Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne elérni hogy a...

Hogyan lehetne elérni hogy a nyugdíjasok kritikusabban szavazzanak?

Figyelt kérdés

Úgy érzem a nyugdíjasok tulnyomó többsége nincsenek "felkeszítve" a hazugságra. Nem értik hogy ugyan miért hazudnának nekik a televízióban vagy akárhol.


Igazából nem is azzal van a baj hogy erre-vagy arra a pártra szavaznak, hanem sokkal inkább az az aktus és gondolat láncolat ami mentén ezeket a döntéseket méghozzák. Nem tehetnek róla. Nem ostobábbak alapvetően mint egy nem diktatúrában felnőtt ember, csak az van hogy ők ezen nem pörögnek hogy ki mit hazudott épp. Ők abból indulnak ki hogy senki nem hazudik, sem az ellenzék sem a kormány párt. Hát miért tennék?


Ha hazudnak nekik is csak akkor veszik észre amikor beismeri aki hazudott. (Öszödi beszéd)

Ez az egész így nagyon gáz. És nem állítom persze hogy csak a nyugdíjasok között van ez. Azt viszont igen hogy beléjük a kritikus szemlélet hiánya annyira beléjük nevelődött a több évtizedes diktatúra alatt hogy nem igazán értik a demokrácia működését. Ezzel nem állítom hogy nem kellene szavazniuk mert az már nem lenne demokratikus csak arra várom a választ hogy hogyan lehetne elkerulni azt az okolszabalyt hogy azok nyerik a választásokat akik a legjobban fel tudják hergelni a nyugdíjasokat.


2022. máj. 6. 11:29
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%
Menj haza szépen, látszik hogy tudod.
2022. máj. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
51%

Mivel hónapok óta mást sem hallunk, hogy a sötét paraszt nyugdíjas, akinek nem megy be a tévéjébe az rtl klub, mind a fideszre szavaz, ezért fenntartom az állításomat, hogy de, az alapkérdés trigger. Hogy az érveimet bolondságnak tartod, az engem különösebben nem érdekel, attól még továbbra is fenntartom: azért nem kritikusabbak a választók, mert egy bizonyos ingerszint alatt a kritikát felülírja az értékrendi választás. És mindenkinek jogában áll eldönteni. a saját egzisztenciális és értékrendi szempontjai, a saját tapasztalásai és a média befolyásoló hangja közül mi ilyen súllyal esik latba.


A stílusommal kapcsolatos megjegyzésedet meg elengedem a fülem mellett. Már csak azért is, mert egy másik hozzászólót pont te oktattál ki a személyeskedésről. ;)

2022. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

"Mivel hónapok óta mást sem hallunk, hogy a sötét paraszt nyugdíjas, akinek nem megy be a tévéjébe az rtl klub, mind a fideszre szavaz, ezért fenntartom az állításomat, hogy de, az alapkérdés trigger."


Nem tőlem hallottad, de nyilván hiába mondom hogy az a narratíva pont ugyanolyan kártékony mint az ellen oldalé. Te két kézzel kapaszkodsz ebbe és megpróbálod a saját sértődöttségedet rám oktrojálni, a gunyoros kotekedéseddel. Pontosan olyan vagy mint amilyennek engem próbálsz beállítani. Nyugodtan tartsd fenn az állításodat.


"Hogy az érveimet bolondságnak tartod, az engem különösebben nem érdekel, attól még továbbra is fenntartom: azért nem kritikusabbak a választók, mert egy bizonyos ingerszint alatt a kritikát felülírja az értékrendi választás. És mindenkinek jogában áll eldönteni. a saját egzisztenciális és értékrendi szempontjai, a saját tapasztalásai és a média befolyásoló hangja közül mi ilyen súllyal esik latba."


Mindenkinek minden jogában áll. De nem erről szólt a kérdés.


" A stílusommal kapcsolatos megjegyzésedet meg elengedem a fülem mellett. Már csak azért is, mert egy másik hozzászólót pont te oktattál ki a személyeskedésről. ;)"


" Látták?! Hallották?? Én láttam! Még öt is meg sértette az előbb!! Ilyenre ne szavazzanak! Szavát ne higyjék el! Nem is vitatkozunk ilyennel!" :D

2022. máj. 6. 14:20
 24/25 anonim ***** válasza:
23%

Akkor miről szól a kérdés? Hogy változtassuk meg a homo sapiens alapvető agyi működését?

Nem vagyok sértett. Nem vagyok sem vidéki, sem nyugdíjas, a net is bejön nálam, meg az rtl klub. Sőt, kimondottan szórakoztat, hogy a baloldal még mindig ebbe a narratívába kapaszkodik.

2022. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

"Akkor miről szól a kérdés? Hogy változtassuk meg a homo sapiens alapvető agyi működését?"


Győztél! Nem lehet megváltoztatni!


"Nem vagyok sértett. Nem vagyok sem vidéki, sem nyugdíjas, a net is bejön nálam, meg az rtl klub. Sőt, kimondottan szórakoztat, hogy a baloldal még mindig ebbe a narratívába kapaszkodik."


Ez tok szuper mert ez rám is mind-mind igaz! Csak most ki a phaszt érdekel? Még mindig ott tartunk hogy nem konkrét ügyek mentén vitatkozunk hanem egy mesterséges felosztás mentén és igazából bármit mondok minden megerősít abban amit gondolsz rólam vagy akarkirol. Pedig valójában sokmindent nem mondtam azon kívül hogy szerintem a nyugdíjasok egy olyan csoport akiket nagyon erősen lehet manipulálni. (így vagy úgy) és nem, nem ennek a választásnak az apropóján mondom hanem az osszesre értem. (igen akkor is amikor a BALOLDAL NYERT). De nehogy ki ess a szerepedből.

2022. máj. 6. 14:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!