Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a különbség a baloldali és...

Mi a különbség a baloldali és a jobboldali politika között (nem Magyarországon vagyok kíváncsi, és nem a gyalázatra, hanem általában milyen intézkedéseket hoznak)?

Figyelt kérdés
Orbán szerint csak a jobbos politika működik, meg jó néhány fideszes szerint is, nyílván azért mert ők jobbosok, még az ellenzék balos és be kell őket mocskolni. Viszont én azt gondolom, hogy a balos politika is életképes. Szóval milyen ismérvei vannak a jobbos és balos politikának világszinten, általánosan. Még mindig NEM Magyarországra kell kihegyezni a dolgot! Nem érdekel se Orbán, se Gyurcsány!

2021. okt. 22. 05:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
53%
7: mit kell bővebben? Egy fehérellenes feketenáci mozgalomnak hódolnak. Ezen nincs mit magyarázni.
2021. okt. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

#7


"Márki-Zay gyerekeinek Facebook képe egy BLM fotó..."


Ez persze nem igaz, csak arról van szó, hogy Márki-Zay 7 gyerekéből az egyiknek, a 2003-as születésű Emmának olyan profilképe van, amin rajt van George Floyd neve is.

Ez amúgy egyrészt a dölgött lőtéri kutyát nem érdekli, másrészt ha ez a legkomolyabb kritika, amit Márki-Zay nemzeti politikájával kapcsolatban fel lehet hozni, akkor már nyugodtan hátradőlhetünk :D

2021. okt. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

[link]


Nekem ez a program nem éppen úgy hangzik, hogy megoldja majd a közbiztonság kérdését.

Majd pont ő fog elintézni a súlyosabb ítéleteket, a valódi büntetésvégrehajtást, a rendőrség megerősítését, a szegregációt, stb?

2021. okt. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 A kérdező kommentje:
13# Orbán ezek közül bármelyiket végrehajtotta? Nem. Akkor bárki más, akár Márki-Zay Péter is könnyen megtudja ugorni a semmi szintjét, és látszik, hogy változást akar. Orbánnak 12 év és 2/3-os kormány nem volt elég, hogy ezek közül egy esetében is változást érjen el. Gondolod, hogy a következő 4 év alatt váltaná meg a világot?
2021. okt. 24. 12:20
 15/31 anonim ***** válasza:
16%

13 vagyok:

Hogy ösztönösen rámaggatod a Fideszes jelzőt, az már sokat elmond rólad. De akkor elárulom:

Nem vagyok sem baloldali SEM Fideszes.


Én a valódi jobboldali eszméket támogatom. Ehhez legközelebb a Mi Hazánk áll.

Hogy miért? Mert a közbiztonság és a cigányság a legsúlyosabb problémák az országban és a legsürgősebb lenne megoldani. Nem tudom észrevetted-e, de lassan polgárháborús állapotok lesznek az országban. Én nem ilyen jövőt akarok a gyerekemnek.

2021. okt. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
15# Légyszíves mutasd be hol van polgárháborús helyzet, mert én ebben az országban élek csak nem látom. Az eddig oké, hogy Orbán szerint Brüsszellel, Sorossal, Gyurcsánnyal, migránsokkal, a nyugati politikusokkal, az LMBTQ személyekkel háborúban állunk, de az csak az ő véleménye. És van a valóság, ami Orbán elképzeléseivel teljesen ellentétesek. Például, ha valóban háborúban Brüsszellel, nyílván nem szószerinti értelmezésben, szerinted Magyarország kapna egy fillèrt is az EU-tól. Hát nem és kapálózhatna Orbán, hogy ez jár nekünk.
2021. okt. 25. 14:49
 17/31 anonim ***** válasza:
74%

Lesznek: a jövőidő kifejezésének egyik nyelvtani eszköze.


MÉG nincs polgárháborús helyzet. MÉG.

Viszont egyre több a bűncselekmény és egyre súlyosabbak. Gyilkosságok, súlyos testi sértés, rablás, erőszak, lopás, zsarolás, öregezés. És ezek többségét a cigányok követik el a magyarok ellen. És hány olyan lehet, ami nem derül ki a nyilvánosság számára!

A cigányok nyíltan lenézik és rasszisták a magyarokkal szemben. Lassan ők lesznek többen, és ezt pontosan tudják ők is.

Nézd már meg, milyen sorsa jutott már nem egy település! No-go zónákká változtak.

Javaslom, olvasgasd kicsit a kurucinfo megfelelő rovatát.


Ha neked ezek semmit sem jelentenek, akkor neked igencsak kevés életösztönt adott a természet.

2021. okt. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
0%

#1

Ezt kicsit kiegészíteném.

A jobboldal nem egyenlően jutatt, mert akkor az alsóbb réteg közelebb kerülne a felsőbbhöz. 10 ezer forint az a szegény fizetésének a 10%-a, míg a gazdagénak mondjuk 1%-a.

Ezért ad általában százalékos kedvezményeket, ha többet adózol, akkor pl. többet nyersz vele.


A másik, a magánoktatás rossz példa. A magánoktatás fizetés, vagyis aki szegény alapból kiesik, így pont, hogy nincs esély kitörni. A jobboldal nem akarja csökkenteni a különbséget, vagy konzerválná vagy növelné.


#5

Egyrészt, az a baj, hogy nem igaz, hogy a fidesz jól csinálta volna. A legtöbb esetben nem állt ki a dolgozók mellett, hanem ellen.


MZP pedig nem ilyet folytatna, hanem azt modnta, hogy átveszi az ellenzék minimumprogramjának egy jelentős részét.


#6

"Ha te sokat tanulsz, kreatív vagy, sokat dolgozol, akkor "megérdemled", hogy ezzel arányosan többet keress. "

Bocs, ez pont a baloldalra jellemző.

A jobboldal azt mondja, hogy nem érdemled, mivel annyit érdemelsz, amennyit a szüleid, ha szegények voltak, akkor te sem zárkózhatsz fel.

A baloldali akarja, hogy felzárkózz és keress többet.


#15

"Én a valódi jobboldali eszméket támogatom. Ehhez legközelebb a Mi Hazánk áll."

Ez tévedés.

Igazából a jobbik közelebb áll. Pontosabban ugyanannyira állnak közel, viszont a mihazánk náci, szélsőjobb, a jobbik egy mérsékelt jobbos vonalat visz.


A fidesz tényleg nem jobboldali, de nem is igazán baloldali. Őket harmadikutas fasisztáknak lehet tekinteni az alapján, amit mondanak és csinálnak.


#17

"Viszont egyre több a bűncselekmény és egyre súlyosabbak. Gyilkosságok, súlyos testi sértés, rablás, erőszak, lopás, zsarolás, öregezés"

És ha kicsit nyomozol és utánajársz a híreknek, akkor láthatod, hogy ezt elsősorban magyarok követik el.


A járvány alatt tényleg több ilyen hír volt, de majdnem kivétel nélkül magyarok kattantak be és mészárolták le a családjaikat.


"Nézd már meg, milyen sorsa jutott már nem egy település! No-go zónákká változtak."

Talán nem agyatlanul el kellene hinni egy náci lapnak, hogy mit ír, hanem meg kéne nézni, oda kéne menni.

Én rendszeresen járok vidéken, semmi gond nincs, akár kis, közepes városokról, akár falvakról beszélünk.

2021. okt. 25. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

18-as, én nem tudom te mit szívsz, de álomvilágban élsz. Gyöngyöspatára járatnád a gyerekedet iskolába a cigányok közé? Laknál Lyukóban?

Olyan undorító hazugságokat írsz, hogy inkább nem kezdek el vitázni, mert letiltanának, ha leírnám, mit gondolok rólad.

Az erőszakos bűncselekmények 90%-át cigányok követik el. Ez egy ki nem mondott tény.

Remélem a jövőben te, a gyereked, meg az egész famíliád jó sok cigánnyal fog még minél több időt eltölteni.

Liberális... 🤮

2021. okt. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:

[link]

Nincs velük baj, mi?

Jajj de kívánom én, hogy a családodban ilyen aranyos családok lakjanak... 😘

2021. okt. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!