Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jelenlegi élelmiszerárakkal...

Jelenlegi élelmiszerárakkal hogy vagytok megelégedve?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 23. 12:29
A kérdező szavazást indított:
eléggé magasak, lejebb kellett adni az életszínvonalamból
magasak, de nem kellett leadnom az életszínvonalamból
kicsikét magasak, de semmi extra
tűrhető árak, csak kicsit drágult minden
olcsóbb lett minden
olcsóbb nem lett, de én többet keresek mint 1 évvel ezelőtt
a 6%-os inflációt követik az árak, nincs ezzel gond
34 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
88%

A szavazók döntő részének nincs azzal semmoi baj, hogy olyan kormányunk van, amelyik tudatosan elszegényíti, és elbutítja a szavazóit. A forintot kénye-kedve szerint rontja, miközben a piaci versenyt korlátozza.


Ha ezeknek a buta embereknek ez megfelel, akkor nekem is jó. Sőt, mivel én a jövedelmem minimális részét költöm megélhetésre, azt mondom, legyen még rosszab. Érezze meg ez a buta nép a tudatlanságának, lustaságának és nemtörődömségének a következményeit!

2022. ápr. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelműen a fideszes szavazóknak kéne megfizetettni, mivel ők szeretik ezt
2022. ápr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
14%

#2

Rendben legyen. De akkor csak a Fidesz szavazóinak legyen 480 forint a benzin is. Nekik legyen csak CSOK, babaváró, SZJA viamsszatérítés, stb.

2022. ápr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Igazából az egész világon ilyen brutális árnövekedés van, ez nem a fidesz hibája, viszont:


- 12 év alatt nem sikerült bevezetni az eurót, brutálisan lerontottak az árfolyamt -» drágább minden

- az élelmiszerek áfáját le kéne vinni 5%-ra, mint minden normális országban

- jóformán csak középosztálytól felfelé nőtt az emberek életszínvonala

2022. ápr. 23. 12:52
 5/19 anonim ***** válasza:
86%
#3 oké legyen! Akkor az én adómból se menjen ezek pótlására a pénzt, azt is fizessék meg a fidióták!
2022. ápr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

#4

1. Számolj utána, hogy Euro-ra átváltva mennyi ma a fizud, és mennyi 2010-ben. Élelmiszerárakhoz se felejts el viszonyítani, aztán meglátjuk mennyire drágább minden.

2. Ausztria, Csehország, Németország, Hollandia, Finnország, Svájc. Csak néhány a szerinted nem normális országok közül.

Bizonyos alapvetőélelmiszereknek már most is 5%-os ÁFÁja van.

3. Akkor azt mivel magyarázod, hogy az utóbbi 6 évben kb. így alakult a minimálbéresek fizetése az élelmiszerárakhoz viszonyítva?

[link]


#5

Oké, de akkor a fizudat sem emeljük olyan mértékben, ahogyan az emberek többségének nőtt.

A 480 Forintos benzin pótlását amúgy hogyan képzeled, az adódnak melyik része megy oda?

2022. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%
3-as. Én ezekből semmit se kaptam
2022. ápr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

6:


ez a táblázat úgy kamu, ahogy van.


1kg csirkemell 1400 ft a csontos, amiből 20 dkg a csont, a filék 1800ak, karaj pont tegnap vettem 2300/ kg.

2022. ápr. 23. 13:59
 9/19 A kérdező kommentje:
+ hozzáadhatod még az albérletárakat, megnövekedett ingatlanárakat.
2022. ápr. 23. 14:03
 10/19 anonim ***** válasza:
12%

#7

Majd fogsz, ha eljutsz oda, hogy lesz autód, vagy családalapítás/ingatlanvásárlás előtt állsz. Gondolom amiatt is húzod a szád, hogy a szüleid olcsón kapják az áramot és a gázt.


#8

A táblázat adatai az akcios-ujsag.hu-ról vannak, mindkettő az adott év februári árai a Tesco árúházban. A csirkemellfilé most is 1499, nem 1800.

[link]

Itt a sertéskaraj:

[link]

De nyugodtan viszonyíthatsz a nem akciós árhoz is, vagy az 1800 Ft-os csirkemell filédhez, még mindig jobban jön ki fajlagosan.


#9

Add hozzá, és mondd el mire jutottál. Bár a fizut sem nagyon sikerült kikalkulálnod, hogy mennyit ér Euro-ban ma és mennyit 12 éve.

Ingatlanárak esetén arról se feledkezz meg, hogy a segged alatt lévő ingatlan ára is ugyanúgy növekszik, ergo az ingatlanárnövekedés vagyoni gyarapodást okoz minden ingatlannal rendelkező számára.

2022. ápr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!