Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az emberek miért nem fogják...

Az emberek miért nem fogják fel, hogy ideje elkezdeni spórolni a gázon, benzinen, élelmiszeren, miért azt várják, hogy minden maradjon a régiben?

Figyelt kérdés

Az ukrán háborútól függetlenül is az az igazság, hogy az energiaforrások végesek, ráadásul baromi környezetszennyezőek is. A többség elkényelmesedett, és nem fogja fel, hogy nem fenntartható már ez a szintű pazarlás, ami most van. Változik a klíma is, egyre nehezebb élelmiszert előállítani, a műtrágya ára pl. pont azért szállt el, mert az alapanyagai, a gáz és a foszfor fogyóban.


Egyszerűen "luxus" az állandóan 23-24 fokra felfűtött lakás, az, hogy családonként 2-3 autó van és még a másik utcába is kocsival járnak az emberek, luxus az, hogy sokan kukába dobálják az ételt. Tudom, hogy nagyon kényelmes, minél többet kell előállítani ezekből, annál jobban függünk a változásoktól.


Most mindenki sír, hogy jaj, elszáll a benzinár, drága a kaja, nem lesz mivel fűteni, ahelyett hogy kivenné a részét a változásokról. A fűtést mindenki le tudja csavarni max. 20-21 fokra, ha többet nem akar bevállalni, akinek kertje van, az idén nekiállhatna valamennyit veteményezni, aki a belvárosban lakik, közel a munkahelyéhez, mehetne gyalog vagy biciklivel dolgozni.


De nem, csak a sírás megy, hogy legyen már rezsicsökkentés - pedig akkor is ugyanúgy mi fizetjük meg az emelkedő árakat, csak más csatornákon keresztül -, legyen olcsó benzin, legyen olcsó kaja. Legyen minden olcsó, hadd lehessen nyugodtan pazarolni.


Miért nem fogják fel az emberek, hogy eljött a változtatás ideje? Miért nem képes a többség még két fokot sem lecsavarni a fűtésen? Nyilván nem ez menti meg világot, de sok kicsi sokra megy.



2022. márc. 30. 19:54
1 2 3
 11/25 mindentudó99 ***** válasza:
46%
A szigeteles meg olyan drága hogy arra sincs pénz.
2022. márc. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
Mi mégis kiperkáltuk kétszer is a nyilászáró cserét... vagyis háromszor, mert új lakásban kétszer ment el arra...
2022. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

De most ti, akik itt írjátok ezeket, ti pl. megtettétek azokat a dolgokat, amiket fent írtam?


Mondjuk lejjebb vettétek a fűtést, busszal jártok és veteményeztek, tehát ti is tesztek valamit azon túl, vagy várjátok, hátha támogatják majd egyszer a szigetelést?

2022. márc. 30. 20:39
 14/25 anonim ***** válasza:
35%

Én meg a streaming szolgáltatásokat tiltanám be

Az a sok szerverpark hihetetlen mennyiségű energiát zabál fel, pocsékol.

Továbbá limitálnám a filmgyártást is mert egy egy film elkészítése hihetetlen nagy energiapocsékolás

2022. márc. 30. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
63%

Én pl gyalog járok dolgozni mert közel van

Fűteni keveset fűtök mert a hűvöset szeretem

De a televízió pl még éjszaka is megy mert arra alszom be

2022. márc. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
98%

4-es/

Ha olcsóbb valami,akkor azért az ember hajlamos a túlfogyasztásra.

Nem szükségszerű mindenkinél,de az az irány.

Ha nagyon "drága mondjuk a víz" a németeknél,akkor ha valaki zuhanyzik,amíg szappanozza magát-akkor elzárja a vizet,nem folyatja.

Ha "olcsó a víz" akkor gond nélkül folyatja a testén folyamatosan.-ez egy tényleges példa a mai német valóságból.

Ez egy példa de sok van ilyen.

Régebben sokszor a szomszédom perceken át pöfögte álló helyzetben a benzint, amíg az utcán beszélgetett,ma már nem teszi ugyanezt.

Tehát ez tényleg igaz lehet.

2022. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
18%

#14 a tömeg szórakoztatás legolcsóbb és legkörnyezetbarátabb módja.

Még a szex is drágább(fogamzásgátlás költségei) és környezetszennyezőbb(ha mégsem jön össze a fogamzásgátlás).

2022. márc. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Humor Herold ***** válasza:
64%

Érdekesek az emberek.

Mikor előjön ez a téma azonnal jönnek a kifogásokkal...hogy nincs mindenkinek pénze korszerűsíteni és hasonlók.

Igaz, de mellette nagyon sok minden mást is meglehetne tenni az ügy érdekében.

A pazarlás nagyon széles körben van jelen az ember életében.Legyen szó a víz, áram használatáról.Az élelmiszerek értelmetlen felhalmozásáról, a többlet pedig a kukába landol. Ezek apróságok,de amellett hogy energiaforrást lehet kis odafigyeléssel megspórolni,mellette a pénztárcánkat is kíméljük.Az élelmiszer felhalmozása a leglátványosabb pazarlás az ember életébe,olyan mintha a pénzét egyenesen a szemétbe hajítaná.És persze,egy többtagú családban nehéz meghatározni vásárláskor az arányokat.De hihetetlennek tűnik hogy hétről hétre nem alakulnak ki szokások, és rendszer, hogy miből mennyire van szüksége egy családnak.Össze vissza vesz mindent,és annak minimum 20%-a a kukába landol.

Mindenkinek hozzá kéne járulni a változásokhoz,kicsinek,nagynak egyaránt és mindenki hozzá is tud járulni azzal ha megtenné a tőle telhetőt.Több évtizede próbálják az embereket jobb belátásra bírni, hogy a klímaváltozás komoly probléma,és valós veszélyt jelent az emberre.Az alap hogy az ember egy önző lény, és a saját érdeke az elsődleges, minden más csak utána következhet.De hogy úgy sem hajlandó a változásra hogy azzal együtt ő jól jár,mert pénzt spórolhat meg...hát szerintem teljesen reménytelen az ügy.Majd akkor akar mindenki változtatni, amikor a saját szemével bizonyosodhat meg arról hogy baj van.De remélem még a mi életünkbe megtörténik a bolygó teljes hanyatlása és teljesen megváltozik az életünk.Csak hogy a ma élő emberek, generációk is tapasztalják meg az életük nyomorúságos gyümölcsét.

2022. márc. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
93%

Az idősebb generáció azért jobban spórol,mint a fiatalabbak.

Ők sokat megértek,és tudják,hogy az ami most van egy pillanat,és ennél lehet sokkal rosszabb is jöhet,ezért spórolnak a rezsivel főleg.

Aki spórolósabb,annak többje is van-ez elmondható átlagban,és ez igaz is.

A koszton sokat lehet spórolni,mert az rettentő drága lett,és ott azért

nagyot lehet fogni,ha valaki körültekintően vásárol.A másik tétel a rezsi,amit "állambácsi" jelenleg alacsonyan tart,de nem tartható ez sokáig,tehát mindenkinek oda kell figyelnie jobban mire mennyit ad ki.

A ruházkodási spórolás is az idősebbeknek megy jobban,nekik már nem kell nagyon semmi mindenük megvan.Összességében a nyugdíjasok tudnak jobban spórolni,és emiatt ők azok akik mind a mai napig a fiatalokat is támogatni tudják,az igénytelenségük miatt.

Amin nem lehet spórolni senkinek,az az egészségi kiadások,gyógyszerek,azt be kell venni.

2022. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Dzsoki ***** válasza:
0%
Kedves Kérdező! Miért nem fogod fel,hogy még egy panelprogramos házban sem tudom a fütést befolyásolni? A villanyt igen,de miért égetném feleslegesen? A gáz esetében meg átalány van. Vagyis,ha nullát használok,akkor is 4000 forintba kerül,meg,ha éjjel-nappal égetném,akkor is. Tehát,relatíve,olcsó. Ettől még nem égetem feleslegesen. Miért tenném? A Hungárián belül,bizony csak akkor megyek kocsival,ha elkerülhetetlen.Már közel két óra parkolás is majdnem annyiba kerül,mint a vonaljegy oda-vissza. A kaját,szintén,nem értem. Mi a fenének főznénk annyit,hogy az sokkal több lenne,mint amit megeszünk? Tudom,hogy két kisebb vagy egy nagyobb szelet rántott húst tudok megenni. Minek vennék két nagyobb szeletet,amikor tudom,hogy nem fogom tudni megenni?
2022. ápr. 4. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!