Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg tudtok győzni, hogy miért...

Meg tudtok győzni, hogy miért szavazzak az ellenzékre?

Figyelt kérdés
Elég sokat vitáztam a családdal, de egyszerűen nem képesek mást hajtogatni, mint korrupció felszámolása, európai Magyarország stb. Ezek hangzatos szavak, de valamit arról, hogy gazdaság, külpolitika stb., mit képzelnek el, jó lenne tudni. Én abban nem hiszek, hogy ha felszámoljuk a korrupciót, meg mindenben lefekszünk az EU-nak, akkor Magyarországon jó lesz. Ugyanolyan kiszolgáltatott csórók leszünk akkor is. Ez szerintem csak a bosszúról szól, sokan utálják a Fideszt, és mindenáron a vesztüket akarják, de nekem ez kevés. Én értelmesen akarok szavazni.

2022. márc. 25. 02:28
1 2 3 4 5
 21/46 steven95 ***** válasza:
69%

"mi van, ha visszafelé sül el, nyer az ellenzék, és megbánom, hogy rájuk szavaztam?" ..mert a fordítottját nem bánhatod meg?


" Ugyanolyan kiszolgáltatott csórók leszünk akkor is.".... ugyanolyan?, akkor mindegy is?


"korrupció felszámolása, európai Magyarország stb. Ezek hangzatos szavak, de valamit arról, hogy gazdaság, külpolitika stb., mit képzelnek el, jó lenne tudni. " ...utóbbiakra a választ nem lehetne hangzatos szavaknak/ígérgetésnek titulálni?


RÖVIDEN: mindkét oldal hazudik ...ezért a Fideszre szavazom logika



Ez az a fajta érvelés amit alkalmazol, hogy megvan, hogy a Fideszre szavazol, de mikor vitába keveredsz előhúzod a gagyi pajzsot és azzal védekezel, hogy MI ALAPJÁN NEM TUDSZ VÁLASZTANI, majd konklúzióként a Fideszt választod. Minden egyes idézett mondatod alátámasztja ezt. Tehát nem vagy nyitotta vitára úgy igazán őszintén.

2022. márc. 25. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
16%
Lehet szidni a Mihazánkat, de nekik van a legjobb programjuk, pl. a magyar gazdaság fejlesztése, támogatása,lásd virradat program...tech cégek megadóztatása Magyarországon, csak,hogy egy példát mondjak, sokan nem is gondolnák mekkora pénzeket visz ki a Facebook az országból, a reklámok amiket magyar cégek fizetnek azok mind kivándorolnak és hozzájárulnak az ország gazdasági hanyatlásához.
2022. márc. 25. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
67%
Hallgasd meg a programbemutatót, valaki már belinkelte, aztán döntsd el, hogy támogatandó-e számodra. Számomra igen, és amit a Fidesz csinál, számomra nem jó. Felnőtt ember vagy, elvileg tudsz dönteni. Az erőszakosan agitálókat én is utálom, de minden oldalon.
2022. márc. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
90%

"Nyugaton azért élnek jobban, mert ott vannak tőkések, nálunk ez hiányzik."


Ja, csak van egy óriási különbség: Nyugaton ezek a nagytőkések egytől egyig versenyképes, export-orientált termékeket gyártanak VERSENYALAPON. Nem pedig közpénzen.. és a magyar nagytőkés állami beruházásokat végez (útépítés, autópálya, felújítások, stadionok, mindenféle építkezések, stb.), míg Nyugaton világszínvonalú termékeket gyártanak (mint a Mercedes vagy Audi), de minimum a versenypiacon eladható termékeket/szolgáltatásokat hoznak létre. A magyar nagytőkések nem véletlenül nem teszik rá a kezüket az export-orientált ágazatokra, mert abban nem remekelnének. Csak a könnyen elvégezhető "köz"beruházásokkal foglalkoznak, amiből gyorsan sok pénzt lehet remélni.


Nagyon nem mindegy: az egyik verseny-alapon (piaci alapon) végzi a munkáját, TERMELŐ tevékenységet végez és kiváló minőségre törekszik hazai vagy export piacokon, míg a másik az állam csecsén él és a KÖZBERUHÁZÁSOKKAL (tehát NEM termelő tevékenységgel) foglalkozik, mint pl. építkezések.


Óriási különbség, már bocsánat. Mit gondolsz, ezek a közpénzből hizlalt nagytőkések miért nem hoztak létre eddig valami igazán színvonalas magyar terméket vagy szolgáltatást?

2022. márc. 25. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
87%

És azt se feledd el, hogy ezek a nyugati nagytőkések hogyan kezdték: mind lentről indultak: létrehoztak valami zseniálisat, és szépen felépítették a cégüket. A mai világcégeknek egytől egyig van sikertörténetük, a Mercedestől a Coca Colán át az Apple-ig.


A magyar nagytőkések épp fordítva: nem lentről indultak, hanem előbb kapták a nagy lóvét, és utána vásároltak be vagy végezték el a beruházást.


Rohadt nagy különbség.

2022. márc. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
88%

"Én abban nem hiszek, hogy ha felszámoljuk a korrupciót, meg mindenben lefekszünk az EU-nak, akkor Magyarországon jó lesz. Ugyanolyan kiszolgáltatott csórók leszünk akkor is."


Pedig pont az a lényeg, hogy ha felszámoljuk a korrupciót és az EU-s pénzekkel többé nem az Orbán családot, barátokat és hűbéreseket tömjük ki, hanem a gazdaság fejlesztésére fordítjuk, vagy a lakások, házak korszerűsítésére, akkor nem leszünk többé csórók. Ha nem Budapest-Belgrád vasútvonalra meg vadászati kiállításra megy el a rengeteg milliárd, hanem mondjuk az egészségügy fejlesztésére, az szintén egy jó dolog.


Anya szokta kérdezni, hogy de mi van, ha MZP sem jobb Orbánnál? Erre azt szoktam mondani, hogy a biztos sz.r és a lehetséges jó közül én a lehetséges jót választom.

2022. márc. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 A kérdező kommentje:
#24: Csak ezzel az a baj, hogy a nulláról soha nem lesznek nagytőkéseink, ha a nyugati cégekkel kell versenyezniük.
2022. márc. 25. 07:09
 28/46 anonim ***** válasza:
86%

"Jó, de ez az egész arra megy ki, hogy legyen nemzeti tőkés osztály."


Ez idáig rendben van. Most már van tőkésosztály, viszont használhatatlanok! Nincs önálló innovációjuk, aminek megvalósításához a tőke hiányzott volna. Mészáros Lőrincnek volt egy saját ötlete, hogy sportruhát kellene gyártania 2rule néven. A Felcsút focicsapat vásárolt tőle, aztán befuccsolt az egész. Még Magyarországon se volt sikeres, nemhogy kilépett volna a globális piacra.

2022. márc. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
82%

"Csak ezzel az a baj, hogy a nulláról soha nem lesznek nagytőkéseink, ha a nyugati cégekkel kell versenyezniük."


Így se lesznek, ha kitömik őket. Akkor már nem lenne egyszerűbb azt a pénzt sokkal több ember között szétosztani? Csak mert ezt úgy hívják: lopás. Mit lopás, rablás!

Egyébként meg dehogynem lehetnénk versenyképesek: oktatásba és innovációba fektetni ezerrel, csak ugye annak a hatásai egy évtized alatt térülnének meg, minek is fektetnének be abba?!


Mindez összefügg azzal, amit korábban írtam: a magyar gazdaság zárkózott fel a legkevésbé az EU átlagához az elmúlt 12 évben. Ez pontosan ennek a rablásnak eredménye. Elég hosszan kifejtettem korábban (16 és 19. válaszokban).


Ne haragudj, de ha az neked nem elég vérlázító, hogy mi zárkóztunk fel a legkevésbé az EU-hoz, ha EZ nem győz meg téged, akkor tényleg semmi nem fog tudni, és nem értelmesen, hanem érzelmi alapon fogsz szavazni...

Adj egy esélyt a másik oldalnak, hogy gyorsabban nőhessen a gazdaságunk. Ne ítéld meg őket előre, hogy milyenek LENNÉNEK, hanem adj nekik egy esélyt, és meglátod. Ennyit kérek. Megtettem minden tőlem telhetőt, hogy meggyőzzelek. Most rajtad a sor, hogy adj egy esélyt egy lehetséges jobbnak.

2022. márc. 25. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
#29: Jó, de akkor beszéljünk arról is, hogy az ellenzék magasabb adókat akar. Sok rosszat el lehet mondani a Fideszről, de azért azt én is látom, hány kis gyorsétterem, üzlet nyitott alattuk, miközben előttük nem volt semmi. Most megint térjünk vissza ahhoz a világhoz, ahol vegetál mindenki, aztán reméljük, hogy oktatással majd egyszer jutunk valamire?
2022. márc. 25. 07:48
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!