Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek a gyermekvéd...

Mi a véleményetek a gyermekvédelmi népszavazás egyes kérdéseiről?

Figyelt kérdés

- Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek köznevelési intézményben a szülő hozzájárulása nélkül szexuális irányultságokat bemutató foglalkozást tartsanak?

- Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekek számára nemi átalakító kezeléseket népszerűsítsenek?

- Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek fejlődésüket befolyásoló szexuális médiatartalmakat korlátozás nélkül mutassanak be?

- Támogatja-e Ön, hogy kiskorú gyermekeknek a nem megváltoztatását bemutató médiatartalmakat jelenítsenek meg?


Ti mit válaszolnátok ezekre a kérdésekre?



2022. márc. 21. 00:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
51%
Magától értetődő kérdések, és "Nem" a válasz. De annyira magatól értetődőek, hogy meg sem kellene kérdezni, arra megy ki az egész, hogy pózoljanak, hogy a "nép velük van".
2022. márc. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
28%
Tök okés és fontos kérdések. Nemet tervezek rájuk válaszolni. Ha az ellenzék és a "civil" szervezetek egy része nyüszít miatta, hát az csak hab a tortán.
2022. márc. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
68%
Érvénytelenül kell szavazni erre a sz@ros hisztériakeltésre.
2022. márc. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Szerintem az ellenzék nagyon ostobán hergelt ellene. Nem értem, az ellenzéki szavazók miért nem látják, hogy mi folyik nyugaton ebben a témában, és miért kéne még azelőtt tenni ellene, hogy bejönne ide is ez az egész borzalom.
2022. márc. 21. 00:34
 5/32 A kérdező kommentje:
Mondjuk azt se értem, az ellenzékiek mért nem értik meg, hogy ha most nem kérdezik meg őket ezekről a kérdésekről, és lesz egy kormányváltás, akkor már semmi ellen nem tudnak majd felszólalni. Akkor már aktuálisak lesznek a kérdések nálunk is, de senki nem fogja megkérdezni őket, mit szeretnének. A liberálisok és a civil szervezetek fognak mindenben dönteni, és mindent ránk erőszakolnak, amit szeretnének.
2022. márc. 21. 00:36
 6/32 anonim ***** válasza:
89%

#4, pontosan mi is folyik nyugaton ebben a témában?


Nekem ezzel a szavazósdival csak annyi a bajom, hogy szándékosan úgy van feltéve a kérdés, hogy minden épeszű ember csak nemmel válaszolhat, pedig ez a kérdéskör sokkal bonyolultabb annál, minthogy egy igennel/nemmel el lehessen intézni.


Ráadásul még a kérdésben is hazudnak... Eddig sem népszerűsített senki nemi átalakításos műtéteket, hanem FELVILÁGOSÍTÁS volt róla, vagyis akinek adott esetben erre lenne szüksége, annak milyen lehetőségei vannak.

2022. márc. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
18%

#6. "Ráadásul még a kérdésben is hazudnak... Eddig sem népszerűsített senki nemi átalakításos műtéteket, hanem FELVILÁGOSÍTÁS volt róla"


Ettől még miért lenne hazugság a kérdés? Én akkor sem szeretném, hogy a jövőben népszerűsítsék, ha eddig nem tették, meg akkor sem, ha eddig tették. Azért úgy látom, mégsem sikerült kellően lebutítani azokat a kérdéseket, a gyakorin már nem első ízben bukik ki, hogy nem mindenkinek olyan egyszerű megérteni. :)

2022. márc. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
66%

#7, ha eddig sem csináltak ilyet, akkor ki a franc kezdene bele? ... Azért nem ártana a magas lóról leszállni :)

A kérdés pedig azt sejteti, hogy eddig is népszerűsítették valakik valahol, és ez a hazugság a kérdésben.

2022. márc. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 A kérdező kommentje:

#6: Vannak, akik akarnak olyasmiket, amik ellen a kérdés született. Ők nem fogják megkérdezni a többséget, mi a véleményük, hanem csak elérik, hogy úgy legyen, ahogy ők szeretnék.


Az első kérdés arról szól, hogy LMBTQ-szervezetek emberei ne mehessenek be az iskolába. Nagyon helyes, semmi keresnivalójuk ott. Foglalkozzanak a saját életükkel, ne mások gyerekeivel. Ha szexuális felvilágosítást akarunk, akkor iskolai pszichológus, biológiatanár kell erre, nem egy random ember egy kétes célú szervezettől.


A második kérdésre határozott nem a válaszom. Egy fejlődésben lévő gyerek, még ha esetleg van is valami nemi bizonytalansága, nem szabad, hogy ilyesmivel foglalkozzon, hogyan tudna nemet váltani. A kamaszkorban a hormonok miatt is felborulhat sok minden. Ha már felnőtt, akkor foglalkozhat ezzel, de egy kiskorú még nem elé kiforrott hozzá.


A harmadik egy kicsit nehezen megfogható kérdés, de ha arra gondolunk, hogy reklámokban a mindenféle hagyományos nemi szerepek és irányultságok milyen támadás alatt vannak, akkor nem kérdés, mire szavazzunk. Nem beszélve az olyan kimondottan gyerekcsatornák, mint a Nickelodeon, ahol drag queeneket mutogatnak. Van, aki szerint ez trendi, én máshogy látom. Pár példa:

https://www.youtube.com/watch?v=c2uq_JXRiic

https://www.youtube.com/watch?v=y4dQAmLW4wk

https://www.youtube.com/watch?v=Xprabkl1LD4


A negyedik teljesen magától értetődő. Egy gyerek ne nézzen se dokumentumfilmet, se játékfilmet arról, amiben nemváltásról van szó. Nekem ez a véleményem.

2022. márc. 21. 01:00
 10/32 A kérdező kommentje:
Ja, és amiket leírtam a #9-es válaszban, azokra külföldön mind van példa. A harmadikhoz linkeltem is videókat.
2022. márc. 21. 01:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!