Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kéne kitiltani az autókat...

Nem kéne kitiltani az autókat Budapest belvárosából?

Figyelt kérdés

Minden reggel tele van a város lusta, kényelmes autósokkal, ő miattuk ennyire lassú a tömegközlekedés (villamos előbb is min 2 percet várt legalább a lámpánál), pedig sokuknak 10 perc lenne egy séta vagy metró. Nekik se éri meg órákat ülni a dugóban.

Pesten a körúton, a budai oldalon pedig az Alkotás utcán belül csak az mehetne autóval, akinek ott van a lakcíme.



2021. dec. 20. 07:33
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát itt mindenki kényelmi faktort nézi, jó a dugó, a füst, az idegeskedés hogy nem találni parkolóhelyet...oké. :D"

Nekem pl. még dugóval is (amit persze én is rühellek) kényelmesebb, mint tömegközlekedéssel. Mielőtt kapnám az ívet: az agglomerációból nem 10 perc séta a munkahelyem. :))

Egyébként meg miért rajtuk kell elverni a felelősséget a dugókért? Fizetek nem kevés adót. Oldja meg ebből a főváros. Vannak erre szakemberek. A nem átgondolt, idióta közlekedés-szervezésről, a harácsoló építkezésekről, hogy nem volt képes az úthálózat követni a népességnövekedést, a P+R rakolók hiányáról, a felújítások megszervezésének 0 szakmaiságáról nem gondolom, hogy én tehetek.

2021. dec. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
Én 12km-re lakom a munkahelyemtől, gyalog 2 óra (kipróbáltam), de autóval még több idő menne el, mint tömegközlekedéssel. Egyébként már azzal csökkenne a dugó, ha az ittas sofőrök nem csak bírságot kapnának, hanem az autót is elkoboznák.
2021. dec. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 Koplárovics Béci ***** válasza:
31%

"Tehát itt mindenki kényelmi faktort nézi"


Khm, te is. Csak mi megtehetjük, hogy autóval járjunk, te nem. És sznobizmus vagy sem, nem is szívesen utaznék veled együtt.

2021. dec. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
40%
Kérdezö néz külföldi nagy várost ott csak áruforgalom van.Magyarország elmaradot ez van.
2021. dec. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
81%

Munkahelyem a lakásomtól 7,5 km-re öt forgalomirányító lámpán keresztül, menetidőm 20 perc.

Autó nélkül 1 óra 10 perc: busz-metró-villamos-busz, végül 5 perc gyalog.

Autóban senki nem liheg a nyakamba ...

2021. dec. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
26%
25: vagy megtehetned ezt a tavot kb 20-25 perc alatt biciklivel ;-)
2021. dec. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
83%
26: gondoltam én is erre hóban-fagyban-esőben-rekkenő hőségben.
2021. dec. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
18%
27: ez a szokasos duma. Kb 10 es 30 fok kozott megfelelo oltozek mellett komfortosan lehet biciklizni, ez meg kb. a napok felet mar lefedi. Ha mar ezeken a napokon otthon hagyod az autot mar az nagy lepes.
2021. dec. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
88%
28: nos, életveszélyes Budapesten biciglizni, se otthon, se a munkahelyemnél nem tudnám biztonságosan tárolni, nem akarok venni külön bringaöltözéket, emiatt nem motorozom, pedig a jogsim A/B ...
2021. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
90%

És ha valaki nem tud biciklizni...? Ismerek ilyet.

Vagy én pl. tudok valamennyire, de eléggé félek. Úttesten, autók között, mellett tuti, hogy nem bringáznék (az nem bicikliút, hogy a körútra felfestünk néhány sávot). Arról meg már nem is beszélve, hogy 3 táskával, hangszerrel, laptoppal kellemes tavaszi, 25 fokos időben sem a legkomfortosabb biciklizni.

2021. dec. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!