Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem teszik kötelezővé...

Miért nem teszik kötelezővé az oltást? És a sok oltatlan is és beoltott is miért van ezen a kérdésen rendre fölháborodva?

Figyelt kérdés

Az oltatlan vagy fölháborodik, vagy helyesli, mert akkor legalább biztonságérzetet ad a vakcinához a kötelezőség tudata.


De például oltott is fölháborodik (az alapján írom, hogy gyakran írnak ezek ilyeneket pl. hogy "Tudjátok mit? Inkább megadóztatni kéne az oltatlanokat, stb...")


Tehát olyan érzésem van ezzel az örökösen felvetődő kérdéssel kapcsolatban, mintha TABU volna.



2021. nov. 28. 09:55
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
60%

Láthatod mi a következménye annak ha kötelezővé teszik, csak nézd meg a környező országokat. Remélem nálunk nem lesz erre szükség - az eredménye ugyanaz, aki nem akar oltatni az nem fog, csak durvábbak lesznek a tiltakozások.

Akkor támogatnám a kötelezővé tételét ha már ismert lenne hogy valóban mindenkit véd a súlyos megbetegedéstől és valóban hosszabb ideig véd. De jelenleg annyit tudunk, hogy 4-6 hónap után szükséges egy újabb oltás és nem tudjuk mennyiszer lesz még újra meg újra szükséges.

Amennyi szigorítás van az szerintem elégséges. A járvány nem áll meg attól, hogy milyen törvényeket hozunk és fertőzni fog. Ahogy az osztrák miniszter mondta, előbb-utóbb mindenkit el fog érni és akkor vagy gyógyult lesz vagy oltott vagy halott. Ez van.

2021. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
72%
Az osztrákok februártól kötelezővé teszik az oltást, ha ez megnyugtat. Én nem feltétlenül értek ezzel egyet, már csak azért sem, mert 70%~ körül van az oltottsági szintjük, februárra pedit biztos lesz 80 is.
2021. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
82%
Mert senki nem akar 4-6 havonta folyamatosan oltásokra járni!! Még az oltottak többsége sem!
2021. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
71%
#2 Egyáltalán nem biztos hogy sikerül nekik, lehet hogy olyan szintű lázadás lesz hogy kénytelenek lesznek visszavonni.
2021. nov. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
52%

Nekem adnának egy Gattling géppuskát akik ezt politikai szinten támogatják csak a duna felé kellene állítani és hátulról megtáncoltatnám őket.

Megoldódna minden problémánk.

2021. nov. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
9%

Az oltatlanok félnek az oltástól. Úgy vélik, az oltás nagyobb kockázat, mint a vírus. Ebből kifolyólag én nem igazán venném őket komolyan, mert láthatólag nem tudnak helyesen dönteni, tehát ha a kormány helyettük döntene, érthető lenne. Mondom ezt úgy, hogy sokáig én is közéjük tartoztam.


Senki sem akar 4-6 hónap után oltásra járni. De aki kapott már valamennyi oltást arról úgy vélem, még mindig nagyobb biztonságban van.

2021. nov. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
80%

Mert nincs gyakorlati haszna annak, ha kötelezővé tesszük. Gibraltárban 99,9%-os átoltottság mellett is tombol a járvány.

A vakcina nem képes nyájimmunitást kialakítani. Az egyetlen kiút a járványból az, ha minél többen átesünk a fertőzésen. A történelem során is láttuk, hogy egy járvány akkor kezdett csillapodni, amikor kitombolta magát. Tehát ha kb. az emberek 80%-a átesik a víruson, akkor vártahjuk, hogy az lecsillapodik. Az oltás legfeljebb abban segít, hogy ne halj bele a fertőződésbe.

A vakcinációhoz ennek megfelelően kell hozzáállni.

2021. nov. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%
Mindennap megpróbálsz hergelni és uszítani,unalmas már.amíg nem végeznek a hosszútávra vonatkozó tesztekkel addig nem lesz kötelező,és ez még jó soká lesz.
2021. nov. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
63%
Mert ez az én életem, és szabad emberként akarok élni, nem úgy mint egy cirkuszi állat, aki akkor kap enni, ha azt teszi, amit a gondozója parancsol neki. El tudom dönteni, hogy kérem-e az oltást, fenyegetés és zsarolás nélkül is.
2021. nov. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
26%

Még annyit hozzátennék, hogy az oltatlanoknak joguk van oltatlannak lenni. Nyilván ők döntenek, hogy akarják-e a vakcinát vagy sem. Csakhogy ha ők elősegítik bizonyítottan a járvány terjesztését, az onnantól nem csak az ő dolguk.


Akkor vagy otthon maradnak, vagy oltatakoznak, vagy nem tudom, mit lehetne kitalálni. Az embereknek azonban már elegük van a koronavírusból.


6-os voltam.

2021. nov. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!