Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Abortusz tilalommal fenntartha...

Abortusz tilalommal fenntartható lenne a társadalom?

Figyelt kérdés
Az a társadalom amely a szexualításra alapoz és eltér a hagyományoktól, a családtól és a vallásos értékektől nem fenntartható. Mindenki gondolja meg magában azt hogy neki a szabadság fontosabb, mint a civilizációnk megmaradása? Vagy az utódainak könnyebb élete fontosabb, mit a jelenlegi szabadsága? A nyugati államok többségében nem éri el a születési arányszám fennmaradásához szükséges számot, míg az Ázsiai országokban népesség robbanás van így lehet utódainak már muszlim elnyomás alatt fognak élni ezért lenne fontos a keresztény alapértékeket és hagyományokat követni. Ennek első lépése kellene legyen az abortusz tilalom mivel csak Magyarországon 1956 óta – amikortól az abortusz legálissá vált – megközelítően nyolcmillió magzatot „mészároltunk le”.

#fennmaradás #termékenységi ráta #Születési arányszám
2022. jan. 12. 13:04
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

20.


Hogyha betiltanák az abortuszt akkor is lehetne olyan kivételes esetekben a abortuszt végezni amit te említesz. Esetleg annyi változás lenne hogy másképp neveznék.

2022. jan. 12. 13:59
 22/37 anonim ***** válasza:
78%

#21

Mint leírtam, számtalan oka lehet egy abortusznak, amit egy külső szemlélő valószínűleg nem tud kellően átlátni. Lehet szerinted nem lenne szükséges, míg az adott nő szerint igen. Ilyen esetben mégis hogyan érhetne többet a te szavad a nőénél, akinek a élete múlik ezen (akár képletesen, akár szó szerint)?


Szintén leírtam, de aki abortuszt szeretne, az el is fogja végeztetni. Vagy elmegy máshová, vagy otthon elintézi magának (ami egyébként súlyos sérüléshez vezethet). Ez nem olyasmi, amit betilthatsz, legfeljebb könnyebbé teheted a legalizálásával.

26/N

2022. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
65%

Kérdező én láttam, hogy én aki saját családban születtem, hogy milyen az ha valaki állami gondozásban nő fel, ugyanis 3 évet logopédiai osztályba jártam 7 éves koromtól, és ez az osztály egy állami gondozattak intézetében volt. Nem lehetetlen onnan kitörni, de az ott dolgozó nevelők se voltak sokszor a helyzet magaslatán, meg rendszeresen voltak a szökések.


Akkor még nem beszéltünk, a családon belüli erőszakos vérfertőzésből fogant magzatokról, vagy szimpla nemi erőszakból, vagy olyan esetben, ahol az anyának nem volt pénze fogamzásgátlóra vagy férfinak óvszerre, vagy mert a megszakításos és vagy naptár módszer szerint szexeltek...


Egyébként én lengyel-magyar kettős állampolgár vagyok, és borzasztóan zavar ez az itteni részleges (pl ami Lengyelországban van, hogy még az orvosilag alátámasztottan súlyosan fogyatékos vagy életképtelen magzat vagy gyermek esetében történő abortuszt is betiltották) vagy a teljest is.


Plusz humánökológia szakos hallgatóként globális egészen nézem ezt a dolgot, hogy pl túlnépesedés van, de Magyarországon is szerintem meg kell nézni már szüléstől kezdve, hogy pl születésnél sincs megbecsülve a nő, mert szülésnél is megalázzák a kismamákat, amit szülészeti erőszaknak is hívnak, emiatt elmehet a kedve egy nőnek, hogy bármikor is újabb gyereket vállaljon.


Emellett meg komoly probléma az, hogy rengeteg ember kerül ki állami gondozásból vagy nem várt gyerekként olyan családból ahol nap mint nap emlékeztetik arra, hogy te minek is születtél meg, mert felesleges vagy...és ebből is csak diszfunkcionális embereket fogsz kitermelni..

...


Plusz meglehet nézni mennyire ketté nyílt az olló ott mondjuk egyház által átvett óvodába és iskolába, vagy gimibe járnak a diákok, és ott ahol még nem Klebesberg vagy Szakképzési centrumokba járó gyerekek között....

2022. jan. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
70%

ma 13:59


Az erőszak esetén már belefér az abortusz? Akkor már lehet mészárolni? Mitől ér kevesebbet annak a magzatnak az élete, ami erőszakból fogant? Ha valaki azzal érvel az abortusz ellen, hogy az abortusz gyilkosság, akkor ennek se szabadna beleférni. Vagy az erőszakból fogant gyerek kihordásából fakadó trauma rosszabb, mint a gyilkosság? Akkor meg el kell fogadni, hogy abortusz jogának való elvétele és a gyerek kihordása tud rosszabb lenni más helyzetekben is, mint a magzat megölése.

2022. jan. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
89%
Mennyire szívesen látnád 18 év múlva ugyan azt az arcot a gyerekeden és ugyanazokat a szavakat hallani a szájából amikor téged erőszakoltak és megfogant a gyermek és mennyire szeretnéd megtapasztalni azt, hogy esetleg génjeit nem tudja levetkőzni és ő is hasonló módon fog erőszakolni nőket?
2022. jan. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Az állami gondozásban lévő gyerekek életén kellene javítani és nem az abortuszért kardoskodni. Engem ezeknél a kérdéseknél sokkal jobban zavar például hogy 1954 és 1962 között a természetes szaporodás mértéke 12‰-ről 2,1‰-re zuhant. Szerintetek így fenntartható a társadalom?
2022. jan. 12. 14:11
 27/37 anonim ***** válasza:
82%

Szerinted most is van munkanélküliség bizonyos magyarországi térségekben? Igen.... eltudnád őket látni olyan munkával ezeket az embereket, ma amikben boldogok lennének és pénzt is keresnének és nem segélyen kellene élni? Nem...


Nézd csak meg Romániát mit idézett elő a totális abortusz tilalom? Nyomort...

2022. jan. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
15%
Akkor addig rúgnák szegény babát, amíg el nem vetélne az anyja. Vagy a hóban kellene aludni. Vagy illegális szektás guruk trancsíroznának.
2022. jan. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:

27.


Munkaerőhiány lesz a nagyobb probléma a jövőben meg a társadalom alsóbb (roma) rétegeinek a népesség robbanása miközben a magyar népesség az állami támogatás ellenére nagyot csökken...

2022. jan. 12. 14:21
 30/37 anonim ***** válasza:
77%
Ja és kényszer születésekkel akarod elérni, hogy boldog kiegyensúlyozott legyen a magyar néplélek? Elárulom nem fog menni.... annyi szerhasználó, drogos, alkoholista, diszfuncionalista ember van akik képtelenek jól bánni a gyermekeikkel, meg apuci félrekúr, miközben van neje és gyereke... hogy azt már fáj látni, természetesen engem meg fújolnak, ha én melegként felbennem merül, hogy én örökbefogadnék, akár még romát is....
2022. jan. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!