Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Másokat is hidegen hagynak...

Másokat is hidegen hagynak már a rendeletek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, más is így van-e vele, de engem már abszolút nem érdekelnek, pár kivfteltől eltekintve. Maszkot csak bevásárlásnál húzok, akkor is az orrom alá. Napi kb. 130km-t tömegközlekedem, a kaller egyszer sem szólt az elmúlt egy évben, ha az államon volt, szóval továbbra is ott hordom.

Valamint elhatároztam, hogy többet nem jelemtem be magam covidosként, mert az átesettségi kártya már semmit sem ér, szóval minek karanténozzak feleslegesen?


Más is keud cisszatérni a rgi kerékvágásba?



2022. jan. 18. 17:09
1 2 3
 21/28 Scream85 ***** válasza:
65%

Boltban és tömegközlekedésen én is úgy hordom hogy orr alatt. És amit én tapasztalok még nagyon sokan. (pl.buszra szállva akik a busz hátsó felében vannak a nagyon sokan le is veszik, sofőrök többsége nem foglalkozik velük, van hogy ők sem hordják).

A maszk úgyis csak a büntetéstől véd meg, a vírustól nem :)

Annak úgy sincs értelme hogy pl kollégákkal reggel kimegyünk a buszra maszk nélkül. Elutazunk a munkahelyre maszkban. Ott egész nap maszk nélkül vagyunk. Majd hazautazunk maszkban.

Ennek úgy lenne értelme ha tényleg MINDENKI az utcára kilépéstől kezdve hazaérkezésig végig maszkban lenne. De így hogy néhol kell hordani, máshol nem így értelmetlen.

2022. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 Scream85 ***** válasza:
82%

#21 vagyok.


Amúgy az eddigi 2 oltásomat is a kártya miatt vettem fel anno...amit mondjuk egyszer sem használtam. És amik jelenleg kártyához vannak kötve azokat a szolgáltatásokat sem vesszük igénybe így nekünk lényegtelen....csak azért hogy "belépőkártyát" szerezzünk nem oltakozunk tovább.


Az elmúlt hónapokban is kétszer voltam náthás, de ha dokihoz mentem volna tuti karanténba vág feleslegesen, így magam kúráltam ki magam. Munkáltató sem díjazta volna ha hetekre kiesek. Amúgy is nálam sokkal "betegebbek" köhögik/tüsszögik össze a buszokat ahogy tapasztalom, sz*rnak az egészre...igazolt covidosok karantén helyett a városban mászkálnak,senki nem ellenőrzi őket...én meg majd egy megfázással otthon kuksolok heteket, nem? Nagy lóf...

2022. jan. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
38%
Azért ez kész szégyen, hogy ezt így leírjátok. Tökre nem érdekel, hogy ti ezt meg azt csináltok, de hogy erre még büszkék is vagytok na az fura. Nekem pl Covidban meghalt a szomszédom, aki előtte makkegészséges volt. Ez akkor történt, amikor nem volt mindenki számára elérhető az oltás. Ő valszeg felvette volna, ha lett volna rá lehetősége. Nem csak magad miatt védekezel, hanem mások miatt is, de úgy tűnik ezt sokan két év alatt sem fogták fel.
2022. jan. 20. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
68%
Az a szégyen, hogy a koronavírus piedesztálra van emelve, amúgy meg ugyan úgy megy a gyűlölködés. Azt hiszed, hogy szimpátiát fogtok kiváltani azzal, amit műveltek pl. az oltatlanokkal? Mikor olyanokat irkáltok, hogy majd mind a lélegeztetőn fog megdögleni? Hát pont lesz*rom, hogy ki kapja el tőlem, meg ki nem. Engem nyugodtan megverhetnek azért, mert meleg / ateista / akármi vagyok, de én vigyázzak mindenkire, nehogy elkapjanak egy olyan halálos kórt, amivel a világ lakosságának 97%-a még nem találkozott. Álszent f*szság.
2022. jan. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
17%
Soha nem mondtam, hogy lélegeztetőre kerülsz, azért ennyire ne általánosítsunk. :) Nyilván van aki ezt állítja én nem. Csak ennyire ignoránsnak se kell lenni, hogy leírod, hogy te mennyire lesz*rod az egészet. Ha én beoltottan is tudok izolálódni, akkor te is megtehetsz annyit h legalább minimálisan betartod a a szabályokat vagy legalábbis nem híreszteled, hogy te ezzel mennyire nem foglalkozol. :) (Csak egy tanács.)
2022. jan. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 Scream85 ***** válasza:
83%

Az oltásról meg annyit hogy ha tényleg működne akkor nem kellene belőle 3 vagy 4 vagy kitudja mennyit akarnak még.

Ha meg nem működik akkor meg ugyanúgy felesleges a 3. 4. vagy akárhányadik.

2022. jan. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
33%

"Az oltásról meg annyit hogy ha tényleg működne akkor nem kellene belőle 3 vagy 4 vagy kitudja mennyit akarnak még."


Azert ez nem teljesen igy van. Nyilvan honaprol honapra uj infok, statisztikak derulnek ki az oltas hatekonysagarol, illetve hogy mennyi ideig is tart a vedelem. Nekem az a meglatasom, hogy oltas nelkul lehet ugyanannyi lenne a fertozott szam de tobben kerulnenek korhazba, akar egeszsegesebb emberek is. Rgyszer en is elkaptam a betegseget es ket hetig tenyleg csak fekudtem. Hal Istennek semmi komolyabb nem volt.


Most szilveszterkor tobb ismerosom is elkapta, koztuk en is, de kis nathan meg gyengesegen kivul semmit nem tapasztaltam. Es az ismeroseim se. Szoval ebbol a szempontbol mar megerte az oltas. Mig egy 22 eves haverom azt meselte, hogy 2 hetig fekudt most covidosan, oltatlanul.


Persze ez csak 1 velemeny..

2022. jan. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 Scream85 ***** válasza:
80%

Az akkor sem megoldás hogy azt mondják nem kötelező az oltás, de burkoltan mégis rákényszerítik az emberre,akár úgy hogy emiatt nem dolgozhat, nem vehet igénybe szolgáltatásokat,stb. És ez benne a felháborító!

Hol vannak a jogaink ilyenkor?

2022. jan. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!