Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne elérni hogy a...

Hogyan lehetne elérni hogy a nyugdíjasok kritikusabban szavazzanak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a nyugdíjasok tulnyomó többsége nincsenek "felkeszítve" a hazugságra. Nem értik hogy ugyan miért hazudnának nekik a televízióban vagy akárhol.


Igazából nem is azzal van a baj hogy erre-vagy arra a pártra szavaznak, hanem sokkal inkább az az aktus és gondolat láncolat ami mentén ezeket a döntéseket méghozzák. Nem tehetnek róla. Nem ostobábbak alapvetően mint egy nem diktatúrában felnőtt ember, csak az van hogy ők ezen nem pörögnek hogy ki mit hazudott épp. Ők abból indulnak ki hogy senki nem hazudik, sem az ellenzék sem a kormány párt. Hát miért tennék?


Ha hazudnak nekik is csak akkor veszik észre amikor beismeri aki hazudott. (Öszödi beszéd)

Ez az egész így nagyon gáz. És nem állítom persze hogy csak a nyugdíjasok között van ez. Azt viszont igen hogy beléjük a kritikus szemlélet hiánya annyira beléjük nevelődött a több évtizedes diktatúra alatt hogy nem igazán értik a demokrácia működését. Ezzel nem állítom hogy nem kellene szavazniuk mert az már nem lenne demokratikus csak arra várom a választ hogy hogyan lehetne elkerulni azt az okolszabalyt hogy azok nyerik a választásokat akik a legjobban fel tudják hergelni a nyugdíjasokat.


2022. máj. 6. 11:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
48%
Kritikusan szavaztak ők. Kritikával illették a baloldali pártokat.
2022. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
63%
A magyar nyugdíjasok végig élték a fiatalokkal ellentétben a balliberális oldalt, látták azok hazugságait, perogramjuk megvalósítását (nem lesz gázáremelés). Ennek fényében döntöttek👌
2022. máj. 6. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem a momentumos unokák b.szkurálják át a nagyi telefonjait. Ja várj, az mégsem fog működni, mert vidékre nem ér el a zinternet, csak az origo meg a 888. Akkor megvan a megoldás. Nyomtassátok ki az internetet, és vigyétek el a nyugdíjasotthonokba.

Az, hogy az idén nem nyertetek, az nem a hibás módszernek köszönhető, hanem hogy nem csináltátok elég erősen. Nyomtassatok még többet.

2022. máj. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
84%
A Ratkó-nyugdíjasoknál senki nem érzi jobban,mi az érdeke.Még a pesti is.
2022. máj. 6. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

"Szerintem a momentumos unokák b.szkurálják át a nagyi telefonjait. Ja várj, az mégsem fog működni, mert vidékre nem ér el a zinternet, csak az origo meg a 888. Akkor megvan a megoldás. Nyomtassátok ki az internetet, és vigyétek el a nyugdíjasotthonokba.


Az, hogy az idén nem nyertetek, az nem a hibás módszernek köszönhető, hanem hogy nem csináltátok elég erősen. Nyomtassatok még többet."


Nem lehet kiírni egy kérdést anélkül hogy be kellene mindenkit söpörni két zászló alá? Ezt ugyanúgy elmondhatná egy Fidesz szavazó is akit nem csak az eredmény érdekel hanem az is hogy az hogyan manifesztálódott. Ez pártoktol független ilyen értelemben. És én sem az osszfogásra szavaztam.

2022. máj. 6. 11:37
 6/25 anonim ***** válasza:
70%
Én pont azt látom, hogy az idősebbek kritikusak, sokszor kiábrándultabbak is. A fiatalok inkább a divatot követik. Arra szavaznak, aki a saját köreikben menő.
2022. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"A magyar nyugdíjasok végig élték a fiatalokkal ellentétben a balliberális oldalt, látták azok hazugságait, perogramjuk megvalósítását (nem lesz gázáremelés). Ennek fényében döntöttek👌"


Így van, de én azt állítom hogy erre is figyelmeztetni kell őket. Hogy eszükbe jusson és" a megfelelő helyre" voksoljanak.

Nem tudom érzékelhető e a kettő közötti különbség. És ez csak a jéghegy csúcsa.

2022. máj. 6. 11:40
 8/25 A kérdező kommentje:

"Én pont azt látom, hogy az idősebbek kritikusak, sokszor kiábrándultabbak is. A fiatalok inkább a divatot követik. Arra szavaznak, aki a saját köreikben menő."


A kérdésben leirtakbol kiindulva az elsővel nem étek egyet, de amit a fiatalokrol írtál azzal maximálisan! És ebből az jön (szubjektív véleményem) hogy mindkét oldalról van egy fajta bottleneck. És nagyon szűk azon szavazok rétege akik felelőse döntenek.

2022. máj. 6. 11:42
 9/25 anonim ***** válasza:
14%

Menthetetlen tróger ez az ország. MENEKÜLJ.

Ne akard a buta parasztot megváltoztatni.

2022. máj. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Menthetetlen tróger ez az ország. MENEKÜLJ.


Ne akard a buta parasztot megváltoztatni."


Értem hogy cinkeskedsz cimbora.

Azért jó lenne ha érvelnél is, mert így veled sem vagyunk többen ebben az országbam, csak sűrűbben.

2022. máj. 6. 11:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!