Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valóban nagy kivándorlás...

Valóban nagy kivándorlás várható ha a Fidesz győzne most is?

Figyelt kérdés

Sokan poénkodnak ezzel, hogy "úgyis csak a szájuk jár", "eddig miért nem mentek" stb. De most valamiért mégis sorsdöntőbbnek tűnik ez a választás mint az eddigiek. Ugyanis eddig fel volt szeletelve törpepártokra az ellenzék, így nem is volt esélye a győzelemre, most egységben van. Ha most is győz a Fidesz, az egy végeláthatatlan rezsim-et szilárdít meg, amit már békésen úgysem lehet majd megbuktatni. Tehát időzített puskaporoshordó válik Mo.-ból is.

Azon kívül a külpolitikai helyzet miatt is ennek a térségnek a jövője erősen kérdésessé vált. Nem perspektivikus a jövőre nézve a gazdaságunk sem, minden bizonnyal tovább növekszik a szakadék Nyugat és Kelet Európa között. A Fidesz is az elmúlt 12 évben rátett vagy három lapáttal, hogy az ország főleg a fiatalok, a mobilisabb korosztályok számára élhetetlenebb legyen.

Valóban egy igen komoly exodus-al kell számolnunk ha a Fidesz nyer? Ennek a fele sem tréfa?



2022. márc. 24. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
34%
Jellemzően azoknak jár a szája, akik még a szomszéd kisvárosba se hajlandók elmenni dolgozni.... :-D
2022. márc. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 hypno ***** válasza:
100%

A "nem eszik olyan forrón a kását" tűnik a legtalálóbb mondásnak erre az esetre.


Lesz aki megy és lesz aki lehiggad ha nem a kampány folyik a vízcsapból is.

2022. márc. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Érdekes, mindig az van, hogy "nem lehet megbuktatni", aztán négy év múlva azt mondják, hogy most tuti meg fog bukni. Amúgy az elmúlt években nettó visszavándorlás van nyugatról, szóval nem kell ezeket komolyan venni.
2022. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%

Értelmesebbek, akik beszélnek nyelvet, mentek eddig is, és mennek ezután is.

Én már 2017 óta nyugatra dolgozom, csak a határ keleti felén élek.

Unokahúgom is már Németországban dolgozik, reál értéken 2× többet keres mint itthon. (itt egy albérletre se volt elég a keresete, kint még félre rakni is tud)

2022. márc. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

#3: csak azok jöttek haza, akiknek a járvány miatt szünetelt a munka.

De vissza vándorlást nem mondanám, mert csak vissza jöttek és vígan élnek itt, mire újra mehetnek.

2022. márc. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bizony rengeteg egyedülálló készül elhagyni ezt az országot.
2022. márc. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%

#2: ez a baj, hogy az emberek elfelejtenek dolgokat, és irracionálos döntéseket hoznak, amikor majd szavazni kell, vagy épp nem is döntenek, mert buták, csak odateszik az X-et Viktor istenhez. Olyan idióta hozzáállása van egyeseknek a politikához, mint ha minimum vallásról lenne szó.

Egyszerűen bizonyos intelligenciaszint alatt az emberek nem értik, mi az, hogy politika. Észak-keleten élek, vidéki vagyok, és én pontosan megértem, mire gondolt Márki-Zay, amikor ostobázta a vidékieket, mert sajnos egy kalap alá vannak véve az értelmesek a együgyűekkel, mert ez a vidék sablonja, hogy itt az ember (főleg az idős, meg a cigány) bármit benyal, annak meg kifejezetten örül, ha kiszúrják a szemét 1000 Ft-tal, és gátlástalanul meg is van vásárolva egy falu szavazata.


Bocs, hogy a kérdésre is válaszoljak :D Mivel az oktatás színvonala szar, és egyre nehezebb elhelyezkedni értelmes munkahelyeken, és a fiatalok egyre inkább azt az 'értéket' képviselik, hogy kevés munkával sok pénz, vagy sok munkával nagyon sok pénz, így teljesen biztos, hogy ha nagyobb nem is lesz a kivándorlás, de nem fog megállni. Nem beszélve arról, hogy sokan, akiknek van pénzük, külföldre menekülnek a háború miatt...

2022. márc. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17%
4 éve is ezt mondtàtok,a nagy kivàndorlàs mègis elmaradt.
2022. márc. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Igen, én el fogok gondolkozni. Eddig tűrtem, de mióta az infláció nálunk a legmagasabb, egyre nehezebb megélni. Eddig sem volt esélyem saját lakáshoz jutni, de ezek után reménytelen lesz. Élni sem tudok úgy, ahogy szeretnék és ha marad ez a kormány, akkor még nagyobb gondok lesznek itt.
2022. márc. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
Maximum az életképtelen emberek jönnek vissza, ők itthon sem boldogulnak jól, nem tanulják a nyelvet, azt hiszik kint 0 erőfeszítéssel lehet majd sokat keresni. Közben meg ha kicsi energiát fektetnének bele, akkor máris jól tudnának élni kint. De szerintem nagyon kevés ember jön vissza, mert az egész mentalitás más külföldön, ez a nyomasztó hangulat senkinek sem hiányzik, ami itt van. Ráadásul sokkal kevesebbet lehet keresni, szóval értelmes emberek nem nagyon jönnek vissza.
2022. márc. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!