Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek és Összefogás-párti...

Fideszesek és Összefogás-pártiak! Milyen érzéseket tápláltok a másik csoport irányába?

Figyelt kérdés

2022. márc. 21. 20:38
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
58%
krumplifalók
2022. márc. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
És te kérdező? Halljunk téged is!
2022. márc. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 A kérdező kommentje:

#32

Táncsics Radikális Balpárt szavazó vagyok, egy formán utálom mindkét tábort.

2022. márc. 26. 13:31
 34/41 anonim ***** válasza:
31%

#30

#29

“Vak tyúk is talál szemet, az mszp-nek is voltak.”

Akkor miért nem sorolsz párat? Közvetlen utána kélrdeztem, hogy mik az érdemeik.


“Közvetve pedig de, egy ilyen kaliberű intézkedésnek lehetnek ilyen mellékhatásai, amivel számolni kell.”

És ha számoltak vele, de úgy gondolták, hogy pár nap baszkódást kibírnak? Felteszem meint a kérdést: Melyik a jobb az embereknek, fél évig 480ért tankolni 600 helyett, és mellé elviselni egy hétvégét, amikor nehezen találni üzemanyagot, vagy fél évig kiperkálni a 600-at, de akkor megúszod azt a hétvégét?


“Kíváncsi leszek továbbra a feloldás pillanatára (vagy szerinted az idők végezetéig marad a 480?), nagy adag popcorn már megvéve.”

Nyilván fel lesz oldva egyszer, de az nem változtat azon, hogy fél évig sokat segített az embereknek a dolog.


“- az előbb még számonkérted.”

Nem. Te kérted számon, hogy a Fidesz a proliknak szóló üzenetekkel kampányol, ahelyett, hogy az értelmes programokat reklámozná. Én erre mondtam, hogy az ellenzék sem teszi ezt. Te erre mondtad, hogy nekik legalább van programjuk. Én erre mondtam, hogy van, de a kutyát nem érdekli, és ezzel világítottam rá arra, hogy hiába van, ha az ő szavazóik is a proliknak szóló üzenetekre vevők.

2022. márc. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
75%

"Akkor miért nem sorolsz párat? Közvetlen utána kélrdeztem, hogy mik az érdemeik."


- Eltörölték a sorkatonaságot.

- Legalább volt valami értelmes koncepciójuk az egészségüggyel kapcsolatban. (A 300 forintos vizitdíj így utólag egy működő rendszer ígéretéért sokkal jobb volt, mint a várni a végtelenségig ingyen vagy fizetni magánba.) De azóta már Egészségügyi Minisztérium sincs.

- Az állam a saját időskorom iránti felelősségvállalásra kötelezett (MANYUP), nem eltántorított tőle.

- Nem veszekedtünk folyton az EU-val, nem voltunk páriák

- Nem ment a gyűlöletkampány az adóforintjainkból (soros, akarom mondani Goldstein és a 2 perc gyűlölet).

- Nem volt az ország ennyire végtelenül megosztva. (Mi is a fidesz miatt útáljuk egymást, ismeretlenül is. És ez nagyon szomorú valahol.)

- Nem volt stadion a miniszterelnök hátsó kertjében.


"Nyilván fel lesz oldva egyszer, de az nem változtat azon, hogy fél évig sokat segített az embereknek a dolog."

Pont a választás előtti fél évben volt rá szükség, micsoda véletlen. Amellett nem bántásból, de akinek havi 6000 forint "nagy segítség", annak nem autóval kellene járnia. Mit csinál majd, ha kigyullad a checkengine vagy elkopnak/elöregszenek a gumik? Amellett - így a klímaválság elején - azt kell, hogy mondjam, hogy a 480 a határozottan túl olcsó kategória. Elég megnézni hányan járatják álló autónál a motort.

2022. márc. 27. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
22%

#35

“Eltörölték a sorkatonaságot.”

Ez egy értelmes döntés, de sok ész nem kellett hozzá lássuk be.


“Legalább volt valami értelmes koncepciójuk az egészségüggyel kapcsolatban.”

Pont az egészségüggyel jönni az MSZP-t illetően? Az egészségügy az ő idejük alatt egy fikarcnyit nem javult, sőt. Bérstop, létszámstop, kb 25ezren hagyták el az egészségyügyet a kormányásuk alatt.


“Az állam a saját időskorom iránti felelősségvállalásra kötelezett (MANYUP)”

A MANYUP fenntarthatatlannak bizonyult.


“Nem veszekedtünk folyton az EU-val…Nem ment a gyűlöletkampány az adóforintjainkból…Nem volt az ország ennyire végtelenül megosztva… Nem volt stadion a miniszterelnök hátsó kertjében.”

Nem ez, nem az…. Ezek nem az MSZP érdemei, hanem a Fidesz bűnei. Beszédes, ha MSZP érdem alatt sem tudsz a Fidesztől elvonatkoztatni.


“(Mi is a fidesz miatt útáljuk egymást, ismeretlenül is. És ez nagyon szomorú valahol.)”

Én egyáltalán nem utállak téged. Ha te utálsz engem, az talán nem a Fidesz bűne.


“Pont a választás előtti fél évben volt rá szükség, micsoda véletlen.”

Nyilván az sem véletlen, hogy pont a választás előtt szökött az egekbe az ára. De akár véletlen, akár nem van, és segítséget nyújt.


“Amellett nem bántásból, de akinek havi 6000 forint "nagy segítség", annak nem autóval kellene járnia.”

Nem hiszem, hogy havi 6000 Forintról van szó, de ennek analógiájára, aki az elszaladt árak miatt problémázik annak talán kevesebbet kellene kajálnia.


“Amellett - így a klímaválság elején - azt kell, hogy mondjam, hogy a 480 a határozottan túl olcsó kategória.”

Tehát a Fidesz jobban tenné, ha meghagyná 600-on, hogy ezzel is segítse a klímaharcot? :D Nem értem akkor miért problámáztál, az imént, hogy meg lett szopatva pár ember, és nem tudott tankolni. Legalább egy kicsit félre kellett rakni az autót a klímavédelem nevében.

2022. márc. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
35%
én az íráskényszereseket is utálom, oldaltól függetlenül
2022. márc. 29. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
56%
Kényszernek érezted ezt kiírni, 37-es?
2022. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
75%

"Ez egy értelmes döntés, de sok ész nem kellett hozzá lássuk be." - A fidesz eltörölte volna? Biztos vagy benne? 2010 óta többek közt a honvédség is a csapból is folyik, paráztam is pár évig, hogy visszavezetik-e.


"Pont az egészségüggyel jönni az MSZP-t illetően?" - bevállalták a népszerűségvesztést és találtak rá a balog zoltánnál értelmesebb embert (nem nehéz, vagy 5 millió futkorászik az országban), tehát igen, jobbak voltak.


"Beszédes, ha MSZP érdem alatt sem tudsz a Fidesztől elvonatkoztatni." - minden relatív, szomorú, hogy máshol tök alap dolgokat nekünk visszasírni kelljen. De igen, a fideszt akarom büntetnin nem tagadom.


"Én egyáltalán nem utállak téged." - nem tudom, hogy az útálat a legjobb szó-e, de brutálisan haragszom, mert miattad (se) lehet ez az ország egy sokkal jobb hely, mint amilyen.


"Nem hiszem, hogy havi 6000 Forintról van szó, de ennek analógiájára, aki az elszaladt árak miatt problémázik annak talán kevesebbet kellene kajálnia." - 50 liter benzin x átlag megspórolt 120 forint literenként ennyi. 50 literből 800 kilométert illik menni, az évi 10000... nagyjából annyi.

Az evéses analógia meg azért rossz, mert kajából van olcsóbb (én se pezsgőt reggelizek kaviárral), legrosszabb esetben ott valamelyik segélyszervezet.


"Legalább egy kicsit félre kellett rakni az autót a klímavédelem nevében." - szuperökoban toltam eddig is, pont emiatt. De képzeld, a háború miatt részlegesen visszaálltam a tömegközlekedésre. (Covid után ismét.)

2022. márc. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
9%

#39

"A fidesz eltörölte volna?"

Biztos vagyok benne, hogy el. A Fidesz populista, a sorkatonaságot meg senki nem szerette.


"Bevállalták a népszerűségvesztést és találtak rá a balog zoltánnál értelmesebb embert (nem nehéz, vagy 5 millió futkorászik az országban), tehát igen, jobbak voltak."

Kontra: bérstopp volt, létszámstop volt, elhagyták 25ezren a pályát. Ezt az én szememben nem ellensúlyozza a privatizációval való erőlködés. Egyik kormányzás sem kezelte túl jól az egészségügyet, sem a Fidesz, sem az MSZP. Mi most arról vitázunk, hogy két fos közül melyiknek az állaga a a jobb.


"minden relatív, szomorú, hogy máshol tök alap dolgokat nekünk visszasírni kelljen."

Felőlem belemehetünk a relativizálásba: foglalkoztatottság, reálbér, real GDP, államadósság, regionális helyzet?


"nem tudom, hogy az útálat a legjobb szó-e, de brutálisan haragszom, mert miattad (se) lehet ez az ország egy sokkal jobb hely, mint amilyen."

Mert azt hiszed, ha nem a Fidesz lenne hatalmon sokkal jobb hely lenne? AZ elmúlt 12 évben senki más nem tudott a környező országok közül érdemben kitörni, pedig ott nincs ám Fidesz!


"50 liter benzin x átlag megspórolt 120 forint literenként ennyi."

Én ennél többet utazom, de én a benziár miatt bolti árnövekedéssel is számoltam.


"Az evéses analógia meg azért rossz, mert kajából van olcsóbb (én se pezsgőt reggelizek kaviárral)..."

És akinek a legolcsóbb kaja is problémás?


"...legrosszabb esetben ott valamelyik segélyszervezet."

Legrosszabb esetben ott a bicikli.


Nevetséges. Eddig folyamatosan az árak miatt ment a majré, a benzinárstop meg képest volt azt előhozni, hogy a 480 Ft még sok is a klímaválság miatt. Élelmiszerárak sem számítanak, hisz vannak segélyszervezetek is!

A rothadó egészségüggyel voltaképpen akkor mi a problémád? Hisz vannak megánorvosok! Meg különben is, ha hamarabb elpatkolunk, akkor kevesebb a CO kibocsátásunk! :D

2022. márc. 31. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!