Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meg tudtok győzni, hogy miért...

Meg tudtok győzni, hogy miért szavazzak az ellenzékre?

Figyelt kérdés
Elég sokat vitáztam a családdal, de egyszerűen nem képesek mást hajtogatni, mint korrupció felszámolása, európai Magyarország stb. Ezek hangzatos szavak, de valamit arról, hogy gazdaság, külpolitika stb., mit képzelnek el, jó lenne tudni. Én abban nem hiszek, hogy ha felszámoljuk a korrupciót, meg mindenben lefekszünk az EU-nak, akkor Magyarországon jó lesz. Ugyanolyan kiszolgáltatott csórók leszünk akkor is. Ez szerintem csak a bosszúról szól, sokan utálják a Fideszt, és mindenáron a vesztüket akarják, de nekem ez kevés. Én értelmesen akarok szavazni.

2022. márc. 25. 02:28
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
0%

#33!


Ez nem pontosan igaz.

Amikor még többkulcsos adórendszer volt, akkor ellenzékből a mostani ellenzék egykulcsos adót akart. (Korábban ellenzékből a Fidesz is ezt akarta.)

Majd, amikor a Fidesz végül bevezette az egykulcsos adózást, akkor a ballib pártok azonnal a többkulcsos mellé álltak.


Akkor is az egykulcsoat támogattam, amikor az MSZP javasolta és most is, hogy a Fidesz bevezette.

2022. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 anonim ***** válasza:
57%

41.....

Elég idős vagyok ahhoz hogy tudjam hogy soha nem akartak egykulcsos adót a baloldali pártok, a liberálisaknál volt ilyen kezdeményezés!!!!

2022. márc. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 anonim ***** válasza:
57%

#42

Neki a baloldali és liberális szinonímák.

2022. márc. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
6%

#43!


Mivel Magyaroszágon a szélsőbalosokból lettek a liberálisok, így nyugodtan ki lehet tenni az egyenlőségjelet közéjük.

Nyugi, tudom, hogy tűz és víz a két ideológia, ezért is hiteltelen a szövetségük.

2022. márc. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
67%

A fidesz(orbán) már készül a megszorítások bevezetésére, még most azt hazudja hogy nemlesznek megszorítások. Azt sujkolja az emberekbe Ha az ellenzék nyer akkor lesznek megszorítások de ez nemigaz. orbán lépten-nyomon hazudik ne higgyetek neki, szavazzatok az ellenzéki jelöltekre.


[link]

2022. márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

#44

"Mivel Magyaroszágon a szélsőbalosokból lettek a liberálisok, így nyugodtan ki lehet tenni az egyenlőségjelet közéjük."

Jah, nyilván, rendszerváltás előtt 10 millió baloldali országa voltunk és neked ezért hiteltelen? :DD

Akkor sok mindent tudsz, hogy a rendszerváltásról.


A párttagság alapvetően nem számított semmit, és ha valaki politizálni is akart, akkor is ott tehette egyedül. Ezenkívül minden liberális pártunk voltak "friss" emberek. Emiatt hülyeség az egyenlőség jel.


"Nyugi, tudom, hogy tűz és víz a két ideológia, ezért is hiteltelen a szövetségük."

Ez szintén nem igaz.

Különbség van a társadalmi és gazdasági liberalizmust hirdetők közt. Na, az tűz és víz.

A gazdasági liberalizmust a konzervatív, jobboldali pártok rendszeresen viszik. Ez az állam ne nyúljon semmihez, mert tökéletesen szabad verseny kell, még adott esetben az átlag ember kárára is.

Egy társadalmi liberális ezzel szemben azt mondja, hogy ha nincsenek a cégek korlátozva, akko a cégek (cégek diktatúrája) árt az emberek liberális jogainak.

2022. márc. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!