Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor az LMBTQ emberek...

Most akkor az LMBTQ emberek támogatják kiskorúaknak a nemátalakító kezelésekről való tájékoztatást vagy sem?

Figyelt kérdés

Nem provokálni szeretnék, kérem, hogy mindenki maradjon türelmes.

Az van, hogy tényleg nem értem. Volt itt egy kérdés (nem csak itt, ez általában kérdés), hogy szeretnénk-e, hogy bemenjenek a gyerekekhez LMBTQ-sok érzékenyíteni erről a témáról. Minden LMBTQ ember aki kommentelt arra fektette a hangsúlyt, hogy senki nem szeretne ilyet.

Oké, de akkor ezek szerint ellenzik is? Mert erre viszont az volt többüknek a volt válasza, hogy persze, miért ne, hisz nem ártanak vele senkinek?

Akkor viszont eléggé megalapozott az emberek félelme ezzel kapcsolatban nem?

Mert valljuk be, hogy a "senki nem akar ilyet" állítást eléggé keresztülhúzza az, hogy "amúgy miért ne menjenek?".



2021. dec. 7. 19:55
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
83%
Akkor áruld, ha nem genetika, akkor mi a felelős? Hm? 3 bátyám heteró, én meleg, környezetemben tényleg nem láttam melegeket és bőven a 18 éves korom előtt tudtam, hogy az vagyok... Egyébként korábban belinkeltem a melegség és megismerés érzékenyítő foglalkozás honlapját elolvastad kérdező? Á-tól, Z-ig, vagy olyan vagy mint a homofób lengyel vénlány nénikém, hogy jaj ő nem olvas, mert rossz a szeme.
2021. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 A kérdező kommentje:

Rengeteg kutatás van arról, hogy a gének csak kis mértékben felelősek a homoszexualitás kialakulásáért.

Maradék részben természetesen a szociális környezet, pl. nézz meg intézeti gyerekeket, akik közül kiugróan magas a homokosok aránya. Ez nem véletlen. De ide tartozik az ézékenyítő propaganda is, ezt éppen a meleglobbi szervezetek tudják a legjobban.

2021. dec. 10. 14:16
 63/76 anonim ***** válasza:
79%
Én intézetis lettem volna? Nem is tudtam... csak azt hogy mióta eszemet tudom, hogy anyai nagyszüleimmel, szüleimmel, és bátyáimmal éltem, akikre hasonlítok... igaz nagyanyám 3 éves koromban halt meg, nagyapám 12 éves koromban, apám 15 évesen, de sose voltam állami gondozott...
2021. dec. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 A kérdező kommentje:
Azt mondtam, hogy nézd meg PÉLDÁUL az intézetseket.
2021. dec. 10. 14:23
 65/76 Godaime ***** válasza:
81%
Még mindig várom a kérdező magyarázatát, hogy a tájékoztatás mióta egyenló a megrontással, főleg hogy még ő sem vitatja a melegség genetikai okait.
2021. dec. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
89%
Kérdező, tájékoztatás, érzékenyítés jogát, pont olyan, mintha mondjuk a szüleim nem magyaráztak volna el pár dolgot, lássuk csak, igen én vagyok a félig lengyel és félig magyar, és sok orvosi vizsgálatra jártam, amiatt mert születéskori oxigénhiány miatt, izomsorvadással küszködtem sokáig, ma már felépültem. A szüleim minden esetben elmagyarázták, hogy miért kell ide-oda mennem a klinikára. Ugyanúgy ha van egy transz-gyanús kisgyermek, akkor a szülőnek érdemes pszichológustól megkérdezni, hogy a gyereke fiú létre miért viselkedik lányosan, miért választ lány nevet magának, aztán további esetben, figyelni, lehet kinövi, de lehet, hogy nem... és mondjuk 17-18 évesen eléd fog állni, hogy ő bizony Eszter lesz ezentúl.
2021. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim válasza:
88%

Én most még az eredeti kérdésre válaszolnék, mint egy 18 év alatti transz ember, csak hogy egy ténylegesebben érintett személy véleménye is itt legyen.


Először is a média ferdít, nem az történne hogy random emberek bemmennek és nemváltó műtétről magyaráznak ovodásoknak. Ezt inkább úgy kéne elképzelni, hogy elmennek egy óvodába/iskolába és korosztálynak megfelelően beszélnek ilyen témákról. Például ovisoknak csak annyit mondanának hogy van aki a fiúkat és van aki a lányokat szereti, emiatt ne bántsuk egymást, és tartsuk tiszteletben mások nemi identitását. Nagyobb gyerekeknél már lehet jobban belemenni a részletekbe, a lényeg csak annyi hogy legyen egy biztos információ forrás.(saját tapasztalatból mondom, hogy magyar nyelven nagyon nehéz bármi féle cikket találni az lmbtq közösségről, ami nagyban megnehezíti egy fiatal szexualitását/nemét megkérdőjelező embernek saját magát való megismerését) Attól hogy hallasz valamiről nem válsz azzá. Pl. Kisebb gyerekként állandóan mindenhol a migránsokról hallottam. A tv-ben, nagyszülőknél, családi ebédnél, stb. Spoiler: nem lettem migráns.


Csak arra kell ez az egész, hogy egy elfogadóbb társadalmat neveljünk ki. Mert, nem Pistike nem lesz meleg attól hogy egyszer kétszer hallott a homoszexualításról, egyszerűen csak kedvesebb lesz.


Ha nekem régen, ovodában/iskolában lett volna ilyen felvilágosítás, biztos hogy egy csomó szenvedéstől kímélt volna meg....


Végszónak csak egy idézet :


"Élni és élni hagyni"


Gondolkozzatok el ezen a mondaton

2021. dec. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
100%
Szó sem volt soha erről. Ez kb. a Fidesz koholmánya, hogy botrány legyen, és a zavarosban eltereljék a figyelmet pl a pegazus-botrányról
2021. dec. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 A kérdező kommentje:

67: akkor van számodra egy jó hírem te 18 év alatti transz ember.

Azt, hogy vannak melegek és emiatt ne bántsuk egymást már nekem, 15 éve amikor általánosba jártam is elmondta a védőnő. Sőt, az egész osztálynak.


De ti természetesen nem ennyit akartok, hiszen akkor ez elég lenne. Ti legszívesebben bemennétek, és egy 0.1%-os kisebbség (amibe te is tartozol) problémájával traktálnák a gyerekek 100%-át. Akkor ennyi erővel vigyük be a paranoid skizofrén, a gennyes ragyás arcú, a bőrrákos, a kéz és lábnélküli a tököm tudja mi ezerféle kisebbség érzékenyítést is.

Ami nagyobb baj viszont, hogy ti nem csak elmondjátok, hogy léteznek transzok, hanem megpróbáljátok normálisnak beállítani azt az állapotot, aminél neked le kell vágatni a tököd és a melled annak érdekében, hogy jobban érezd magad.

Ez aztán tényleg egy egészséges állapot. Erről kell tudni a kiskorúaknak, János Vitéz és Csipkerózsika mellett.

2021. dec. 15. 21:57
 70/76 anonim ***** válasza:
100%

"Nem provokálni szeretnék, kérem, hogy mindenki maradjon türelmes.


Az van, hogy tényleg nem értem. "

Ezek után hát persze.... Hogyne.

2021. dec. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!