Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek akik tudják (magyar...

Fideszesek akik tudják (magyarán nem elvakult szavazók, hanem normális emberek), hogy a közmédia (és egyéb médiumok) propagandát tolnak elég durva módon, nektek mi a véleményetek erről? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Egy fideszest ismerek csak, ő töri tanár és szerinte valóban nem megnyerő, hogy ennyire elfogultak, viszont szerinte akkor is jó, mert így az embereket ha erőltetve is, de sikerül a normális nézetekre bírni és választásoknál is jól jön. Viszont azt nem kérdeztem tőle, hogy szerinte nem felháborító, hogy a közmédiát mindenki fizeti, nem csak fideszesek, így illene legalább nekik függetlennek lenni.


Nektek erről mi a véleményetek?


Ui:

-Nem járok fel a politikás részre gyakorin, mert eltudom képzelni, hogy milyen lehet a színvonal... Viszont ez a kérdés annyira érdekelne és abban is biztos vagyok, hogy vannak itt azért értelmes fideszesek is.



2021. szept. 21. 11:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
40%
#7, 9. Ezzel szemben a valóság mára az, hogy a ballibeknek már eddig is megvolt az a tőkés támogatói köre, amiből fenn tudnak maradni ellenzékben is (bár egyre nehezebben), a Fidesz pedig bár csak most építette ki mindezt, simán tudná ezentúl tolni a saját narratíváját ellenzékben is. A különbség annyi, hogy ők külföldről nem számíthatnak apanázsra (de már nem is kellene nekik), míg a baloldalra ez abszolút igaz a mai napig.
2021. szept. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld!


#6, ezzel egyetértek, de azt is vegyük számításba, hogy az öszödi beszéd (ha jól emlékszem) a kossuth rádión jelent meg elsőnek, de ami ennél is fontosabb, hogy a közmédia akkor elég kellemetlen kérdésekkel bombázta a kormányt érte és napi szinten többször is volt szó erről. Meg ezen kívül ellenzéki politikusokat is rendszeresen megszólaltattak a hírekben és határozottan nem voltak ennyire durva hangvételű műsoraik, mint most, de a hírek se voltak ennyire egyoldalúak.


De ne értsetek félre, független szeretnék maradni, csak már 30+ vagyok és emlékszem az akkori időkből is dolgokra, a tapasztalataim írtam le pusztán és amúgy is nézőpont kérdése, hogy jó-e ez így vagy sem. Természetesen az ellenzék se szent és náluk is vannak elfogult médiumok, ezért nem is olvasom egyik oldalt se amúgy.

2021. szept. 21. 13:07
 13/18 anonim ***** válasza:

#10!


Hallgattál te valaha Klub radiot?

Ők mindig csak úgy hivatkoztak a jobboldaliakra, hogy "ezek".

Magukat függetlennek hazudták, de csak a saját propagandájukat tolták, soha nem szólalt meg benne jobboldali politikus.

Tegnap néztem a HírTV a zuglói ballib jelöltek vitáját...

2021. szept. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok egy hű de nagy fideszes, de rájuk fogok szavazni, mert az èn èrdekeimet ők kèpviselik a legjobban. Valóban elèg ciki az egèsz, a plakátok, a STOP SOROS, az új stop karácsony, stop Gyurcsány petíció, az új "elkúrtuk" film is(mondjuk arra kíváncsi vagyok, hogy jobb lett-e mint az "elment az öszöd" szóval megnèzem), az egèsz parlamenti közgyűlés nyelvezete, a párbeszèdek. De úgy gondolom, ez nem csak a fidesz hibája, nyilván az övèkè is. Viszont mivel az egyszerű/hülye ember, akit elèg Brüsszellel meg a migránsokkal rèmítgetni, szavazata is pont annyit számít, mint egy bármilyen èrtelmesè, aki tènyleg tájèkozódik, legalább alapfokon jártas a politikában, nem hisz el mindent, ès a dolgok mögè lát, vagy elgondolkodik kicsit legalább rajta. Ès mivel hülyèből több van, ezèrt az ő szintjükön kell fogalmazni, mert tènylegesen valamit mondó kampányszöveggel nem lehet választást nyerni. De szerintem pont ilyen szintű az ellenzèk is, az ő kommunikációjuk sem az èrtelmisègnek szól, na. Az meg, hogy a közmèdiában független tènyek legyenek legalább olyan lehetetlen, mint hogy èn legyek miniszterelnök. Persze, nem lenne rossz egy mèdium, ahol mindenről az igazat hallod, de ha a fidesz mondhatja meg, hogy mit adjanak le, hát hülyèk lennènek ott nem propagálni magukat, az ellenzèk hibáit felnagyítani, a magukèt pedig kicsit úgy ferdíteni, hogy ne tűnjön olyan komolynak. Ezèrt táplálkozok minden mèdiából, olvasom az origót, az indexet, a 444-et is, az igazság úgy is valahol a kettő között van.
2021. szept. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Hallgattál te valaha Klub radiot?"

Hallgattam néha, igen. Volt hétvégente reggel egy tök színvonalas építészeti műsor. Na, olyanból több lehetett volna.

De persze, sok politikai uszító műsor volt ott is. Én nem akarom védeni egyik oldalt sem. Mindkettő lakájmédiája proli-szint. A fidesz bebizonyíthatta volna, hogy magát konzervatív és keresztény pártnak definiálva ő nem süllyed le a proli-szintre az általa fenntartott médiákban, de nem ez történt. Sőt...

2021. szept. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Álljunk meg egy picit! Az a probléma, hogy a köztévé a kormány álláspontját közvetíti! Lapozzunk picit visza! Kb. 18-19 évet! Amikor bizonyos Medgyessy Péter volt a miniszterelnök, és Orbán Viktor szóvá tette, hogy a köztévé csak az MSZP-SZDSZ kormány álláspontját közvetíti. Erre volt a válasz a Fidesz csináljon magának Tv-t. Viszont a lényeg! A köztévé mindig az aktuális kormány álláspontját közvetítette, mert olyan vezetője volt, aki az aktuális kormány támogatója volt. Lehet háborogni, de előbb lapozzunk vissza. A Horn kormány idején is kormanypárti volt a köztévé. Ez mindig így volt!
2021. szept. 28. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
#16. Pontosan, amúgy Antallékat leszámítva, de igen, mindig így volt. "Ha a jobboldalnak tv kell, vegyen magának!", ahogy írod. A Fidesz megfogadta Megyó tanácsát. :)
2021. szept. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

#17.

Igen az Antall kormány idején volt is balhé, mert bizonyos Hankiss Elemér nem engedett leadni egy Antall József nyilatkozatot "köztévében"! A lényeg a köztévé az aktuális kormányok irányítása alatt volt, van! Ne legyenek illúzióink! Egy esetleges kormányváltás után az új kormány olyan vezetőt nevezne ki, aki az új kormányt népszerűsitené.

2021. szept. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!