Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért megy a nagy fideszes...

Miért megy a nagy fideszes szomszédom az előválasztásra szavazni?

Figyelt kérdés

Szomszéd néni nagy fideszes, tegnapelőtt beszélgettem vele, és mondogatta nagyon várja a békemenetet és engem is invitált..

Ma reggel Pesten jövök haza a Lehel piacról és ott áll az előválasztás sorában... majdnem odabemtem hogy Erzsike néni ez most mi... Lehet bal oldali mégis?


2021. okt. 10. 16:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Értelmesebb fideszesek azért mennek, mert tisztában vannak azzal, hogy az előválasztás nyertese lehet a miniszterelnök. Így pedig dönthetnek kit szeretnének az ország élén látni.

Kevésbé értelmesebbek pedig... nos tudjátok.


Csak nehogy sírás legyen a vége.

2021. okt. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Ő bizonyára érettebben gondolkodik, mint te.

Ha jövőre nem a FIDESZ-KDNP nyerne, akkor nem lenne mindegy számára, hogy a két ellenzéki miniszterelnökjelölt közül a vad, gyakorlatilag mindenben változtatást tervező, vagy a megfontolt változást tervező nyer.

Egyik oldali sem vagyok, de én is elmegyek majd szavazni az előválasztáson. Nagy családban élőként igen komoly érdekem, hogy ne az átlag feletti energiafogyasztás esetén egységáremelést ígérő nyerjen. Az életemet egy nap kihagyás nélkül munkaviszonyban töltöttként, így az átlagtól magasabb nyugdíjat kapóként érdekem, hogy ne az átlag feletti nyugdíj emelése helyett csak az alacsony nyugdíj emelését ígérő nyerjen. A család vonatkozásban érdekem, hogy a cukorbeteg unokám kedvezményét ne vegyék el, a családi kedvezményeket ne rombolják le. Az is családi érdek, hogy a szorgalmasan dolgozó menyem és fiam ne fizessen több SZJA-t. (Igaz, hogy sem az energiafogyasztás, sem az SZJA második kulcsra nem mondott pontos mértéket, de tartok tőle, hogy a szövegtől jelentősen eltérve, nem a gazdagok úszómedence feltöltésre használt víz mennyisége és a medencevíz melegítésére használt energiamennyiség lesz a határ. És nem is a nagyon magas jövedelem.)

Bölcs voltál, hogy hallgattál, és nem kérdezted meg, hogy Erzsike néni baloldali-e? Például a felsoroltak, vagy más miatt, nem mindegy számára, hogy ha az ellenzék győz, akkor ki lesz a miniszterelnök. Ráadásul az egyik ellenzéki miniszterelnökjelölt, akire szavazni lehet, nem baloldali.

2021. okt. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"ne az átlag feletti energiafogyasztás esetén egységáremelést ígérő nyerjen"

Csak mondom, 2010-ben az új kormány, első intézkedése volt a magasabb fizetési átalány bevezetése.

2021. okt. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!