Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A vészhelyzet hosszabbításos...

A vészhelyzet hosszabbításos törvényjavaslatba nem került bele a nyelvvizsga amnesztia hosszabbítás, mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés

A törvényjavaslatba nem került bele a nyelvvizsga amnesztia hosszabbítás:


T/17671. számú törvényjavaslat tárgyalásának Törvényalkotási bizottság előtt folyó szakasza lezárult, és nem érkezett javaslat a benyújtott önálló indítvány a nyelvvizsga amnesztia időszak módosítását érintően.

A törvényjavaslat jelenlegi állapota szerint így az a hallgató, aki 2020. szeptember 1. és 2021. augusztus 31. között sikeres záróvizsgát tett, mentesül az oklevél kiadásának előfeltételéül a nemzeti felsőoktatásról szóló 2011. évi CCIV. törvény 51. § (1) bekezdésében, valamint a képzési és kimeneti követelményben előírt nyelvvizsga letételének kötelezettsége alól.



Tehát azt mondták (pl.: Dr. György István, hogy lesz hosszabbítva a nyelvvizsga amnesztia is. De mégse írták bele a törvényjavaslatba.


Módosítani, beleírni már nem lehet, mivel ez az időszak lezárult.

Már csak annyi van, h dec. 14-én megszavazzák a törvényt, ami a vészhelyzet hosszabbítására vonatkozik, de nincs benne a nyelvvizsga amnesztia hosszabbítása.


Úgy, hogy még mindig covid van.

Sok ember kikészült a távoktatástól, azért nem tudott megfelelően készülni a nyelvvizsgára.

Sok hallgatónak a munkája (pl. vendéglátás stb) szűnt meg, állt le és nem tudott félretenni a drága külön tanárokra, nyelvsulikra.


Meg hát:

2005 óta kötelező a diplomához a nyelvvizsga, azonban visszamenőleg 15 évre mindenki megkapta a diplomáját nyelvvizsga nélkül, aki 2021. augusztus 31-ig sikeres záróvizsgát tett.

Most meg már nem.


Azok a hallgatókra se vonatkozik, akik 7 és 8 féléves képzésben vannak és egyszerre kezdték el a tanulmányaikat, azokkal akik 6 féléves képzésben vannak és így amnesztiával megkapták idén a diplomát.



2021. dec. 10. 15:15
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%
De azert milyen gorbetukrot tart orbanrol es politikajarol a kovetkezo: beharangozzak a nyelvvizsga amnesztiat. Kihirdetik, hogy TOVABBRA is nyelvvizsga nelkul lehet diplomat szerezni. Kiirjak a fb oldalukra, hogy TOVABBRA is el a nyelvvizsga mentesseg, erre tegnaprol mara, miutan meghosszabbitjak a diktaturat megmodositjak a kiirast, hogy 2021.aug.31-ig. Mocskos egy bunbanda. Hazudnak, csalnak es lopnak. Legalabb annyira megtisztelhetnek a hallgatokat, foleg a most keresztfelevben vegzoket, hogy akkor kiallnak es valaki vilagosan elmondja, hogy kell vagy nem, mert ennek a paradezasnak semmi ertelme.
2021. dec. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Nem tegnapról már lett 2021.aug.31.

Végig az volt.

A törvényjavaslatban is 2021.aug.31. - dec. elejétől

Az elfogadott törvényjavaslatban is 2021.aug.31 - dec. 2. hetétől

Tehát az elejétől fogva az elmúlt 2 hétben végig 2021.aug.31 volt.

Aztán 14én megszavazták.


Na és mit tesznek a hallgatók? Esetleg max aláírják a petíciót. De néztem még azon is 53db megosztás van és kb. 750 aláírás. tehát még annyi sincs, h megosztom már pár csoportba, ismerősömnek stb. NEM, csak aláírja és ennyi, aztán kivan, h miért nem jól alakul.

Meg ír a kormányzati szerveknek, érdeklődik az ITM-nél, hogy mi az, hogy 2021.aug.31 írnak és azt kommunikálják, h "továbbra is" nyelvvizsga amnesztia van, akkor miért nem vagy mikor korrigálják a törvényben a dátumot.

Én 1x befizettem a petíciós oldalon 5 eurót, h akkor haladjon a petíció. Tán más befizetett? Dehogy is. 5 euró is sok, meg a nyelvvizsga mentesség is hulljon az ölébe mindenkinek.

Ezek kb. pár perces dolgok. Mégse csinálja nagyon senki.

2021. dec. 15. 21:13
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyünk pesszimisták, és ne feltételezzünk olyanokat, amiket nem tudunk biztosra :) Én pl. 10 eurót fizettem a petícióra. Hiába ért el 6000 emberhez, abból csak 1 ember írta alá. Ez nem jelent semmit és sajnos megtapasztaltam, hogy hiába van kiemelve, nem fogják többen aláírni...


Facebookon is megosztottam, az ITM-nek, illetve a HÖOK-nak is írtam, viszont nekem egyik helyről sem jött válasz. Ennél többet mi sem tudunk tenni.


Kérlek benneteket, hogy aki tud az segítsen legalább egy megosztással vagy egy aláírással. Minden érintett hallgató nevében is köszönjük! :)

2021. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Igen, a törvényjavaslatban az volt, hogy 2021, de ettől függetlenül a kormány az oldalára azt írta ki, h TOVÁBBRA is. Ebből sokan egyből arra gondoltak, hogy a törvényjavaslatba nem került korrigálásra a dátum, de át lesz írva 2022-re. A kormány végig úgy kommunikált, hogy azt érezzük, továbbra is ki lesznek adva a diplomák, aki abból tájékozódott,

csak, amit a kormány mondott, az félre lett vezetve. És az elfogadott törvényjavaslatban pontosan az áll, hogy 2020. szeptember 01. - 2021. augusztus 31. között záróvizsgázó hallgatókat érinti. Őket már tavaly nyáron is érintette, ezt rég tudják, így nekik már rég nincs benn a diploma....

2021. dec. 16. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Nem 2005-től kötelező a nyelvvizsga. 2003-ban végeztem, 1997-ben iratkoztam be az egyetemre, nekem is kellett a nyelvvizsga, igaz, letudtam az eszperantóval. Nagyon nem értek egyet a nyelvvizsga követelménnyel, remélem idén se fogják kérni a nyelvvizsgát a diplomához, függetlenül attól, hogy nem vagyok érintett. Azóta már angolból nyelvvizsgáztam, szóval, akinek fontos, az üljön le tanulni, mint ahogy én is. Nehéz volt, de fontos volt, hát melóztam vele. Ettől függetlenül én is aláírtam a petíciót, tavaly is. Remélem, eljön az idő, amikor eltörlik végre ezt a m.rhaságot.
2022. márc. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Itt egyebkent sokan felreertik a helyzetet. Nekem speciel nem a nyelvvizsgaval van a problemam, sokkal inkabb az egyenloseg elvevel. Nem egy es nem ketto olyan ismerosom van, akik kb tiz eve vegeztek egyetemen, mara azt is elfelejtettek, hogy egyaltalan milyen kepzest vegeztek. Komolyan nekik volt olyan surgeto szukseguk a diplomara? Tenyleg az az ember akarja visszaallitani alapba a gazdasagot, aki azt sem tudja, hogy mi volt az intezmeny neve, ahova jart? Ezek az emberek ma kb az utcan szembejonnek es pofan rohognek, kozben mindig azon gondolkodom, hogy mivel erhet az en szaktudasom kevesebbet, talan az a baj, hogy a hanytatott sorsu kovid alatt vegeztem a kepzest? Vagy tul friss a szakismeret, mivel januarban vegeztem? Lehet mondani, hogy lusta vagyok meg hisztizek, de kicsit lassunk tul ezen a magyar irigysegen. Nem a nyelvvizsgaval van a problema, hanem ezzel az igazsagtalan, egyik naprol a masikra hajlithato kovetelmeny rendszerrel. Nekem mi jutott? Extra magas arak a nyelvsuliban, sokkal tobb harc a munkaero piacan egy betoltetlen pozicioert lasd korabbi amnesztiasok, ukran foglalkoztatottak, altalaban magasabb megelhetesi koltsegek de igy legalabb valaszthatok, hogy vacsorat vegyek, vagy egy ora nyelvlecket..magyarorszag nem hatra megy, hanem a sullyesztobe!!
2022. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

25. vok

#26

Az a helyzet, hogy azt nem csinálhatta a kormány, hogy a 2 éve végzett frisseknek kiadhák, 3+ pedig nem. De azt sem, hogy az 5 éve végzetteknek igen, 6+ meg nem. Mert akkor egyszerűbb lett volna begyújtani a 6+ fölöttiekkel, legalább lesz egy-egy üres szekrénye az egyetemnek. Igen, biztos maradt bent még diploma, biztos megírták. Szerintem ezt a részét engedd el. Bízzunk benne, hogy idén is elengedik, nagyon remélem. Mint írtam, engem már nem érint, ettől függetlenül érdekel a téma. Egy kormányinfón rákérdeztek pontosan, egyenesen, Gulyás azt mondta, hogy nincs róla új döntés, az van még érvényben, mint tavaly.

2022. márc. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Lattam azt a kormanyinfot es Gulyas azt valaszolta, hogy az altalanos szabalyok vonatkoznak a diploma szerzesre, ergo kell a nyelvvizsga. Egyebkent udito ilyen hozzaszolasokat is olvasni, mint a Tied. Ritka, kulonosen azert is, hogy erintett sem vagy. Altalaban a sarral dobalas megy, meg a masik szentsegelese, hogy mekkora lusta, ugyhogy orommel olvasom soraidat:)
2022. márc. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!