Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A jövő évi szavazást miért...

A jövő évi szavazást miért nem lehet érettségihez kötni?

Figyelt kérdés
2021. szept. 17. 03:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Mert akkor ki lenne zárva a lakosság negyedét a szavazásból ami elég nagy szám.egyébként ma már hozzávágják az érettségit a diákokhoz,de attól még nem fognak tudni felelősségteljesebb döntést hozni a nagyobb élettapasztalattal rendelkező, érettségi nélküli személyekhez képest.
2021. szept. 17. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Akkor legyen 8 általános iskolai végzettség a minimum, + egy alapfokú (B1) idegen nyelv tudás.


Akkor pl. legalább az ilyeneket ki lehetne szűrni:


[link]

2021. szept. 17. 04:33
 3/21 anonim ***** válasza:
60%

Én inkább rövid kérdések helyes megválaszolásához kötném a választójogot.

- Mire szavazunk most? (Nem Fidesz vagy Gyurcsány vagy ilyesmi, hanem pl. ez egy Polgárjenőválasztás, vagy országgyűlési képviselő...)

- Mi Magyarország államformája?

- Mi a dolga a köztársasági elnöknek?

Szóval lenne rengeteg ilyesmi kérdésből álló kérdéssor, aztán a szavazni kívánó kap ebből random ötöt mondjuk, ha hibázik, akkor bukta a szavazást.


Persze tudom, hogy ez utópia, ilyesmi sose lesz.

2021. szept. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak a cigányoknak nincs érettségijük. Az 50+ -os korosztály jelentős részének sincs. Pedig dolgos, normális, adófizető emberek.


Én 40 vagyok. Mikor én jártam suliba, akkor még melóhelyek többségéhez nem kellett.

2021. szept. 17. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
én inkább egy előtte kitöltendő intelligencia teszthez kötném + alapvető politikai tudáshoz.
2021. szept. 17. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%
"Legyen tánc!" ;)
2021. szept. 17. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
53%
Inkább a határon túli, kamumagyaroknat nem engedném szavazni.
2021. szept. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%

#6

-"a harmadik jelöltet nem ismerem"

-"négyen vannak"

-"akkor a másik kettőt" :DD

2021. szept. 17. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 molnarmarcell21 ***** válasza:
87%

Nem demokratikus kizárni egy közösség felelős tagjait a hatalomból, amikor a törvények viszont vonatkoznak rájuk is. Egy alacsony végzettségű ember fel tudja mérni, hogy mi a jobb neki.


Avagy a másik oldalról: egy kétdiplomás mérnökinformatikusnak fngja sincs a makroökonómiához, mégis ilyen felkészületlenül elmegy pártot választani.

2021. szept. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

A félreértések elkerülése érdekében magamról annyit hogy 8 osztályt végeztem, Mensa teszt alapján 138-as az IQ-m.


Nem kötheted semmihez.


A választások arról szólnak hogy a nép dönti el, hogy kik legyenek azok, akik a hatalmat gyakorolhatják felettük.


Nehogy már te dönthesd el az én beleszólásom nélkül, hogy ki ugasson majd nekem! Szép kis "baleset" lenne. Ha nincs beleszólásom, akkor csak neked ugasson! Én majd eldöntöm, hogy nekem ki ugathat! Vagy úgy hiszed, hogy a gyámságod alá vagyok helyezve?


Aki ennek a kérdésnek a megválaszolása kapcsán az intelligenciát emlegeti, annak eleve problémás az IQ-ja!


A hatalom gyakorlására kijelölt párt kijelöléséhez mindazok legalább felének támogatása kell, akik felett azt gyakorolni fogják!

2021. szept. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!