalok kivándorlása folytatódni fog.ezt te is érzékeled a környezetedben tehát mást nem is kell figyelembe venned”



Akkor is ha Ti nyertek, tudod hány jobbos fog elmenni? Köztük én is.


#2


Tudod hány ismerősöm jött vissza a Fidesz kormány alatt?

2021. szept. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
5) nem tudom hányan.Azt tudom hogy mennyien távoztak 2010 óta.azt ne mondd hogy csak a fidesz miatt maradtál.
2021. szept. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

#6


“nem tudom hányan.Azt tudom hogy mennyien távoztak 2010 óta.azt ne mondd hogy csak a fidesz miatt maradtál.“


Mennyien távoztak ? Nagy részük aki elment vissza is jött, mert annyira se ment nekik az angol mint egy 6.-osnak. De legalább kimentek körülnézni. 😂 Nézd meg mennyi most és mennyi volt a szocik idejében a ki-és visszajöttek száma.

2021. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%

Kérdező

A legfontosabb, hogy próbálj meg saját valós véleményt alkotni és nem hallgatni sem egyik, sem másik, sem akárhanyadik propagandára! A valóságot ismerd meg a múltban és abból következtess a jövőre.

Most ráadásul egyszerű is a helyzet, mert akik most ellenzéki összefogásként esélyesek egy kormányváltásra, azok politikusai, párjai voltak kormányon korábban 8 éven keresztül, a mostani kormány meg 11 éve.

Csak meg kell néznek mit ígértek és mit tettek valójában.

Mert ígérgetni, kampányolni mindenki tud, az viszont hogy mi az amit utána meg is tesznek az lesz amit kapsz majd ha rájuk szavazol.

Az én nagyobbik gyerekem már pont volt szavazni 2018-ban, a kisebbik még éppen nem mehetett, hozzád hasonlóan. A nagyobb viszont nem bánta meg az akkori döntését, hogy a fideszre szavazott. Az elmúlt években fel tudta venni azt a diákhitelt, amit korábban az első fidesz kormány alatt vezettek be, majd azt is amit a mostani alatt és kedvezően, akkor kell törlesztenie amikor most már dolgozik is. Tudott duális képzésre jelentkezni az egyetemen, ami korábban nem volt és munkát is első próbálkozásra talált jó fizetéssel, mert most nem nagy munkanélküliség van, mint 15 éve volt, hanem munkaerő hiány. A kisebbik fiam már letehette úgy a nyelvvizsgáját, hogy a vizsgadíjat fizette az állam és éppen úgy meg tudja majd csinálni most a jogosítványát állami támogatással, mint előtte a bátyja. A legkisebbnek meg már lesz lehetősége (ha végre véget ér a járvány) hogy több hétig tanuljon külföldön nyelvet a középiskolában - szintén állami finanszírozással.

A gyerekeim most kezdik az életüket és hozzád hasonló korúak, azt látják, hogy most van jövőjük. Ha akarnak akkor mehetnek más országba is tanulni, dolgozni, de ha nem akarnak, akkor itthon is találnak magunknak munkát, már értelmesebb kezdő fizetéssel, mint korábban a másik kormányzati időszak alatt. Januártól nagyfiam ráadásul SZJA mentesen kapja majd a fizetését, ha majd szeretnék a barátnőjével komolyabban összekötni az életüket, akkor ott van a babaváró, a csok, nem maradnak egyedül a gyerekvállalás nehézségeivel.

De ezek az én tapasztalatim, az én gyerekeimmel. Most jó fiatalnak lenni, sok a lehetőség és korábban meg nem így volt, miközben körülöttünk a világ akkor is virágzott.

Nézd meg mi volt és mi lett belőle ez alatt a 11 év alatt, ahogy azt is nézd meg hogy akik váltani akarják őket azok miből mit csináltak a 8 évük alatt, hova juttatták az országot - pl. a fiataloknál kb. 25%-os munkanélküliségbe. A szlogenek, a hirdetett jóemberkedések azok csak szavak, a valóság az amiben élned kell és nem az ígéretekből fogsz tudni élni, hanem a valós lehetőségeidből.

2021. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
70%

#8


ma 14:32 (2021.09.09)


👍

2021. szept. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#7 a Brexitet is Orbán intézte el, hogy a magyarok hazajöjjenek, ugye?

Azért szívnak most annyira ott, hogy még tankolni se tudnak.

2021. szept. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!