Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fideszesek, mit gondoltok...

Fideszesek, mit gondoltok róla, hogy már Romániában is majdnem kétszer annyit keres egy tanár mint nálunk?

Figyelt kérdés

Minden jóléti, élhető országban közös, hogy GDP arányosan jóval többet költenek az oktatásra mint az átlag. Ha azt akarjuk, hogy egy ország hosszabb távon fejlődjön, a legfontosabb alap ehhez egy jó oktatási rendszer. Na ehhez képest ez a szám nálunk az egyik legalacsonyabb az EU-ban. Sőt, ott tartunk, hogy már a lesajnált Romániában is majdnem dupla annyi egy kezdő tanári fizu mint nálunk. Kb 30%-al magasabb a fizu, és jóval kevesebb a kötelező óraszám is. Így jön ki a 2szeres szorzó.

Ezt ti komolyan nem tartjátok bicskanyitogatónak? Tényleg nem érdekel titeket az ország jövője és a saját gyerekeitek? Komolyan nagyon kíváncsi vagyok mi a narratíva, hogy ez normális, hogy 220 brutto egy tanári kezdőfizu, miközben a fideszes képviselőurak a saját fizetésüket kb a 3-4 szeresére emelték a 12 éves regnálásuk alatt?



2022. máj. 19. 21:58
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

10-es, ekkora cinikus bicskanyitogató baromságot amit leírtál régen olvastam. Nem a netto 150 ezres fizuval van baj, hanem azzal, hogy nem osztják ezt be rendesen a tanárok. Aha, értem. Ha kifizeti a 130at rezsire meg lakbérre, van képük még urizálni, és akár még vesznek egy csomag párizsit is a kenyér mellé! Micsoda esztelen pénzszórás. Inkább azt kéne nekik megtanítani, hogyan ehetnek papírt. A maradék 20 ezerből másra már úgysem nagyon futja. Azt amúgy felfogod, hogy ennyi pénzből lehetetlenség megélni, hacsak nem a mamahotelben él az ember élete végéig?


Volt a cégünknél egy hasonlóan idióta vezető, akinek szintén ilyen kiváló ötlete volt, hogy a fizuemelés helyett inkább legyen tréning a megfelelő pénzgazdálkodásról, mert a dolgozóknak elég az a brutto 250 csak biztosan elszórják (miközben az ő fizuja természtesen a netto 900at karcolta). Nem kell mondanom, hogy nem sok hiányzott ahhoz, hogy helyben meglincseljék..

2022. máj. 21. 00:52
 12/14 anonim ***** válasza:
#12 Nem kell ám mindent ennyire komoyan venni. Az irónia olyan közlésmód, amelyet nem szabad szó szerint értenünk. A közlő nem a saját véleményét mondja, hanem annak az ellenkezőjét, vagy egy másvalakiét, anélkül, hogy ezt jelezné.
2022. máj. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
0%

Az, hogy szemen szedett hazugság. Már csak azért is, mert ott sokkal magasabb az adó, mint nálunk. Azért is hazugság, mert a románoknál nincs magasabb bér a szakmájában dolgozóknak, szemben nálunk. A román minimálbér nagyjából 70%-a a magyarnak, míg a magyar garantált bérminimumnak a román minimálbér pedig kb. 55-60% ugyebár. Emiatt kamu, hogy ott jobban keres egy pedagógus. Bár az lehet, hogy arányaiban túl sok mellékest kap az egyébként önként vállalt feladatokért.


A húgom és a sógorom is pedagógus. Egyik tanárt sem kényszerítik arra, hogy különböző szakköröket tartsanak. Persze értem - és tudom is - hogy a gyerekek érdeke fontos. Ez kiemelten igaz a pedagógusoknál.

2022. máj. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Előző, a nettó bér magasabb 30%-al nem a bruttó.. A magyar és román bér is visszakereshető, hiszen mind a kettő hivatalos, bárki számára elérhető adat. Ennek ellenére eléggé szemellenzős gondolkodásra vall rávágni, hogy márpedig ez hazugság.. A kötelező heti óraszám nálunk 28 óra, ott meg 19. Így jött ki a közel 2-szeres szórzó, ezt is leírtam.

Amit írsz az meg hülyeség. A román nettó minimálbér átszámítva 118000 ft, a magyar meg 133000. Ha hozzávesszük a világrekorder áfánkat, az jön ki, hogy nem marad egy magyar minimálbéres zsebében több mint egy románéban. Ez azért baromi gáz, mert még 10 évvel ezelőtt is kb lehetetlennek tűnt, hogy ennyire leszakadunk. És a kormányunk ezt képes előadni gazdasági sikertörténetként..

Ideje végre felébredni, ez a magyar valóság, és nem az amit az m1-en és hírtv-n harsognak.

2022. máj. 22. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!