Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Már a Jobbik is kezd meghibban...

Már a Jobbik is kezd meghibbanni? Kötelező hit- és erkölcstan, áfa eltörlése (miből fedeznék? ), stb?

Figyelt kérdés
2010. szept. 1. 12:42
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Áfával kapcsolatban: nem minden országban ilyen magas, és mégis működik. Az Egyesült királyságban pl. nincs áfa az élelmiszereken, hacsak nem meleg étel, étteremben eszed vagy csokoládé. Érdekességként említeném, hogy pár éve vita volt arról, hogy vajon a csokis keksz csokinak vagy keksznek számít-e, vagyis kell-e áfát fizetni rá avagy sem.
2010. szept. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

"és hittanon mien vallást tanulnánk??"

Természetesen keresztényt.


"mi van azokkal akik nem a keresztény vallásról szeretnének tanulni??"

Azok így jártak :) Én is utáltam a fizikát,mégis heti 3 órában tanultuk.

2010. szept. 2. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 bumbi02 ***** válasza:
40%
és miért keresztényt?
2010. szept. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

"és miért keresztényt?"


Csak egy kósza ötlet, de szerintem azért, mert Európában vagyunk, és az ország 80-90% valamelyik keresztény felekezethez tartozik (vagy ateista, de választható az erkölcstan is). Illetve mivel Európában vagyunk, és a kereszténység az európai kultúra alapja, mi más lehetne?


Én sem vagyok hívő, de nem akadok fenn ilyen apróságokon.

2010. szept. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 bumbi02 ***** válasza:
62%

az ország 80-90% valamelyik keresztény felekezethez tartozik


ez mind statisztika.. már a 30-40 évesek közt is keveset tudsz mutatni aki hetente jár misére stb.. sőt aki egyáltalán jár misére... nem olyan vallásos magyarország mint szeretnék hinni egyesek, észrekéne venni hogy volt egy korszak amikor a vallás meghatározó volt, már eltünt az a korszak... inkább vezessék be a kötelező népmüvészetet, vagy honismeret (anno volt sulinkba de csak 1 évet) mert az a vicc hogy a görög oszlop stilusokat mindenki tudja de a magyar népmüvészet fő jellemzőiröl senki se tudna megszólalni...

de a vallást ne akarják eröltetni.. a hittan része hülyeség, erkölcstan meg szép gondolat, csak nem lenne megtartva..

2010. szept. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
50%

"ez mind statisztika.. már a 30-40 évesek közt is keveset tudsz mutatni aki hetente jár misére stb.. sőt aki egyáltalán jár misére..."


Ettől muszlimok és buddhisták sem lettek.


"nem olyan vallásos magyarország mint szeretnék hinni egyesek, észrekéne venni hogy volt egy korszak amikor a vallás meghatározó volt, már eltünt az a korszak..."


Én ezt pontosan tudom. A vallási témájú vitáim miatt vagyok csak 76%-os, de még sokan vannak, akiknek ez számít, és mint mondtam, az európai kultúra alapja a kereszténység.


"inkább vezessék be a kötelező népmüvészetet, vagy honismeret (anno volt sulinkba de csak 1 évet) mert az a vicc hogy a görög oszlop stilusokat mindenki tudja de a magyar népmüvészet fő jellemzőiröl senki se tudna megszólalni..."


Látom azért jó ötleteid vannak. Még a végén pozitívan csalódok benned. Te sem olyan vagy, akivel általában egyet értek.


Visszatérve, a vallásra, én nem hiszek. Mélységesen gyűlölöm a vallást, mint vakhitre buzdító, tudománytalan elméleteket propagáló dolgot. Az erkölcsi tanításait viszont nem vonom kétségbe.

2010. szept. 2. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

Attól hogy még valaki megtud pár dolgot a kereszténységről még nem lesz keresztény.Mint ahogy attól sem lesz mindenki komcsi/náci hogy olvas róluk a törikönyvben.Mindenki nyugodtan gyakorolhatja a vallását.


Nem a liberálisok hangoztatják folyton hogy milyen fontos megismerni más kultúrákat stb ?

2010. szept. 3. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
40%

"Nem a liberálisok hangoztatják folyton hogy milyen fontos megismerni más kultúrákat stb ?"


Van különbség a megismerés, és a dogmatikus rákényszerítés között. Márpedig, ha a kisgyereknek azt mondjuk, hogy ne higyj másban, vagy Jézus többé nem fog segíteni, Isten meg a Pokolra küld az eléggé rákényszerítés.

2010. szept. 3. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 bumbi02 ***** válasza:
44%

Nem a liberálisok hangoztatják folyton hogy milyen fontos megismerni más kultúrákat stb ?



akkor miért nem tanulunk a nácizmusról és kommunizmusról részletesebben?? mert igazából nem sokat tanitanak.. mér nem tanuljuk irodalom órán a Mein Kampfot és a Kommunizmust?? azokat nem kéne megismerni?...


szerintem a vallás ugyanolyan mint a politika.. nem iskolába való.. mindenkinek saját szive joga hogy hova huz, miben hisz..

2010. szept. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!