Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek tényleg sokan...

Szerintetek tényleg sokan elvándorolnak?

Figyelt kérdés
Mindenhol azt látom, hogy most a választások után mindenki tervezi elhagyni az országot. Szerintetek ez tényleg így lesz vagy csak hőbörgés?

2022. ápr. 4. 13:52
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
33 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

Aki tudott, már elment.

A többi hová menne és miből?!

2022. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%

Maradjunk annyiban, h az elvándorláshoz sok pénz kell. Minimum 4 havi tartalék, amiből a célországban (és nem itt Magyarországon!!!) gond nélkül el lesz, ha csak később talál melót.


Akkor kell még normális végzettség és jó nyelvtudás. Enélkül egy konyhán fog mosogatni.


De engem nem zavarna, ha tényleg elmennének. Kínlódjon velük az új ország.

2022. ápr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
62%
Pár ezren biztos
2022. ápr. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én pl. elgondolkoztam azon, hogy el kéne hagyni az országot. Nem anyagi okok miatt, hanem pusztán a közhangulat, az egymásnak feszülés miatt. No meg azért is, mert van egy kislányom és normális oktatást szeretnék neki.. Nehéz kérdés..
2022. ápr. 4. 14:03
 5/14 anonim ***** válasza:
61%
Igen, és jól is teszik :(
2022. ápr. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
86%

Ismeretségi körben nem ez a tapasztalat. Sokan 4 éve is mondták, hogy mennek, ha FIDESZ nyer, még mindig itt vannak és most megint mondogatják majd egy kicsit, aztán szerintem ugyanúgy maradnak majd. Szerintem mint minden témában, itt is sokan vannak olyanok, akiknek csak a szájuk nagy. Ismerősi körben pl már egy erasmus programra is szájhúzogatás volt egyetem alatt, hogy az milyen drága.

De volt olyan is, aki kiment mosogatni, mert hú, de jó pénz, de 1-2 év múlva rájött, hogy neki ez a monoton meló nem megy és hazaköltözött.

2022. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%
2018-ban ugyanez ment.. tudom, ismerős is kiment wc-t pucolni, mert elege van az országból és mert "kint megfizetik".. aztán 4 hónap után hazakullogott... üres zsebbel.
2022. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
17%

Aki akart, eddig is mehetett, csak a déli határon van kerítés.

A fityisz megint akkora fölénnyel győzött, amit csak csalással nem lehet elérni, vagyis bármennyire érthetetlen dolog, a többségnek akkor azért még is csak megfelel ez.

Másrészt ha kicsit is objektívebben nézzük a dolgot, ha a másik opció győz, nagy változás akkor se történhetett volna egyhamar. És nem csak a pillanatnyi magyarországi állapotok, hanem a világpolitikai és világgazdasági helyzet miatt sem...

2022. ápr. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
53%
Mindig ez van, hiszti, mégse mennek sajnos a libsi hazaárulók sehova..
2022. ápr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nincs jelentősége annak, hogy erről "statisztikákat gyártsunk", - mert aki menni akart, az már elköltözött innen és aki ezután akar kimenni, azt sem tarthatja vissza senki vagy semmi. Menjen aki akar, ha szeretne, - gyűjt egy kis tapasztalatot és a későbbiekben dönt a saját sorsának folytatásáról. Aki itt marad annak ellenére, hogy gyűlöl itt lenni, annak úgy sem lesz köszönet semelyik cselekedetében, bármit is tesz. -Akkor inkább tegye úgy és olyan helyen ugyanezt, ahol jobban érzi magát!
2022. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!