Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak én érzem nagyon igazságta...

Csak én érzem nagyon igazságtalannak a jelenlegi rendszert?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, se szja-mentességet, se pedig szja- visszatérítést nem kapok.


Nettó 172 ezerért dolgozom az államnak középiskolai tanárként, az albérletet is alig bírom kifizetni, folyamatosan nyomorgok.


Míg egy olyan házaspár, ahol van saját lakás/ház, két jó fizetés és gyerek, ők bezzeg kapják a pénzesőt...



2022. febr. 11. 14:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
42%
Nem az államtól kell várni a segítséget, hanem tenni kell a jobb életért. Mikor jelentkeztél a tanári szakra, tudtad jól, hogy éhbérért fogsz dolgozni. Mehettél volna helyette valami versenyszférában piacképes szakra is helyette, akkor most te is jól keresnél.
2022. febr. 11. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
71%
#1 Ez egyrészt igaz, másrészt meg nagyon nem ok.
2022. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
92%
3 vagyok. #2-t akartam írni.
2022. febr. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%
Az a baj, féltek, nincs összetartás. A tanárok 90-95%-a beállna komoly sztrájkba, lenne változás.
2022. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
26%

Pár év, megházasodsz, lesznek gyerekek, csok, saját lakás, adókedvezmény, öröm-bódottá.

Vagy a B-terv, hogy szavazol az ellenzékre, és senki nem kap semmi kedvezményt, bérek maradnak, árak nőnek, mindenki szopik igazságosan.

2022. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

"Mikor jelentkeztél a tanári szakra, tudtad jól, hogy éhbérért fogsz dolgozni."


2013-ban a kormány meghirdette a Pedagógus életpálya modellt.

Aki akkor ennek hatására úgy döntött, hogy tanárnak megy, joggal gondolhatta, hogy a kormány betartja, amit ígért. Nem, nem kellett tudnia, hogy éhbérért fog dolgozni.

A kormány beígért fűtfát aztán mostani kiderült, hogy átverés volt az egész.

2022. febr. 11. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
16%
Mért gondolhatta joggal? Aki annyira hülye hogy hisz egy politikusnak annak én fizetést se adnék.
2022. febr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%

#3

Tudom én hogy nagyon nem jó ez így, de nem tudunk mit csinálni. Egyedül a tanárok tudnának, ha összefognának és rendesen tiltakoznának.

Aki meg pályaválasztás előtt áll, az tudja, hogy a tanári fizetésből éhen fog halni, akkor minek megy oda? Utána meg sír, mikor kajára sincs pénze hónap végén.

Mikor mész az utcán és látsz egy kutyaszart, nem lépsz bele csak azért, mert ennek nem itt kéne lennie. Ugyan ez a tanári szak választása is. Tudod hogy szar és nem így kéne lennie, de attól még nem mész oda ha van egy kis eszed, mert éhendöglesz.

2022. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 árokpart ***** válasza:
36%
Gyere ki holnap délben a Vajdahunyad várához a valódi rendszerváltásért és az önrendelkezési jogunk helyreállításáért tüntetünk.
2022. febr. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 árokpart ***** válasza:
55%
1-es Azt ugye tudod, hogy nagyon komoly bűncselekményt követtél el, hogy ezt leírtad.
2022. febr. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!