Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Annyi a politika, hogy 4...

Annyi a politika, hogy 4 évente behúzzuk az ikszet valahova, vagy napi szinten kellene politizálnunk?

Figyelt kérdés
De az emberek nyilván le vannak terhelve és 8, vagy 12 óra munka után nem biztos, hogy marad idejük politizálni.

2022. ápr. 8. 00:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

A 2/3 arra jó, hogy így kényelmesen, bármit csinálhatnak. Nem kell parlamenti ketrecharc, sőt mi több, ökölharc (mint az ukránoknál volt korábban jellemző), amit Orbán vagy valemelyik fejes épp kitalál, azt azonnal meg is tudják valósítani.

Az "idióta hülye kérdések" is csak politikai húzás,

hogy a Fidesz ezzel a gyermekvédők szerepében tud tetszelegni.

Amúgy jól írtad ki a kérdést, sok magyarnak tényleg csak ezt jelenti a politika, komolyabban nem érnek rá foglalkozni, a választások leginkább azt tükrözik, hogy hatott a népségre a TV-ből, rádióból, újságokból, utcai plakátokról áradó folyamatos propaganda.

Azt is el tudom képzelni, hogy ha az EU túl sokat akadályozza Orbánék autokrata, sajtószabadság-ellenes lépéseit, akkor előbb utóbb még az EU-ból is kilépteti az országot, és olyan agymosást végez addig a magyarokon, hogy a többség támogatni is fogja ebben. Már sok magyar felteszi a kérdést, (itt a gyakorin is) hogy nekünk valóban az EU-ban e a helyünk, nem lenne érdemes-e a saját utunkat járni, hátha esetleg mi is "Svájc" leszünk.. A zsenik..

Na, örülök hogy én már nem Magyarországon élek, és a jövőben se tervezek túl sokat ott lenni. Magyarország Svájc helyett egyre inkább putyinizálódik, és egy olyan, Európától elszigetelődő út felé közelít Orbán politikájával, mint Putyiné. A kettő közötti különbség hogy Orbán (egyelőre) nem indított senki ellen szó szerinti háborút.

2022. ápr. 8. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy nem túl nagy, 1100 fős választási körzetben voltam Szavazat Számláló Bizottsági tag hétvégén. Egészen eddig a közvetlen demokrácia híve voltam, de most rájöttem, hogy nem lenne jó.

Mindkét oldalon, kormánypárti és ellenzéki (nem csak összefogás, hanem Mi Hazánk, MEMO, stb) esetben is százával láttam azokat az eseteket, amikor gondolkozás nélkül, vallásos meggyőződéssel húzzák be az emberek az X-et, esetleg az alapján, amit az adott oldal propagandájában hallani. És ezt ők gondolkozás nélkül büszkén hangoztatják is, pl a b..z..t csinálnak az óvodásokból, háborúba küldenek vagy épp köteleznek a génmódosításra és a humán kísérletekre (akinek nem esett le, ez a Covid oltás volt), stb.

Az átlag választópolgár hülye. És hülyék kezébe nem szabad hatalmat adni. Nem szabad közvetlen demokráciát bevezetni itthon, mert akkor akinek nagyobb a média fölénye (általában a mindenkori kormány, hiszen neki különböző hatóságok és "végtelen pénz" áll rendelkezésre), az nyer minden esetben.

Sőt, tetőzöm, akkor is ha leértékelnek, korlátozni kéne a választójogot. Nem szabad mindenkinek szavazni. Van olyan, aki teljes mértékben alkalmatlan politikai döntések meghozatalára és (jobb esetben) hiába dolgozik, veszélyt jelent az országra, mert ő nem dönt, hanem csak behúzza az X-et. Márpedig ezeket a döntéseket hozzáértő, de legalábbis tájékozott emberek kezébe kéne adni, akik felelősségteljes(ebb)en és objektív(abb)an tudnak dönteni.

2022. ápr. 8. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes követni heti szinten a politikát.
2022. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Dzsoki ***** válasza:
Mit kellene tenni?
2022. ápr. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!