Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek és Összefogás-párti...

Fideszesek és Összefogás-pártiak! Milyen érzéseket tápláltok a másik csoport irányába?

Figyelt kérdés

2022. márc. 21. 20:38
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
21%
#7: Kösz, de nem tartok rá igényt! :)
2022. márc. 22. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
78%

#10

Az hogy többen nyomtak nem magyarázat az arányokra.

2022. márc. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
51%

Jól le leszek pontozva, de nem érdekel.


Ellenzéki szavazó vagyok és útálom a fideszeseket.

Miattuk olyan hely az ország, amilyen.

Amikor a pártszimpátiájuk okairól kérdezem őket, akkor vagy az "eladtam magam" (csok/szja/dohánybolt), vagy a masszív szellemi fogyatékosság (soros, "megvédjük a gyerekeket, stb.") a válasz.

Nyitott vagyok a cáfolatra.


U.I.: A "nincs jobb" nem érv, mert ha mindenkit, aki ennyire sz@r, elküldenénk a történelem szemétdombjára, előbb-utóbb felbukkanna valami értelmesebb is. A "tudnak kormányozni"-t meg rendszeresen megcáfolják, legutóbb a benzinárstop kapcsán bemutatott szánalmas vergődéssel.

2022. márc. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
41%
13-as Én speciel minden szavaddal egyetértek. Nincsenek reális érveik, tulajdonképpen csak "fröcsögnek". A se@@ükben van a fejük, és nem is hajlandók onnan kitekinteni sem, és ezért a normális emberek sz@nak...
2022. márc. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
47%

#13

"Miattuk olyan hely az ország, amilyen."

És mik a problémáid az országgal konkrétan?


"Amikor a pártszimpátiájuk okairól kérdezem őket, akkor vagy az "eladtam magam" (csok/szja/dohánybolt)"

Ez egy teljesen érthető érv. Ha valakinek anyagi előnyt hoz a kormány, és emiatt szavaz rájuk az nem értem miért probléma. Ha az ellenzék azzal kampányol, hogy "elengedjük a minimálbéresek SZJA-ját", és a minimálbéresek emiatt tömegesen rájuk szavaznak akkor ők is eladták magukat?


"...vagy a masszív szellemi fogyatékosság (soros, "megvédjük a gyerekeket, stb.") a válasz."

Én ilyen érvekkel jellemzően nem találkozom, a kisebbik rossz, és az adókedvezmények jellemzően az indokok.


"Nyitott vagyok a cáfolatra."

Mire szeretnél cáfolatot? Itt vagyok én, még nincs gyerekem, adókedvezményben nem részesülök, mégis rájuk szavazok, mert még én is érzem, hogy javultak az életkörülmények. Az én döntésem oka az összehasonlítás az előző kormányzásokkal, fényévekkel jobb. Az ellenzékiek általában mire hivatkoznak?

Lop a Mészáros (Tőled mennyit lopott el? Kitől lopott egyáltalán?) környező országok elhúznak mellettünk (nem igaz, az MSZP éra alatt történt nagy lemaradás), nőnek az árak (a fizetések még mindig jóval nagyobb mértékben), infláció (mennyi volt az infláció a gazdasági világválság alatt?), de gyakran csak ok nélkül, elvakultságból fújolnak a Fideszre, erre szép példa a kommentem legvégén található.


“ A "nincs jobb" nem érv, mert ha mindenkit, aki ennyire sz@r, elküldenénk a történelem szemétdombjára, előbb-utóbb felbukkanna valami értelmesebb is.”

HA! De nem küldjük el, ti sem külditek el. Majd ha esetleg az a feltétel teljesül, és kigyomláljátok ti a saját oldalatokról a még nagyobb szart, akkor utána lehet erre hivatkozni, de most komolyan egy feltételes módban leírt állítás az indokod?


“A "tudnak kormányozni"-t meg rendszeresen megcáfolják, legutóbb a benzinárstop kapcsán bemutatott szánalmas vergődéssel.”

Sallang. A benzinárstopos történet miért lenne cáfolat arra, hogy nem tudnak kormányozni? 12 évet húztak el egyben. AZ MSZP 8-at is csak 3 miniszterelnökkel tudott.


#14

“Én speciel minden szavaddal egyetértek. Nincsenek reális érveik, tulajdonképpen csak "fröcsögnek".”

Hogy tudsz minden szavával egyetérteni, ha szerinted csak fröcsögni tudnak, de a #13-as eleve leírt 3 másik olyan példát, ami nem fröcsögés?


“A se@@ükben van a fejük, és nem is hajlandók onnan kitekinteni sem, és ezért a normális emberek sz@nak...”

Ilyenkor a ti fejetek hol van?

[link]

2022. márc. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
38%

15-ös: Ezzel most pont azt bizonyítottad be, erősítetted meg, amit 13-as leírt!

A fotónál meg nem látok összefüggést az általam megállapított ténnyel, hm....🤷

2022. márc. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
56%

#16

Melyik kijelentésemmel erősítettem rá, és mire? A fröcsögésre melyikkel?

A fotónál ne összefüggéseket keress, hanem a feltett kérdésre válaszolj.

2022. márc. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
30%

#15:

Eléggé sokmindennel van bajom.

Balog zoltán 6 évig lehetett az oktatásért, az egészségügyért és egy halom más területért felelős, azzal együtt, hogy milyen látványosan küzd szellemi kihívásokkal (az utódja is csak egy fokkal jobb), meg is látszik ezeken a területeken.


"Ez egy teljesen érthető érv."

- ez max azt erősíti meg, hogy Ferinek igaza volt, amikor Qrva országról beszélt. Kapsz egy kis pénzt aztán rögtön szemet hunysz bármi felett? Én azért éljek egy rosszabb helyen, mert te hajlandó vagy erre?


"javultak az életkörülmények"

- egy óriási világgazdasági fellendülés közben, amikor az EU-tól is jön a transzfer bőven (annak ellenére, hogy mindent megtesznek érte, hogy az EU-t meggyőzzék ennek tévességéről) nehezen lehetett volna másképp.


"Lop a Mészáros (Tőled mennyit lopott el? Kitől lopott egyáltalán?)" - a közösből, tehát mindannyiunktól, tőlem és tőled is. Gyors google-keresés alapján 407,7 milliárd forint a vagyona, 10 millió magyarral számolva 40770 forintot. Persze többet, mert sokat keresek és így sok adót is fizetek, illetve nem ő az egyetlen, továbbá a bevételeinek egy részért el is költötte.


"komolyan egy feltételes módban leírt állítás az indokod" - igen, mert a következmények teljes hiánya miatt lett az ország olyan hely amilyen, a következmények megjelenése a kiút.


"A benzinárstopos történet miért lenne cáfolat arra, hogy nem tudnak kormányozni? "

Pár napja megjelent egy ezzel kapcsolatos kérdés, ott eléggé jól meg van vitatva.

De röviden: veszteséges üzemelésre kényszeríteni vállalkozásokat nem olyasmi, ami egy normális országban megtörténik, mint ahogy az a bizonytalanság se egészséges, aminek ezzel kapcsolatban kitették őket. Illetve honnan tudod, hogy legközelebb nem a te vagyonod osztogatásával akar a kormány kampányolni?

2022. márc. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
55%

- A "fröcsögést" nem a 13 írta, hanem én. 😊😊😊🤭

- Mivel, és amíg nem látok összefüggést az általam írtakkal, nem tudok válaszolni sem, tök logikus nem??


(De azért megjegyzem, hogy pl. ez is egy ékes bizonyítéka annak amit a se@@etek és fejetek kapcsolatáról írtam😅).

2022. márc. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
55%

#18

“Eléggé sokmindennel van bajom.

Balog zoltán 6 évig lehetett az oktatásért, az egészségügyért és egy halom más területért felelős,”

Elég sok mindennel. Ez eddig egy… és elég karcsú.


“ez max azt erősíti meg, hogy Ferinek igaza volt, amikor Qrva országról beszélt. Kapsz egy kis pénzt aztán rögtön szemet hunysz bármi felett?”

Amikor a politika kerül szóba, az esetek 95%-ában az emberek a pénz miatt sírnak. Most meg amikor a családi adókedvezmények kerülnek szóba, már nem is számít a pénz? Pénzből élünk ember! Ha anyagilag jobban megéri valakinek ennek a kormánynak az intézkedései, akkor rá fog szavazni. Feri idejében még pénzt se kaptál és kellett szemet hunynod.


“Én azért éljek egy rosszabb helyen, mert te hajlandó vagy erre?”

Nem gondolom, hogy a Fidesz miatt rosszabb helyen élünk.


“egy óriási világgazdasági fellendülés közben, amikor az EU-tól is jön a transzfer bőven”

Az az “óriási világgazdasági fellendülés” megvolt a 2000-es években is. Még válsággal együtt is nagyobb volt a fellendülés, mint a 2010-es években. Nézd meg eurostaton a V4-ek, Románia és Bulgária real GDP változását az elmúlt 20 évben. 2002-2010 között magasabb volt mindegyiknek, mint 2010 és 2020 között. Kivétel a miénk, mi a béka segge alatt voltunk. 2010 óta tartjuk a lépést velük.

Szerettek konjunktúrára és meg EU transzferre hivatkozni, de akkor hogyan lehetséges, hogy mindenki 2010 előtt fejlődött nagyobb mértékben?

Jó, hogy szóba jött ez a téma, még egy példa az ellenzékiek csőlátására: Ha valakitől jobbak vagyunk, az csak a körülmények miatt van így, ha valakitől rosszabbak vagyunk, akkor arról a Fidesz tehet.

[link]


“Gyors google-keresés alapján 407,7 milliárd forint a vagyona, 10 millió magyarral számolva 40770 forintot.”

Oké, bizonyítsd, hogy a 407,7 millárdos vagyona lopott. Nem meglepő, ha egy vállalkozó gazdagszik. Biztos vannak stiklik, túlárazások, na de a vagyonának mekkora részét kereste túlárazással? Ha nem túlárazással dolgozik, mennyi lenne a vagyona? 200 milliárd? 300 milliárd? Esetleg 400? Utóbbi esetén az máris csak 7,7 milliárd lopás.

Tudod te miből szerzi Mészáros a vagyonát? Közbeszerzések, projektek elvégzésből. Ha ezeket nem ő végezné el, akkor más milliárdosok, te ebből egy kumma pénzt nem látnál soha.

40.770 Forint/fő, ha feltételezzük, hogy a magyarok zsebéből vette ki. Az még mindig baromi kevés. Ennyit ér a nagy Mészáros-lufi egyszer 40ezret, amire te azt mondanád, ha a Fidesz adná, hogy kiszúrják a szemed.


“igen, mert a következmények teljes hiánya miatt lett az ország olyan hely amilyen, a következmények megjelenése a kiút.”

Az ellenzéki szavazók körében milyen következménye lett Feri elkúrásának? Milyen következménye lett Karácsony hazug ígéreteinek? Milyen következménye van Jakab ordenáró bohóckodásának? Milyen következménye lett Korózs kamu videójának? Milyen következménye lett Cseh Katka korrupciós ügyének? Milyen következménye lesz Z. Kárpát Dániel náci karlendítésének? Semmi. Ha Orbánnal szemben állnak fel szavazni fogtok rá automatikusan. Egyedül Bangóné ügyének lett következménye, de ha nem bocsátották volna el, akkor is szavaznának rá, ha Orbánnal szemben áll fel.


“Pár napja megjelent egy ezzel kapcsolatos kérdés, ott eléggé jól meg van vitatva.

De röviden: veszteséges üzemelésre kényszeríteni vállalkozásokat nem olyasmi, ami egy normális országban megtörténik”

Rendben, akkor ez tekinthető egy nem túl korrekt politikai döntésnek, de ettől még messze nem kormányképtelenek.



#19

“A "fröcsögést" nem a 13 írta, hanem én.”

Akkor most leírom megint, mert látom nem ment át. Te azt írtad, hogy csak fröcsögni tudnak. Azt is írtad, hogy a 13 minden szavával egyetértesz. De a 13 olyan dolgokat is írt a fideszesek részéről indokként, amik nem fröcsögések. Hogyan tudsz a 13 minden szavával egyetérteni így?


“Mivel, és amíg nem látok összefüggést az általam írtakkal, nem tudok válaszolni sem, tök logikus nem??”

Semmi logika nincs benne. Ha én megkérdezem, hogy szerinted az ég milyen színű arra sem tudsz válaszolni, mert nem kapcsolódik a témához?

Az pedig, hogy nem látod az összefügést a te hiányosságod. Te beszélsz arról, hogy a fideszeseknek a seggükben van a feje, de azt már nem látod, hogy ellenzékieknek is, mert automatikusan jó intézkedésnek tartják UGYANAZT, ha az Összefogás adja, és rossznak, ha a Fidesz? Mi ez ha nem csőlátás, és a fejük seggükbe dugása?


“De azért megjegyzem, hogy pl. ez is egy ékes bizonyítéka annak amit a se@@etek és fejetek kapcsolatáról írtam”

Inkább saját magadra igazolod, mert full értetlen vagy. :)

2022. márc. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!