Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vészhelyzet hosszabbításos...

A vészhelyzet hosszabbításos törvényjavaslatba nem került bele a nyelvvizsga amnesztia hosszabbítás, mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

A törvényjavaslatba nem került bele a nyelvvizsga amnesztia hosszabbítás:


T/17671. számú törvényjavaslat tárgyalásának Törvényalkotási bizottság előtt folyó szakasza lezárult, és nem érkezett javaslat a benyújtott önálló indítvány a nyelvvizsga amnesztia időszak módosítását érintően.

A törvényjavaslat jelenlegi állapota szerint így az a hallgató, aki 2020. szeptember 1. és 2021. augusztus 31. között sikeres záróvizsgát tett, mentesül az oklevél kiadásának előfeltételéül a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 51. § (1) bekezdésében, valamint a képzési és kimeneti követelményben előírt nyelvvizsga letételének kötelezettsége alól.



Tehát azt mondták (pl.: Dr. György István, hogy lesz hosszabbítva a nyelvvizsga amnesztia is. De mégse írták bele a törvényjavaslatba.


Módosítani, beleírni már nem lehet, mivel ez az időszak lezárult.

Már csak annyi van, h dec. 14-én megszavazzák a törvényt, ami a vészhelyzet hosszabbítására vonatkozik, de nincs benne a nyelvvizsga amnesztia hosszabbítása.


Úgy, hogy még mindig covid van.

Sok ember kikészült a távoktatástól, azért nem tudott megfelelően készülni a nyelvvizsgára.

Sok hallgatónak a munkája (pl. vendéglátás stb) szűnt meg, állt le és nem tudott félretenni a drága külön tanárokra, nyelvsulikra.


Meg hát:

2005 óta kötelező a diplomához a nyelvvizsga, azonban visszamenőleg 15 évre mindenki megkapta a diplomáját nyelvvizsga nélkül, aki 2021. augusztus 31-ig sikeres záróvizsgát tett.

Most meg már nem.


Azok a hallgatókra se vonatkozik, akik 7 és 8 féléves képzésben vannak és egyszerre kezdték el a tanulmányaikat, azokkal akik 6 féléves képzésben vannak és így amnesztiával megkapták idén a diplomát.



2021. dec. 10. 15:15
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%

Véleményem szerint is meg lesz hosszabbítva, hiszen tavaly ilyenkor még fel sem merült a kormányban az újabb nyelvvizsga amnesztia, vagy a meglévő hosszabbítása, csak május végén/június elején kezdtek újra beszélni róla.


Mindazonáltal, jó ötletnek tartom az alábbi kezdeményezést, hogy ezzel is lássák hány végzős egyetemista diplomája ragadhatna jövőre is bent. Sokan elfelejtik azt is, hogy bizonyos szakokon 2 db nyelvvizsga kell az oklevél kiállításához, és sok ember egy B2/C1-es bizonyítvány mellett sem tudna hozzájutni a diplomájához. Illetve pl. a SOTE-n tanuló és veszélyhelyzetben is dolgozó diákoktól is elvárás volt, hogy az oltási akcióban résztvevő/kirendeltségben dolgozó hallgatók emellett egy 250-400 órás nyelvtanfolyamon vegyenek részt?


[link]

2021. dec. 12. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is celszeru lenne meghosszabbitani, az mar mas kerdes, hogy meg is fogjak e. A torvenyjavaslatban mindennek atirtak az evszamat, egyedul a nyv. amnesztia maradt 2021-ig.
2021. dec. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Remélem minél hamarabb napirendre kerül a téma. Ha már maguktól beharangozták...
2021. dec. 13. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem elég borzasztó, hogy egyáltalán volt ilyen, hogy nyelvvizsga-amnesztia.

Engem nem érint (még nem vagyok végzős, de van pár nyelvvizsgám), de olyan rossz azt látni, hogy a lustáknak kedveznek ráadásul az egész kiszámíthatatlan. Szerintem egy nyelvtudás elengedhetetlen (hogy olvasol szakirodalmat?) És egyáltalán nem nehéz az a nyelvvizsga. Sokan már 14 évesen csinálnak egyet. Persze egyetem mellett nehéz időt szakítani rá, de ki mondta, hogy nem lehet korábban?

2021. dec. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
80%

Én például gimnáziumban nem tudtam, hogy az angol nyelvvizsga lesz kötelező az orvosi diplomához. Németem van, illetve angolból írásbeli plusz ezen kívül egy harmadik nyelvet is tanultam. A szakirodalomban sok a latinból átvett kifejezés, így angol nyelvvizsga nélkül is pont ugyanannyira értettem, mint angol írásbeli nyelvvizsgával. Egyáltalán nem okozott problémát az pályamunkám megírásában a nyelvvizsga hiánya.

Jelenleg az orvosok túlterheltek a járvány miatt, de fontosabb, hogy emellett meglegyen még a szóbelim,

minthogy dolgozhassak és én is segíthessek a járványhelyzetben. Illetve fontosabb volt, hogy olyan mérnökök, tanárok stb. kapják meg a diplomájukat, akiket 10-15 éve nem érdekelt, hogy nincs nyelvvizsga. Az, hogy a járványhelyzet során végzett orvostanhallgató a záróvizsgát követően egyből betölthessen egy üres orvosi állást, az nem fontos.

Sosem vártam, hogy elengedjék. De amikor vállaltam azt, hogy elvégzem az orvosit, rémálmaimban sem gondoltam volna, hogy az utolsó másfél évem azzal telik, hogy hétről hétre rettegek, hogy mikor rendelnek ki és tudom e egyáltalán azokat a tárgyakat megfelelően teljesíteni, amik az egyetem elvégzéséhez szükségesek.

Illetve ha elengedték olyanoknak, akiknek tényleg nem a járványhelyzeten múlt, hogy lesz e nyelvvizsga vagy nem, akkor akik most végeztek azoknak miért nem lehet? Vagy ki kérte az államtitkárt, hogy harangozza be két hete, hogy el lesz törölve a nyelvvizsga kötelezettség ezzel reményt keltve a hallgatókban?

Fő célom az volt, hogy négyes-ötös jegyekkel végezzem el az egyetemet, amit sikerült is teljesíteni. De jobb lett volna, ha inkább arra törekszem, hogy a minimum követelményt teljesítsem pl. belgyógyász, neurológia, sebészet kettes, de a plusz energiámat a nyelvvizsgára fordíthattam volna. Mert akkor már orvos lehetnék és dolgozhatnék. (Mikor tanultam, mindig arra gondoltam, hogy a betegeimnek szeretném egyszer a legjobbat nyújtani és mikor a legfáradtabbnak éreztem magam, akkor is megtanultam a 100. betegséget és terápiát is. Tudom, hogy később ez hasznomra fog válni, csak jelenleg csalódott vagyok, mert úgy érzem, így nem érte meg.)

Ráadásul nálunk az évfolyam nagy részének egy nyelvvizsgája volt. Azoknak szerencséje volt, akik alapból angol nyelvet tanultak. Én megszívtam ezzel a némettel, mert sem felvételi plusz pontot nem kaptam végül érte a két emelt miatt, sem a diplomát nem kapom meg vele. Szóval csak van, és megveregethetem a vállam, hogy tudok németül.

Én is fontosnak tartom a nyelvet félre értés ne essék, csak igazságtalannak tartom a jelenlegi helyzetet.

De pl. szerintem az orvosoknál meg lehetne oldani, hogy most elengedik a nyelvvizsgát és azt mondják, hogy a szakvizsgára bocsátás feltétele lesz a nyelvvizsga. Így inkább csak haladékot adnának.

2021. dec. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:

[link]


Csakhogy teljes legyen a káosz. :D

2021. dec. 15. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Én már nem tudom követni , hogy akkor most lesz e vagy sem mentesség :D pedig jó lenne tudni mert lehet a víz az idegtől
2021. dec. 15. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

*lever



Bár az elmúlt két évben is az utolsó pillanatban jelentették be...:/

2021. dec. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

Engem a legjobban a bizonytalanság zavar. Eddig úgy volt, hogy kell, ennek megfelelően terveztem. Ha mégsem kell, akkor viszont egész máshogy kell alakítanom az elkövetkezendő hónapjaim, akkor már januárban dolgoznék. Nem tudom mi értelme volt ennek a kormány részéről.

Kicsit reménykedtem, hogy majd a sajtónak feltűnik, hogy ebben van egy kis sunyiság. Ennek ellenére minden cikkbe lazán beleírták, h 2021. aug. 31.-ig meg lett HOSSZABBÍTVA a nyelvvizsga amnesztia. :D

2021. dec. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Nem hosszabbították meg :D


[link]

"- a felsőoktatási hallgatók továbbra is nyelvvizsga nélkül kaphatnak diplomát,"


A törvényben továbbra is 2021.aug.31 a végdátuma, a nyelvvizsga amnesztiának.


Ha azt írják, hogy "továbbra is", az a jövőre utal.

Így nincs egyértelmű információ arról, hogy lesz-e/van-e amnesztia azoknak, akik 2022. januárban vagy 2022. nyarán diplomáznak.


Ezért még mindig aktuális ez a petíció.

Így kérünk benneteket, hogy osszátok meg, küldjétek szét, népszerűsítsétek.

2021. dec. 15. 11:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!