Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról,hogy a...

Mit gondoltok arról,hogy a kormány fontolóra veszi a nyelvvizsga amnesztiát idén is?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem van nyelvvizsgám, viszont nem értek egyet vele,hogy anélkül nem kapja meg az ember az oklevelét.

Az egész nyelvvizsga egy biznisz.Sokaknak fogalma sincs,hogy a törvény meghozatala után, mennyivel nőtt a nyelvvizsga központok bevétele.


Ilyen semelyik másik országban nincs a világon, egy EU-s országban sem.


A diákoknak nagy segítség lenne, ha el is törölnék ezt a törvényt, nem kellene azon stresszelniük magukat,hogy nem adják ki az oklevelet a nyelvvizsga papír hiánya miatt.

A stressz pedig rossz, egészségtelen, kerülni kell.


2021. nov. 24. 19:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

#9

Igényléshez kötni is diszkriminatív, aki nem tud írni, az hogy diplomázzon le?

2021. nov. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
8-as vagyok, na valaki válaszoljon már kérlek
2021. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 qkker1 ***** válasza:
Jó nagy kibaszás azokkal, akiknek kellett a nyelvvizsga!
2021. nov. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
51%
jó lenne ha idén se kéne:) utolsó: a tudás a lényeg, meg hasznosítja is
2021. nov. 24. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
57%
Igazságtalan, már rég nincs szó arról, hogy a járvány miatt nem szerveznek vizsgát, mint első körben. És 2020 tavaszán sem volt igazságos, hogy visszamenőleg megadták mindenkinek, aki nem teljesítette a követelményeket. Értem én, tényleg nem a papírtól beszél nyelvet valaki, de ha úgyis tudja (mint ahogy itt mindenki papír nélkül professzor mindenből), akkor miért fáj levizsgázni belőle? A nyelvvizsga a legkisebb stressz a diploma megszerzésében ideális esetben.
2021. nov. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
igen,de az a baj, hogy az egyetem meg nagyon nagy:/ amellett tényleg szörnyen nehéz, ha vki középiskolában nem csinálta meg
2021. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Az alapgondolattal nincs probléma.

Az viszont csücskös, hogy mit szólnak ehhez azok, akik végig szívták a nyelvtanulás és sikeres vizsga nehézségeit ezt megelőzően csak azért, hogy ugyanott tarthassanak, mint akik most megkapják esetleg az amnesztiát. Speciel, nem vagyok érintett, de nem érzem igazságosnak, - hogy az egyik embert ott gáncsolom, ahol érem, a másiknak meg "ölébe hullik a semmire" az azonos végzettséget igazoló okmány! Ezen azért érdemes elgondolkodnia a döntéseket hozóknak!

2021. nov. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

17#+: Speciel, nem nehezíteném nyelvvizsgával a diploma megszerzését, - mert a diplomát érintő tanulmányokat becsülettel teljesítette az, aki képes volt sikeres vizsgát tenni és legyen meg a döntés szabadsága, hogy szeretne-e valaki idegen nyelv ismeret megszerzésével bíbelődni vagy sem! Ez olyan, mint ha azt kötném ki egy ötvös szakmunkásnak a vizsgatételkor, hogy akkor lehetsz csak ötvös, ha megállod a helyedet egy üzemi konyha séfjeként is!

Ez az ország egy állatkert!

2021. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
17# Minden változik. Jómagam is megküzdöttem a nyelvvizsgával, de én is azt mondom, hogy nem kellene a diplomához kötni. Akinek szükséges az úgyis megtanulja, képzi magát.
2021. nov. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
0%
Hülye ötlet. Ha az egyetemi vizsgákat meg lehet tartani, akkor miért ne lehetne a nyelvvizsgákat is? Amúgy azt támogatom, hogy legyen valamiféle nyelvvizsgája egy diplomás embernek, bőven ránk fér, mert köztudottan rettenetesen rosszul állunk idegen nyelvek terén. Annyi igazán elvárható egy egyetemistától/főiskolástól, hogy legalább angolul elmakogjon B2-es szinten.
2021. nov. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!