Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Abortusz tilalommal fenntartha...

Abortusz tilalommal fenntartható lenne a társadalom?

Figyelt kérdés
Az a társadalom amely a szexualításra alapoz és eltér a hagyományoktól, a családtól és a vallásos értékektől nem fenntartható. Mindenki gondolja meg magában azt hogy neki a szabadság fontosabb, mint a civilizációnk megmaradása? Vagy az utódainak könnyebb élete fontosabb, mit a jelenlegi szabadsága? A nyugati államok többségében nem éri el a születési arányszám fennmaradásához szükséges számot, míg az Ázsiai országokban népesség robbanás van így lehet utódainak már muszlim elnyomás alatt fognak élni ezért lenne fontos a keresztény alapértékeket és hagyományokat követni. Ennek első lépése kellene legyen az abortusz tilalom mivel csak Magyarországon 1956 óta – amikortól az abortusz legálissá vált – megközelítően nyolcmillió magzatot „mészároltunk le”.

#fennmaradás #termékenységi ráta #Születési arányszám
2022. jan. 12. 13:04
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
66%

Ha betiltod az abortuszt, két dolog fog történni: "jobb esetben" a nők elmennek egy olyan országba, ahol végrehajtják rajtuk az abortuszt, rossz esetben otthon maguknak megoldják, mint a "régi szép időkben". Aki abortuszt szeretne csináltatni, az fog is, a "hogyan" a kérdés.


Nem értem, hogy mire gondolsz a #7-es válaszodban. Az, hogy XY abortuszt hajtott végre magán, az se rád, se az utódaidra nincsen hatással. Te ettől függetlenül bármire taníthatod a gyermekeidet.


Nem vagyok az abortusz különösebb támogatója, mert szerintem sokan visszaélnek vele és már gyakorlatilag védekezés helyett használják, kvázi viccet csinálva belőle, ugyanakkor ha valaki azonnal el szeretne végeztetni, áldásom rá. Számtalan oka lehet, dehogy csak párat említsek: nemi erőszak eredménye, a megszülése veszélybe sodorhatja az édesanyát.


A párommal szeretnénk gyereket (legalább kettőt), de nem keresztény szemlélet szerint fogjuk őket nevelni, mert egyikünk se hívő. Mondjuk nem is Magyarországon élünk, szóval mi pláne nem leszünk hatással rád.

26/N

2022. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
80%
Nem, mert a túlnépesedés az eget veri. Egymást ennénk nyersen.
2022. jan. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

"A magyar emberek fele nem keresztény és a vallásosak aránya egyre csökken. Ne mossuk össze a magyarságot a kereszténységgel, mert a kettő egymás nélkül is tud létezni."


A nyugati társadalom ahogy a magyar társadalom is a kereszténységre épül. Függetlenül attól hogy vallásos vagy ateista vagy jobb ha elfogadod ezt a tényt és azt is hogy vallás és erkölcs nélkül nem fog fennmaradni a társadalom. Elég nagy baj hogy ezeket az értékeket szétszedik.

2022. jan. 12. 13:35
 14/37 A kérdező kommentje:

"Az, hogy XY abortuszt hajtott végre magán, az se rád, se az utódaidra nincsen hatással."


Nagyon mérgező hatással van rám és az udódaimra is mivel minden egyes gyermek élete számít hogy elkerüljük a népesség csökkenést.

2022. jan. 12. 13:37
 15/37 anonim ***** válasza:
81%
Miféle erkölcsről beszélsz? Borkai Zsolt féle feleség csalást ami Luxus Jachton történt? Esetleg a papi pedofíliára gondolsz, mikor az egyházi előljáró kicsit bunkó módon kért bocsánatot az egykori áldozattól?
2022. jan. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
89%
A nyugati társadalom ugyanúgy épül a kereszténység előtti pogány világra, kiemelten az antik társadalmakra, a vallással szemben megalakulú felvilágosodásra, és a mindent megkérdőjelező poszt-modernre. Ezek mind a nyugati társadalom részei és alapkövei. Nem lehet és felesleges is egyet kiemelni. Teljesen már erkölcsi értékrendje volt egy 1. századi, egy 12. századi, egy 19. századi és egy 21. századi kereszténynek.
2022. jan. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
87%

#14

Nincs hatással rád, csak zavar. Ezt meg tudom érteni, de a hozzáállásod nagyon felszínes.


Számtalan gyerek él állami gondozásban, család nélkül. Mikor tettél utoljára értük bármit? Élnek, igen, de milyen körülmények között? Milyen jövőképekkel? Hány gyereket neveltél fel? Hánynak adományozol? Mennyin segítesz napi szinten?


Kicsit ironikusnak vélem, hogy sok abortusz-ellenes csak addig törődik a gyerekek sorsával, ameddig meg nem születnek, onnantól már nem foglalkoznak a témával.

26/N

2022. jan. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
17. Még mindig jobb ha valaki állami gondozásban él mintha megsem születne. Mi van azokkal akik már megszülettek és állami gondozásban élnek, ők nem lehetnek a társadalom hasznos tagjai csupán abból kifolyólag hogy nincs családjuk? Az élet nem fekete és fehér erre egyszer mindenki rájön de sokat lehetne tenni azért, hogy például a társadalmi közeg elitélje az abortuszt és szégyen legyen ha valaki abortuszt végez mert rengeteg olyan ügyről tudok mikor a közeg hajszolt bele valakit egy abortuszba.
2022. jan. 12. 13:49
 19/37 A kérdező kommentje:
16. Viszont azt sem lehet tagadni hogy a kereszténységnek nagy hatása volt a nyugati társadalomra, civilizációra.
2022. jan. 12. 13:51
 20/37 anonim ***** válasza:
83%

#18

Sehol nem írtam olyat, hogy ne lehetnének a társadalom hasznos tagjai (sőt, egy jó barátnőm árva és most sebészként dolgozik), arra próbáltam rávilágítani, hogy ellenzed az abortuszt, de a már élő, ugyanakkor hátrányos helyzetű gyermekekért nem teszel semmit (javíts ki, ha tévedek). Érzed az iróniát ebben?


Mint írtam, egy abortusznak számtalan oka lehet és nem lehet egy kalap alá vonni azokat, akik keresztülmennek rajta. Egy példa: ha tizennégy éves koromban megerőszakoltak volna, amitől teherbe estem volna, biztosan abortuszra megyek. Miért? Mert semmilyen szempontból nem álltam volna arra készen, hogy felneveljem, ahogy a szüleimnek is egy hirtelen jött dolog lett volna, amire akkor ők se készültek volna fel (anyagiak és időbeosztás, stb). Szerinted mi lett volna a helyes? Hordjam ki a gyereket egy hosszas és fájdalmas terhesség során, essek át egy szülésen, majd heverjem ki annak minden fizikai és lelki utóhatását, úgy, hogy a gyereket beadom állami gondozásba? Te ezt támogatnád egy abortusz helyett?

26/N

2022. jan. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!