Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek az elszabadult...

Szerintetek az elszabadult ingatlanárak, és az, hogy a kormány nem indít bérlakásprogramot mekkora kivándorlási hullámot fog eredményezni a mostani 20-as éveik elején járó fiataloknál? Valóban van félnivaló a jövőben?

Figyelt kérdés
Meglátásom szerint a hazai bérekkel ellentétben az ingatlanárak igen magasan felkúsztak az egekbe. Hiába a családpolitika, ha az is szinte hitel csak sajnos, vagy 3 gyerek teljesítésével válik saját pénzzé. A legtöbb fiatal akinek van esze azonban nem fogja magát eladósítani 20 évre, csak azért, hogy a kormánynak teljesítse a feltételeknek megfelelő gyerekszámot. Most ott tartunk, hogy kb. 10-15 évet kell spórolni egy fiatalnak saját lakásra úgy, hogy közben otthon él, és nem költ albérletre. Ha ketten vannak, akkor ez az idő feleződhet persze, de mire kitermelik ezt a pénzt, és a gyermekvállaláshoz szükséges anyagiakat, addigra a nők is már 35 év körül, vagy afelett lesznek, és egyáltalán nem biztos, hogy jön is a baba. :( Nem vagyok a mai fiatalság tagja, de aggasztó számomra ez az egész a fiatalok jövőjét illetően. Azért régebben is dolgoztunk rengeteget, de annak látta is az ember az eredményét, tudtunk családi házat építeni, de manapság a beugró is 40 millió Ft egy családi ház felépítésére az elszabadult építőipari alapanyagárak miatt. És akkor még csak egy kisebb házról beszéltünk, amiben egyáltalán nem biztos, hogy a kormány által annyira preferált 3 gyereknek és a szülőknek külön szobája van. Marad még bárki az országban, vagy az utolsó kapcsolja le a villanyt alap marad?

2019. dec. 4. 11:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
15%
Ma könnyebb lakáshoz jutni mint 10-15 éve. Szóval nem tudom miről beszélsz. Plusz már megfordult a tendencia és többen jönnek haza mint ahány kitántorgó van.
2019. dec. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem nagyon jól látod a helyzetet.

Van egy szűk réteg, akit meg tudnak fogni a csokkal és a babaváróval.

De a maradék meg így járt, szív az intézkedések miatt és még albérletben is luxus élniük. Oda meg gyereket amúgy sem tudnak vállalni,kb egy tulaj sem engedi meg.


Az ismeretségi körömben elég durva hullám indult most be. Aki nem babavárózik, az épp hagyja el az országot, vagy már pár hónapja meg is tette.

Vagy felveszed és aláírsz x gyerekre, vagy marad a külföld.

Szerintem nagyon nagy arányú emigrációra lehet számítani, ha így maradnak az ingatlan árak.


Azért meg lehet nézni, hogy a szüleink, nagy szüleink idejében mindenkinek volt lakása, a szegényebb rétegnek is. Most a gazdagok vesznek a gyereknek, a maradék meg elvegetál a 140 ezres albikban és kilátása sincs sajátra.

Azért az nem túl jó opció, hogy még 15 évig tartsa el őket a szülő és úgy spóroljon.

A fiatalok nagy része szeretne függetlenedni, önállósodni. Csak albiban tudják megtenni, amellett meg kb félre rakni sem tudsz.

Én 40 ezret rakok félre havonta, ez is erőn felül megy. Egy év alatt összegyűlik kb fél négyzetméter-egy négyzetméter lakásra való. Hurrá!

2019. dec. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%

Jaj hagyjuk már ezt a megy külföldre mert dragazitthon dumát.


Persze, londonban olcsóbb a bérlet mi, meg olcsóbb a lakás? Persze. 8-an bérelnek egy 4 szobás lakást aztán az is elviszi a kereset felét. Aztán mindenféle pakisztáni meg afrikai népekkel kell osztozni. Gratulálok!

2019. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Semennyit.

Nekem ismerősi körömben sokan jöttek pont haza a kedvező feltételek miatt.

Babaváró+amit kint összeraktak, aztán kb kp-ra vesznek családi házat.

2019. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%

3# csak London lehet opció külföld alatt? Itthon sem csak Budapesten élnek az emberek (ahol egyre gyakoribb a londoni modell) hanem vidéken is.

Pl egy német kisvárosban egyedül is lazán tudsz bérelni, nem csak 8 emberrel együtt. Én atszámítva 160 ezerért béreltem családi házat egy német kisvárosban. Teljesen megfizethető volt a kinti fizuhoz képest.

2019. dec. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
22%

"Én atszámítva 160 ezerért béreltem családi házat egy német kisvárosban."


Persze, sőt egy egész társasházat :D

A sok hülye meg brahiból nyomorékoskodik.

2019. dec. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
43%
Magyar kisvárosban meg még olcsóbb.
2019. dec. 4. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%
7# magyar kisvárosban nem keresel 1500-2000 eurót valami fos betanitott munkával.
2019. dec. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
#7 ja, meg még annyira sincs munka, és ha van is, még annyira sem fizetik...
2019. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 árokpart ***** válasza:
Pl. Pozsonyban magyar város volt és beszélnek nagyon sokan magyarul.
2019. dec. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!