Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért hazafiatlan a jobboldal?...

Miért hazafiatlan a jobboldal? Bármikor szóba kerül az adópolitika, a prioritásuk nyíltan az, hogy nekik személy szerint minél kevesebbet kelljen adózniuk, annyira undorodnak embertársaiktól, a többi magyartól.

Figyelt kérdés

Nem is a dolog fiskálisan demagóg oldala itt az érdekes, hogy adózzunk minél kevesebbet, mer' akkó' több péz' marad nálunk (miközben így közszolgáltatásokra sem lesz pénz, aztán csodálkozunk, hogy a magyarok meghalni járnak a kórházba).


Az érdekesség itt a jobboldal önellentmondása. Folyamatosan hazafiságról papolnak, de abban a pillanatban, ahogy a gyakorlatban segíteni kellene honfitársaikon, állítólagos hazafiságuk azonnal elillan.


Érdemes a 10-es kommentelő hozzászólását elolvasni:


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..


"Jobboldalinak. Ők állnak ki amallett, hogy kevesebb adót kelljen fizetnem. Engem más nem nagyon érdekel, felőlem bármi lehetne, csak ne kelljen nekem pénzt adni, hogy abból más éljen jól."


Hogy lehet a jobboldal ennyire individualista, hogy őket senki és semmi más nem érdekli, csak saját maguk? Hogy lehet egy ideológia ennyire individualista, anti-szociális, társadalmilag kohéziótlan, hazafiatlan, nemzetietlen? Hogy lehet ennyire atomizáltan hozzáállni egy társadalomhoz, magasról tojva a honfitársaikra?


A másik sztenderd hülyeségük, hogy ő miért fizessen olyasmiért, amit nem használ. Lehet, hogy ő nem használja - például a jóval környezetbarátibb közösségi közlekedést -, de mások, akik nélkül szintén nem működne a társadalom, használják. Teljesen mindegy, hogy ő közvetlenül használja-e ezeket a közösségi szolgáltatásokat, vagy sem, a társadalom többi tagja, akik nélkül társadalmunk nem működne, használja őket. De őt csak az érdekli, hogy kevesebb adót fizessen; hogy közszolgáltatásokra nem marad pénz, az őt nem érdekli, csak saját maga.


Hogy lehet a jobboldal ennyire individualista, hogy lehet ennyire atomizált, hazafiatlan, nemzetietlen a felfogásuk?



2021. okt. 5. 15:38
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Biden és Scholz egészen addig csak félmegoldásokat és kiskapuktól hemzsegő dolgokat fog csinálni, amíg az ő kormányaikban is bőven van/lesz aki így-úgy azért ügyekedik. A politikusok sosem dolgoznak maguk ellen.


És a társasági adó nem az egyetlen adónem a világon. Majd néhány másikat meg csökkentenek, és ugyanott tartunk. Jelenleg a társasági adón megy a legnagyobb mértékben a trükközés, de ez nem jelenti azt, hogy más ne lenne.


Monacóban pl nagyon sok adónem nem létezik, vagy te döntöd el mennyit fizetsz bele. Ezért megy oda annyi gazdag. Csak a társasági adót megemelik, a többi kedvezmény miatt továbbra is megéri majd odamenni.


Továbbá Magyarország is pont kedvezményezettje az alacsony társasági adónak, gyakorlatilag mi is ezzel ügyeskedünk. A sok német cég emiatt van itt. Százezrek megélhetését biztosítják.

2021. okt. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Pont ez a cél. Úgy érje meg nekik itt lenni, hogy a magyar melósok által kitermelt jövedelem Magyarországon is maradjon. Dolgoztam transzferárazási osztályon, nem vagyunk kedvezményezettjei a jelenlegi helyzetnek (ez persze a forint miatt is van, minden nagy cég kulcsvalutákban akarja kimutatni a nyereségét, nem forintban).
2021. okt. 5. 18:42
 43/52 anonim ***** válasza:
100%

"Hazudsz. A hazaáruló jobboldal már 2006-ban elzárta volna az EU-s pénzeket."


Annak az volt az oka, hogy a mélyen hazafi baloldal éppen nyomorékká vert viperával ártatlan embereket, főleg időseket.

Ti pedig azért kampányoltok, hogy ne kapjunk pénzt, mert nem engedünk be migránsokat. Érzékeled az okok közti picike eltérést?

Ilyen undorítóan béna trollt még sosem láttam, pedig a youtube is hemzseg tőlük, de még ők is sokkal jobban csinálják, mint te.

2021. okt. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 A kérdező kommentje:

Egy ekkora hazaáruló férget, aki szerint átlagos és átlag alatti jövedelmű magyarok millió BŰNÖZŐK, azt verjék is... Hazaáruló féreg vagy. És még egy képmutató söpredék is. Már 2006-ban az EU-hoz szaladgáltatok a pénzcsapokat elzáratni. Pfejj, a hazaáruló köpedékedet. A migránsokat meg a fidesz hozatja a közvetítő cégein keresztül a multiknak, konkurenciát teremtve a magyar melósoknak.


De hogy a hazafiatlan jobboldal mennyire nemzetellenes és mennyire gyűlöli a magyar melósokat, és milyen szinten csak a leggazdagabbak érdekeit szolgálja ki, a légforgalmi irányítók sztrájkját is lesöpörték az asztalról (a járványhelyzetre hivatkozva, miközben azt állítják, hogy jól állnak a járvány elleni harcban :D). Nekik sosem a magyar melós számított, csak a leggazdagabbak.


Őszintén szólva, a butaságotok tudatában is többet vártam tőletek, jobberek (hacsak nem ugyanaz az egy ember írta a kommenteket, mert ez is benne van a pakliban). Feltettem egy kérdést, és ahelyett, hogy megcáfoltátok/megcáfoltad volna, még inkább engem támasztották/támasztottatok alá, saját magatokat/magadat lábon lőve. Minden átlagos és átlag alatti jövedelmű bűnöző, ez hülye... Hülye jobboldal.

2021. okt. 5. 21:02
 45/52 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetlen érved eddig az hogy "hülye jobboldal"... Ezzel eléggé leírtad most az ellenzéki szavazókat...
2021. okt. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 A kérdező kommentje:
A jobboldal szerint az átlagos és átlag alatti fizetéssel rendelkező dolgozók bűnözők. Ezzel a jobboldal kiállította magáról szegénységi bizonyítványát, bizonyította, hogy messzemenőkig hazafiatlan és nemzetellenes, lenézve, megvetve és semmibe véve keményen dolgozó magyar emberek milliót. A jobboldal igazolta állításaimat, mi több, még túl is lőtt azokon. Azt gondoltam, majd megpróbálnak cáfolni, ehelyett még inkább alátámasztottak. Nem semmi. :D
2021. okt. 6. 02:38
 47/52 anonim ***** válasza:

44

Te törtél lándzsát amellett, hogy a sittesek kapjanak alapjövedelmet. Tényleg tiszta gyász vagy trollnak is és balosnak is.

2021. okt. 6. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 A kérdező kommentje:

47 Most még azt is sikerült bizonyítanod, hogy a jobboldaliak olvasni sem tudnak. ^^ A munkához kötött alapjövedelmet támogatom. Tanulj meg olvasni, mielőtt égetnéd magad. ;)


Az meg ciki, hogy a megcáfolásom helyett minden "erőddel" alátámasztottad, amit írtam. :) A jobboldal megveti az átlagos, átlag alatti jövedelmű embereket, szorgos, dolgos, keményen dolgozó emberek tömegeit hazudva ingyenélőnek, semmittevőnek, sőt, bűnözőnek. Ez bizony nettó hazaárulás a társadalom-ellenes, anti-szoc jobboldal részéről.

2021. okt. 6. 16:14
 49/52 anonim ***** válasza:
Felőlem lilára is erőlködheted a fejedet, de az érveid annyiban merülnek ki, hogy minden jobber hülye. Most vagy valami korszakoló kis hippi maradvány vagy, vagy troll. Innentől leszarlak. Na szervusz.
2021. okt. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 A kérdező kommentje:

Erőlködtél te mindenhol, de csak magadat égetted le. ^^ Ráadásul alátámasztottál mindent, amit írtam, sőt, még mélyebbre is süllyedtél annál, mint amit az eredendő kérdésemben felvetettem.


Ennyit "tud" a jobboldal. Érvekre reagálni nem tudnak, inkább alátámasztják azokat. :D

2021. okt. 6. 16:19
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!