Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor az LMBTQ emberek...

Most akkor az LMBTQ emberek támogatják kiskorúaknak a nemátalakító kezelésekről való tájékoztatást vagy sem?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnék, kérem, hogy mindenki maradjon türelmes.

Az van, hogy tényleg nem értem. Volt itt egy kérdés (nem csak itt, ez általában kérdés), hogy szeretnénk-e, hogy bemenjenek a gyerekekhez LMBTQ-sok érzékenyíteni erről a témáról. Minden LMBTQ ember aki kommentelt arra fektette a hangsúlyt, hogy senki nem szeretne ilyet.

Oké, de akkor ezek szerint ellenzik is? Mert erre viszont az volt többüknek a volt válasza, hogy persze, miért ne, hisz nem ártanak vele senkinek?

Akkor viszont eléggé megalapozott az emberek félelme ezzel kapcsolatban nem?

Mert valljuk be, hogy a "senki nem akar ilyet" állítást eléggé keresztülhúzza az, hogy "amúgy miért ne menjenek?".



2021. dec. 7. 19:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
100%
Én elégedett vagyok az életemmel, mert jó tanáraim voltak ezen a szakon és mert most is izgalmas dolgokat teszek...
2021. dec. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 A kérdező kommentje:

40: a kérdés a nemátalakító kezelésekre vonatkozott, nem arra, hogy léteznek meleg emberek.


A nemátalakító kezelésekről való tájékoztatást támogatod kiskoróak részére?


(már legealább 10-szer tettem fel a kérdést, de úgy érzem ha bozasztó nehezen is, de haladunk)

2021. dec. 9. 19:03
 43/76 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hogy ha a gyerekedet elzáród ettől, de ő mégis kijelenti, kisfiúként, hogy ő lány, széttöri a tőled kapott összes kisautót, és az óvodában kikunyerálja a legjobb barátnője tündérhercegnős rózsaszín jelmezét, hogy viselhesse, plusz a barátnője ad neki egy kis játékbabát, akkor te elgondolkodol, hogy a gyereked talán transznenű nő?
2021. dec. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 Godaime ***** válasza:
97%
A kiskorúak részére csupán hormonális kezelés érhető el. Tehát magát a tájékoztatást támogatom. A döntés úgyis a szülők kezében, nem számít mit hall a gyerek a suliban. Továbbá a gyerekek 99%-át nem is érinti a dolog, viszont ha iskolánként akár egy csak egy transz gyerek élete is jobb lehet ettől, már megérte a dolog.
2021. dec. 9. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
85%
No meg titokban felveszi a feleséged ékszereit és sminkeli magát, úgy ahogy a nejed szokta, csak ő kisfiú, akkor előveszed a nadrágszíjat és kivered belőle ezt vagy megpróbálod megérteni a fiadat, hogy más?
2021. dec. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:

44: nagyon jó. Végre.


Godaime támogatja kiskorúak részére a nemátalakító kezelésekről való tájékoztatást, tehéát Godaime-ével kapcsolatban már kijelenethető, hogy szándékait illetően igazat szólt róla a kormánypropaganda.


Várom a többiek megnyilatkozását is végre a kérdéseben (egy nagyon egyszerű igen vagy nem).

2021. dec. 9. 19:10
 47/76 anonim ***** válasza:
Szintén 44!
2021. dec. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy pontosan hány évesekről van szó és hogy mit értünk érzékenyítés alatt.

Ovisoknak és alsósoknak pont semmi szüksége nincs erre (bár sokan már ilyen korban észreveszik, hogy mások, ilyenkor még nem annyira van jelentősége szerintem, nem is igazán lehet megmondani, hogy most tényleg transz, vagy csak gyerek, pl. ilyen korban a húgom fiúnak mondta magát egy darabig, aztán kinőtte.)

Felsősöknek/gimiseknek szerintem el lehet mondani, hogy vannak olyanok akik a biológiai nemükkel ellentétes neműnek érzik magukat, vagy akik azonos neműekhez vonzódnak. Illetve az ehhez kapcsolódó lehetőségek (pl. nemváltás, bejegyzett élettársi kapcsolat) és esetleges problémák (zaklatás, jogilag nem lehet Magyarországon nemet váltani, melegek nem házasodhatnak, nem fogadhatnak örökbe, stb.), meg hogy ezért nem kell senkit bántani. (Egyik tanárom mondta mindig, hogyha valakit nem kedvelünk, akkor nem bántani/zaklatni/piszkálni kell, hanem kerülni.)

Persze eddigre valószínűleg már hallottak erről, bár én 13-14 évesen hallottam erről először.

2021. dec. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 A kérdező kommentje:

"A kiskorúak részére csupán hormonális kezelés érhető el."


Azért ez is sokat elmond ezekről az "emberekről". Azt mondja "csupán". Érted, egy feljődő szervezetnek "csupán" a hormonháztartásába nyúlunk bele.

Titeket tényleg ki kéne vonni az univrzum nagy egyenletéből örökre, és a végeredmény csak több lenne.

2021. dec. 9. 20:18
 50/76 anonim ***** válasza:
100%
És mi van az interszexuális állapottal kérdem én kérdező, mondjuk a teljesen androgén-érzéketlenség állapotával, kívülről úgy nézki a gyermek mint egy nő, de ha genetikai tesztet csináltatsz, férfi nemi kromoszómái vannak, hüvelye rövid az ilyen illetőnek, vagy vakon végződik, belül esetleg találsz két herét a petefészek herén, ami nem termel férfi hormont, így nem indul be a test maszkulinná válása, de nő sem lesz magától. Viszont ezek az emberek állapotuk felismeréséig,sőt utána is nőnek tartják magukat. [link]
2021. dec. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!