Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kéne kitiltani az autókat...

Nem kéne kitiltani az autókat Budapest belvárosából?

Figyelt kérdés

Minden reggel tele van a város lusta, kényelmes autósokkal, ő miattuk ennyire lassú a tömegközlekedés (villamos előbb is min 2 percet várt legalább a lámpánál), pedig sokuknak 10 perc lenne egy séta vagy metró. Nekik se éri meg órákat ülni a dugóban.

Pesten a körúton, a budai oldalon pedig az Alkotás utcán belül csak az mehetne autóval, akinek ott van a lakcíme.



2021. dec. 20. 07:33
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
48%

28#


-Nem mindenki igénytelen,hogy szeressen izzadtan beérni a munkába.

Ráadásul sok helyen dresszkód is van.Nálunk is van.Plusz inget nem tudsz vinni drótszamárral úgy,hogy ne legyen gyűrött.

-Nem mindenki szeret szkafander szerű pufi kabátban közlekedni

-Vannak, akik szeretnek munka után bevásárolni.Biciklivel meg fél kiló kenyérnél többet nem viszel el.



Plusz, a kényelem is szempont.

A kocsi nyáron hűtött, télen fűtött privát tér.

Plusz, 21. század van.Az okostelefonomat sem fogom betárcsázósra cserélni.

2021. dec. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 A kérdező kommentje:

#31

Könnyebb annyit leírni, hogy lusta vagy, az autóba meg kényelmes. :D

2021. dec. 20. 14:41
 33/40 anonim ***** válasza:
24%

32#


Kényelmes vagyok, soha nem is tagadtam.

Ha egy bizonyos szintet elérsz, nem fogsz lejjebb adni.


Ha neked van egy zsíros, jól fizető szellemi munkád, home office opcióval, külföldi kiküldetésekkel.....stb

Akkor, nem fogsz elmenni 3 műszakozni sorra, nettó 180-ért havonta.



Ugyanígy, én sem fogok tömegközlekedéssel utazni.Utaztam vele diákkoromban eleget, kb a halál f_szára kívántam a szervezőit, amilyen lehetetlen menetrendet meg igénytelen üzemeltetést alkottak.


A tömegközlekedés azoknak való, akik diákok,idősek, valamilyen oknál fogva nem lehet jogsijuk,nincs pénzük autóra, netán turisták.Nekik tökéletes.Mindenki másnak ott az autó.

2021. dec. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
73%
#32 Azért na van olyan hely ahol valóban fontos a megjelenés és mondjuk szét ázva hülyén nézne ki. Nem a kitiltás a megoldás erre gondra.
2021. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
78%
Itt gondolkodásbeli problémák vannak. Németországban élek. Itt a jól kereső irodai dolgozók, főnökök is igen nagy arányban tömegközlekednek vagy járnak biciklivel.
2021. dec. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
15%

35#


Arrafelé ez egy divathóbort, "jaj de zöldek vagyunk".

Nem fogok semmiféle propaganda vagy divathóbort hatására változtatni a szokásaimon.


Ja, és bogarakat sem fogok enni.

2021. dec. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
64%
Hollandiában az a trend,hogy mindenki biciklizik. Az ország mégis működik. Akik két város között ingáznak azoknak van 2 biciklije a két városban
2021. dec. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg az lenne a jó megoldás, ha elköltöznél Budapestről az ukrán határ mellé egy beregi faluba! Ott garantált, hogy élvezheted a kerékpározás örömeit - az időjárási viszontagságoknak és az életkor előre haladtának köszönhetően idővel összeszedett összes ízületi betegséggel együtt - és a csendet egyaránt! Amit tömegközlekedésként próbálsz meg beállítani, az tömör, társadalmi katasztrófa. Közbiztonság közel a nullához, - ezt beszéld át azokkal, akiket megállókban fosztanak ki, vernek össze, erőszakolnak meg és a járműveken késelnek meg! Menjél és élvezd - mindenki helyett - a hangulatvezérelt "ünnepi menetrendet", - kettő, a megálló padjának helyén összeborult buszra váró fehér csontváz és az azokat körbeölelő üres konzervdobozok, csikkek által font koszorú társaságában! Élvezd a magukról megfeledkezve telefonba sikoltozó rengeteg ápolatlan állatot és a retektől ragadó utasteret, - de mások nélkül! Élvezd, hogy 15 km utat hamarabb áthidal egy futó Budapesten, mint amennyi idő alatt "tömegközlekedéssel" átvergődsz a napi meglepetések csapdahálóin!
2021. dec. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
37%

Lehet máshol trendi a biciklizés, de én utlok izzadtan megérkezni bárhova, márpedig én izzados vagyok... 22 fok felett mintha a zuhany alol jöttem volna. De kiderült, hogy a hideget se bírom... legutoljára mielött eladtam a bringát tavaly ősszel sikerült összeszednem egy tüdőgyulladást miután 10 fokban is leizzadtam és várni kellett valakire full izzadt cuccban... Nem, nem fáraszt le a bicikli, csak izzadok mint az állat (konditeremben is, de az légkondicionált és nem csap meg a szél), legyen rajtam bármilyen ruha.

Tömegközlekedésen pedig engem támadtak már be késsel... + csöves szag + elmebajosak agymenéseit végighallgatni, ahogy óbégatnak esténként, hát lehet antiszoc vagyok, de kösz. Mellesleg ami nekem autóval dugóban is 25-30 perc (dugó nélkül 10-15) BKV- val még nem sikerült 45 perc alá vinnem.

2021. dec. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
26%
A kérdezőnek igaza ki kell tiltani a belvárosból sz autókat. Londonban élek sokan tömegözlekednek. A főnököm is metrózik pedig havi szinten több mint nettó 30 millió forintot keres. Én is metrózok, és nem mosogatni jöttem ki, hanem szellemi munkát végzek. Pestiek nagyrésze lusta és kényelmes.
2022. máj. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!