Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mitől lesz valaki MSZP szimpat...

Mitől lesz valaki MSZP szimpatizáns?

Figyelt kérdés

Szerintem a szimpátia szó és az MSZP fogalma egymásnak kibékíthetetlenül ellentmond. Az MSZP-t normális felfogóképességgel nem lehet kedvelni. Nekem meggyőződésem, hogy aki MSZP szimpatizánsnak nevezi magát az:


A : annyira gyűlölködik, hogy neki mindegy, csak Orbán ne.


B : teljesen tájékozatlan, mert ha kicsit is tájékozott egyszerűen nem talál olyan MSZPs politikust ill. MSZP intézkedést, megnyilvánulást amely szimpatikus lehetne.


C : volt kommunista aki hasznot húzott a múlt rendszerből és ennélfogva az MSZMP utód MSZP-t elvtelenül szereti akármit is csinál.


D : Hülye.


Vajon a fenti 4 kategóriába a magukat MSZP szimpatizánsnak tekintők mind beleférnek ? Melyikük vannak többségben ?


2010. szept. 15. 17:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
46%
Egyik se,nézd meg hogy melyik volt az a négy év amikor legjobban ment az embereknek amikor legjobban növekedett az életszínvonal.Elárulom neked 2002-2006
2010. szept. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 BeerHunter ***** válasza:
40%

Kedves első! Nézd már meg az államadósságunkat!

Hitelből tényleg nagyon könnyen megoldható. Arról nem is beszélve, hogy lehet, hogy a segged alatt a szék is el lett adva.

Ha tényleg olyan fantasztikus volt az mszp kormány, akkor a gazdasági válság előtt bő fél évvel miért voltunk már államcsőd közelében?

2010. szept. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
96%

Ez a legnagyobb problémád? Istenem, de irigyellek!


Különben ilyen alapon annyi kérdést lehetne feltenni, hogy lefagyna a szerver. Hogy lehet valaki Újpest drukker, hogy képes valaki Audi helyett BMW-t venni, hogy lehet megenni a Danone joghurtot, mikor a Zott sokkal jobb... stb.


Az emberek szerencsére nem ugyanolyanok. Sokkal szomorúbb, hogy Te politikai identitás alapján rangsorolod az embereket.

2010. szept. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

már leírtam, de mindegy, ráérek, leírom újra...


Mo.-n van majd 10 millió ember. ebből bejelentetten dolgozik 3 millió. ebből 1 millió közalkalmazott, köztisztviselő (ápoló, tanár, orvos, rendőr, apeh ellenőr stb.), 1 millió minimálbéres. marad 1 millió ember.


ez az 1 millió ember fizeti gyakorlatilag a 10 millió összes "ingyenes" dolgát, mint pl. oktatás, egészségügy, rendőrség, tűzoltóság stb.


én ebbe az 1 millióba tartozom, és baromi elegem van abból, hogy állandóan mindenki az "emberek pénzéről" meg ingyenességről beszél, miközben 10-ből 1 gyakorlatilag nem rak a közösbe semmit. én meg várhatok 1,5 hónapot, hogy bejussak szakrendelésre, mert beállt a derekam...

persze nem várok, hanem megyek magánorvoshoz, a béka segge alá adózott, járulékozott (hogy jusson a sok naplopónak) fizetésemből.


nekem speciell a vizitdíj, korházi napidíj kifejezetten szinpatikus gondolat volt. hasonló megfontolásból a tandíj is.


én megértem, hogy a 9 milliónyi ingyenélőnek nem az, de nekem akkor is az.


áldás, békesség!

2010. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
31%
Kit érdekel az államadósság,lényeg hogy sokkal jobban éltünk mint Orbán alatt.
2010. szept. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
71%
kit érdekel az állam adósság te hülyevagy?
2010. szept. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
74%
az államadósság számít valamit? USA-nak van a világon a legnagyobb államadóssága, mégis ott tényleg "dübörög a gazdaság"
2010. szept. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
9%
A C,és a D válasz lesz a nyerő!
2010. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Utolsó: egyetértek.
2010. szept. 15. 18:19
 10/22 anonim ***** válasza:

E - Családi hagyomány

F - Hisz a szocializmus eszméjében

2010. szept. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!