Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek és Összefogás-párti...

Fideszesek és Összefogás-pártiak! Milyen érzéseket tápláltok a másik csoport irányába?

Figyelt kérdés

2022. márc. 21. 20:38
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
62%

Azért az önmagában 5%-on lévő DK-t 12 év távlatában büntetni eléggé nevetséges, főleg ha a fidesz van a másik oldalon.


2010-ben amúgy megvolt a nagytakarítás, akkor én is a fideszre szavaztam. De nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, tehát... next please!


Azért elég beszédes, hogy amíg 30 éve a csehekkel (akkor még csehszlovákokkal) meg a lengyelekkel vetekedtünk, ma a románokhoz meg a bolgárokhoz kell magunkat hasonlítanunk, de ez az összevetés is egyre szánalmasabb.


Hiába kapsz sok pénzt, ha ez egy lecsúszó, egyre versenyképtelenebb ország devizája. A 370-es EURO sokáig elképzelhetetlen volt, aztán mégis...


A benzinárstop kapcsán: sikerült kiskert, nagykert, autóst és fuvarozót egyaránt megszivatni, nagyon nem az látszott rajta, hogy minimálisan is végig lenne gondolva, folyamatos tűzoltás volt az egész. Szerintem tűpontos leírása annak, hogy mi nem stimmel velük.


Ha nem is loptak sokat (pedig de), 2010-ben azt ígérték, hogy levágják a kezét annak, aki belenyúl a közösbe. Ehhez képest rá se csaptak.


Továbbá kizsarolták a majdani nyugdíjamat. Ezt sose fogom nekik megbocsátani.

2022. márc. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
60%
A fidesz a társadalom söpredékére építi a programját. A bal oldal az értelmiségieket akarja meggyőzni. A mucsa röcsögei iskolázatlan néninek elég csak meglátni egy Mini Feri , soros plakátot és máris rohan behúzni a Fideszre az x et. Ezért is költenek erre a gyermeteg óvodás szintű propagandára milliárdokat, mert ez elég a proliknak.Ahelyett hogy értelmes programokat eszelnének ki és azokat reklámoznak.
2022. márc. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
49%
Kedves 20-as, látom, hogy te nagyon ráérsz irogatni, és próbálsz nagyon összeszedettnek, okosnak tűnni. Ám pont az ellenkezője tűnik ki az irományodból (- egy fideszesnek amúgy nyilván nem). Összefüggéstelen hablaty. Nem làtod a fától az erdőt. No és akkor a válaszom a kérdezőnek itt van : rühellem a fidesz-híveket, és ezért.
2022. márc. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
23%

#21

“Azért az önmagában 5%-on lévő DK-t 12 év távlatában büntetni eléggé nevetséges, főleg ha a fidesz van a másik oldalon.”

Büntetni? Büntetés alatt arra célzol, hogy nem szavaznak rájuk eléggé, vagy mi?

Vagy azt akartad írni, hogy “okolni”? Ebben az esetben el kell hogy mondjam, a DK elnökének kormányzása alatt elkövetett bűnökért és kudarcokért a DK elnöke a felelős, akár 3 éve volt, akár 12 éve, akár 50 éve.


“Hiába kapsz sok pénzt, ha ez egy lecsúszó, egyre versenyképtelenebb ország devizája. A 370-es EURO sokáig elképzelhetetlen volt, aztán mégis...”

A Forint gyengülése éppenséggel a versenyképességet növeli, persze az embereknek nem kedvez. De azért nézzük meg ezt az euro dolgot.

2010-ben az átlagbér br 202.500, akkori árfolyamon (270 Euro) ez 750 Euro.

2022-ben az átlagbér br 482.400, akkori árfolyamon (370 Euro) ez 1300 Euro.

És az Euro 2010 óta 20%-ot inflálódott. Az akkori 750 Euro ma 900 Euroval egyenértékű, de az átlagfizetés meg 1300 Euro. De nyugodtan sírd vissza azokat az időket, amikor még 300 HUF alatt volt az Euro…


“A benzinárstop kapcsán: sikerült kiskert, nagykert, autóst és fuvarozót egyaránt megszivatni”

Jajj de meg szívták az autósok és fuvarozók. Szegényeknek 480-at kell fizetni a benzinért, ami amúgy már 600 fölött lenne. :D


#22

“A fidesz a társadalom söpredékére építi a programját. A bal oldal az értelmiségieket akarja meggyőzni.”

Nyilván az értelmiségieket akarják meggyőzni az olyan megnyilvánulásokkal, hogy “Orbán egy személyben felelős a háborúért.” Ezt még a leghülyébb proli is ha végiggondolja belátja, hogy úgy baromság, ahogy van.

Megjegyzem, aki nem próbál a társadalom többségére apellálni, az úgy hülye, ahogy van. A többség nem ért a politikához, nem fognak fel egy programot, egyszerű üzenetek kellene. Ilyen a demokrácia gyerekek, egy tanulatlan suttyó szavazta is annyit ér, mint egy több diplomásé, szeressétek ezt, mert ez is hozzátartozik a demokráciához. :)


“Ezért is költenek erre a gyermeteg óvodás szintű propagandára milliárdokat, mert ez elég a proliknak.Ahelyett hogy értelmes programokat eszelnének ki és azokat reklámoznak.”

Én nem nagyon látom, hogy az ellenzék a programjait reklámozná. Helyette elszámoltatás, mi majd nem lopunk, fúj Orbán. Ugyanúgy egyszer pár szavas demagóg üzenetek.


#23

“Kedves 20-as, látom, hogy te nagyon ráérsz irogatni, és próbálsz nagyon összeszedettnek, okosnak tűnni. Ám pont az ellenkezője tűnik ki az irományodból (- egy fideszesnek amúgy nyilván nem). Összefüggéstelen hablaty. Nem làtod a fától az erdőt.”

Akkor próbáld megindokolni, hogy a mondandóm melyik része nem valós, cáfold tételesen. Rámondani valamire, hogy hablaty a legegyszerűbb, még egy 10 évesnek is menne. Mutasd meg hát az erdőt!


“No és akkor a válaszom a kérdezőnek itt van : rühellem a fidesz-híveket, és ezért.”

Azért, mert tudod hogy igazuk van és fáj beismerni?

Itt se felejtsd el leadni a szavaztodat:

https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__11..

2022. márc. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
34%
Látszik hogy az igazi gyűlölet nem a Fidesz szavazokban van, hanem a ballibeknél
2022. márc. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
63%

#24:

"Büntetni? Büntetés alatt arra célzol, hogy nem szavaznak rájuk eléggé, vagy mi?"


Arra utalok, hogy a fidesznek is pont elég hosszú a bűnlajstroma ahhoz, hogy ne rájuk szavazz, hogy ismét egy 2010 legyen, hogy ismét elküldjük azokat, akik nem váltak be. Egy normális országban egy MSZP-szintű törpepárt lennének mostanra. A DK most csak egy töredéke az összefogásnak. De '18-ban még csak összefogás se volt, a sok ellenzéki közül meg ne mondd, hogy legalább az egyik nem volt legalább egy kicsit vállalhatóbb a fidesznél. (Szerintem mind az volt, de ez más kérdés.)


Az EUR árfolyamot nézd meg fél év múlva (akár a fidesz, akár az ellenzék nyer, a katasztrófális gazdaság már megvan, csak még nem bukott ki). Nyugodtan reklamálj nekem ha 480 alatt lesz. Másrészt eddig is gyorsabban romlott a forint, mint bármelyik régiós versenytársa. Vele meg értéktelenedett az ember vagyona.


"Jajj de meg szívták az autósok és fuvarozók. Szegényeknek 480-at kell fizetni a benzinért, ami amúgy már 600 fölött lenne. :D" - mint mondtam, ez eleve ott van elcseszve, hogy valaki más pénztárcájából kampányol(t) a kormány. És soha nem tudhatod, hogy legközelebb nem te leszel-e az a valaki más, akinek a vagyonát majd egy hirtelen jött ötlettől vezérelve osztogatni akarja a kormány.

Mindenesetre mezei autósként a március 15-ös hosszúhétvége előtt volt szívás. Inkább tankoltam volna 700-ért azt, ami van, mint 480-ért azt, ami nincs. Eddig csak az autóm tankja szabta meg, mennyi benzint veszek a kúton; most először volt olyan, hogy korlátozva volt a mennyiség/egyáltalán nem volt. Ilyen "ideiglenes logisztikai problémát" mindenesetre még nem láttam. De sikerült az amúgy jól működő rendszert addig buherálni, amíg ez is bekövetkezett. A fuvarozókra ekkor rá lett engedve hirtelen a piaci ár (a szerződéseket még a májusig maradó 480-as gázolaj alapján kötötték), továbbá kaptak a nyakukba egy hirtelen kamionstopot is a hosszúhétvégére (2 nappal előtte bejelentve nem lehet már vele tervezni; egy halom kötbérkötelezettségük keletkezett). Továbbá sikerült olyan ügyesen meghatározni, hogy ki hol tankolhat, hogy néhány kisbusz legálisan tankolhatatlan lett. (Csak a személyautós kútfejet tudják kezelni, de az meg tilos az össztömeg miatt.)

Ezek láttán nem tudok nem sírva röhögni/röhögve sírni, miközben levonom a következtetést, hogy amatőr banda.


"Én nem nagyon látom, hogy az ellenzék a programjait reklámozná." - nekik legalább van és elérhető az interneten. A fidesz még a fáradtságot se vette.


"Helyette elszámoltatás, mi majd nem lopunk, fúj Orbán" - valami kísértetiesen hasonló (csak Gyurcsány neve szerepelt benne) - hozta el az első kétharmadot.

2022. márc. 24. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
28%

#26

“Arra utalok, hogy a fidesznek is pont elég hosszú a bűnlajstroma ahhoz, hogy ne rájuk szavazz, hogy ismét egy 2010 legyen, hogy ismét elküldjük azokat, akik nem váltak be.”

De az emberek többségének beváltak. A Fidesznek azért a bűnük, hibáik mellet legalább vannak valamicske érdemeik. Az MSZP-nek milyen érdemei voltak?


“A DK most csak egy töredéke az összefogásnak.”

A legerősebb ellenzéki párt. Plusz MSZP, amivel együtt legalább a fele. A Jakab Péter féle Jobbik egy vicc. A Momentum is az.


“De '18-ban még csak összefogás se volt, a sok ellenzéki közül meg ne mondd, hogy legalább az egyik nem volt legalább egy kicsit vállalhatóbb a fidesznél.”

Egyetlen vállalható ellenzéki párt vol, a Jobbik, de a Fideszt még mindig kormányképesebbnek gondoltam.


“Az EUR árfolyamot nézd meg fél év múlva (akár a fidesz, akár az ellenzék nyer, a katasztrófális gazdaság már megvan, csak még nem bukott ki). Nyugodtan reklamálj nekem ha 480 alatt lesz.”

Rendben, állok elébe.


“Másrészt eddig is gyorsabban romlott a forint, mint bármelyik régiós versenytársa. Vele meg értéktelenedett az ember vagyona.”

Jelenség: romlik a forint. Következmény: értéktelenedik az emberek vagyona. De ezen már túl vagyunk, a forint romlásának ellenére jobban állunk, nézd meg az előző kommentemben a 900/1300 Euro-s példát.


“mint mondtam, ez eleve ott van elcseszve, hogy valaki más pénztárcájából kampányol(t) a kormány.”

Erre lehet mondani, hogy hiba, de ettől még nem fogják megszívni az autósok és fuvarozók.


“Mindenesetre mezei autósként a március 15-ös hosszúhétvége előtt volt szívás. Inkább tankoltam volna 700-ért azt, ami van, mint 480-ért azt, ami nincs.

És tankoltál volna zsinórban fél évig 500+ 600+ forintokért, vagy jó az a 480 is, ha cserébe pár napig ki kell bírnod, hogy nehezebben találsz kutat. A többség szerintem inkább tankol 480-ért. Nekem érdekes módon nem volt probléma tankolni, akármelyik kúton volt premium üzemanyag 650-ért. A sok hülyéről meg nem a Fidesz tehet, akik miatt sorállás volt.


“Ezek láttán nem tudok nem sírva röhögni/röhögve sírni, miközben levonom a következtetést, hogy amatőr banda.”

Most komolyan. Ilyen hülyeségeken tudtok puffogni meg fúj fideszezni? Nem vagytok komolyan vehetőek. Emlékszem, hogy amikor megkezdődött az oltás, akkor a legelső pár napban még nem álltunk jól. 1-2%-on álltunk, míg mások 3-4. Még valami szerver osszeomlás is volt, ami miatt elmaradt egy hétvégi tömeges oltás az AsztraZenecával. Ilyenkor ment a kárörvendés és amatőrözés, hogy a Fidesz nem képes az oltásokat beadni, lehagynak minket. Aztán pár hónnappal később az élen jártunk, és dupla annyi volt az átoltottság, mint nyugaton. Ilyenkor bezzeg a pofa lapos volt. Akkor is, amikor az előválasztásos szerver omlott össze.


“nekik legalább van és elérhető az interneten. A fidesz még a fáradtságot se vette.”

Van, de a kutyát nem érdekli, de legalább el lehet mondani, hogy van. Az ilyen programokban olyan kamu ígéreteket lehet összeírni, amilyet akarsz.

A Fidesztől meg 12 év után milyen programot vársz? Pontosan tudod, hogy mit várhatsz tőlük, hogyan fognak kormányozni.


“valami kísértetiesen hasonló (csak Gyurcsány neve szerepelt benne) - hozta el az első kétharmadot.”

Nem az elszámoltatás ígérete hozta a 2/3-ot, hanem a botrányosan rossz MSZP kormányzás. Takarodniuk kellett, és erről egyöntetű volt a vélemény.

2022. márc. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
19%
Ilyenkor derül ki mindig, hogy a ballib oldal sokkal gyűlölködőbb és kirekesztőbb, mint a jobb. Az jutott eszembe, hogy Amerikában csináltak egy felmérést Trump után, hogy ismerkednél-e ellenkező politikai beállítottságúval. Toronymagasan az jött, ki hogy Trump-szavazóhoz csipesszel se nyúlnék, míg fordítva nem volt különösebben nagy elutasítás. Na, ebből látszik, igazából melyik oldal is a kirekesztő és gyűlölködő.
2022. márc. 26. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
90%
Összefogás párti vagyok, de én elfogadom azt, ha mások mást gondolnak a világról mint én… tehát a politikáról is. Nyilván van akinek a Fidesz tett jót (családtámogatás például), van akinek Gyurcsányék idejében volt jobb az élete, azt a korszakot sírja vissza. Engem inkább csak a butaság zavar sokaknál, hogy megnézik a fideszes propgandisták videóit (Bohár, Deák.. és társai), amiben ugye kivágott, rész szövegek hallhatók, amivel teljesen félre lehet vezetni az embereket. De arra nem veszik a fáradtságot, hogy rá keressenek a teljes videóra es meghallgassák végig… es rá jönnének, hogy nem úgy van az, ahogy az a kivágott 2 perces részletből hallatszik
2022. márc. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
83%

#27:

" A Fidesznek azért a bűnük, hibáik mellet legalább vannak valamicske érdemeik. "

Vak tyúk is talál szemet, az mszp-nek is voltak.


"A sok hülyéről meg nem a Fidesz tehet, akik miatt sorállás volt."

Közvetve pedig de, egy ilyen kaliberű intézkedésnek lehetnek ilyen mellékhatásai, amivel számolni kell. Kíváncsi leszek továbbra a feloldás pillanatára (vagy szerinted az idők végezetéig marad a 480?), nagy adag popcorn már megvéve.


"Van, de a kutyát nem érdekli, de legalább el lehet mondani, hogy van." - az előbb még számonkérted.


#28

Igen, mert Trump-szavazónak lenni durva szegénységi bizonyítvány.

2022. márc. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!