Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha itt is háború lenne, akkor...

Ha itt is háború lenne, akkor mi történne azzal, aki melegházasságról meg LMBTQ jogokról beszél?

Figyelt kérdés
Pl. mindenki éhezik, a lakása, amit hitelből vett szétlőve és akkor még örülhet, ha a családja életben maradt. Ilyen helyzetben ha valaki melegházasságért tüntet, mi történne vele?

2022. máj. 21. 00:27
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
20 én egy darabnak segítettem úgy, hogy fél évig ingyen bérbe adtam neki egy lakásom (új kollégámról van szó). Ez elég jó? Most már lehet véleményem a kérdésben? És amúgy te hánynak?
2022. máj. 21. 20:21
 22/33 anonim ***** válasza:
86%

Magyarországon előbb fogadnak be egy hetero menekültet, mint egy meleget, főképpen, ha egy párról van szó. Arról nem is beszélve,hogy nincs melegházasság, így a pároknál a szétválasztás is szóba jöhet, mivel jogilag idegenek. Sok egyház is segíti a menekülteket, ott tutira nem fogják hagyni, hogy a meleg párok együtt maradhassanak az átmeneti szálláson, így a diszkrimináció esélye elég magas.


Pár éve volt egy felmérés, ami azt hozta ki, hogy az emberek felét zavarná, ha meleg lenne a szomszédja, ezek után egyértelműen jóval kisebb az esélye, hogy egy meleg menekültet befogadnának az emberek.

Nem csoda, hogy a Pride ezt ellensúlyozandóul megpróbál az lmbt embereken segíteni.

2022. máj. 21. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
74%
Én úgy tudom, hogy azért volt ez, hogy mindenképp olyan környezetbe kerüljön az ilettő (LMBTQ+ menetlkült), ahol nem ítélik el, hiszen ez mindkét félnek egyaránt jó.
2022. máj. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

23 - és hogyan kerül olyan környezetbe, elmagyarázod?

Állítólag Magyarország, sőt, minden ország egy nagyon homofób ország, akkor jobb lenne, ha eleve eltanácsolnák a határon attól, hogy ide betegye a lábát. Szóval milyen is lesz konkrétan majd az a környezet, ahová a csúnya homofóbok elől eldugják a melegeket?

2022. máj. 22. 10:57
 25/33 anonim ***** válasza:
83%

#19

Te írtál ki egy kérdést a háború és a melegek kapcsolatáról, most már nem tiltakozhatsz, meg "beszabehuhuzhatsz", ha valaki megfordítja a logikát és kimondja: Igen, homofóbok és transzfóbok nélkül egy sokkal békésebb világban élnénk. Mindig a politikai jobboldal szítja a feszültséget mondvacsinált dolgokkal.

2022. máj. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
85%

Úgy, hogy vannak vállaltam LMBTQI szervezetek és benne dolgozó szervezők és önkénteskedők, plusz vannak csoportjaik, így van riadó lánc is, hogy ha mondjuk ilyen helyzet van, hogy kinél van egy szabad szoba, pl ha van egy meleg saját lakással.... és eléggé nagy, hogy több ukrán menekültet lásson el..


Én is azt gondolom, ha menekülnék, akkor szívesebben lennék melegként egy másik melegnél... mint mondjuk egy olyan keresztény házaspárnál, aki rám akarja tukmálni a hitét és bűntudatot kelt bennem...

2022. máj. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
96%
Mert a közép-kelet európai országokban a homofóbia jóval prominensebb, mint a nyugat-európai országokban. Magyarországon főleg Orbi 12 éves kormányzásának hála, amiben a homófóbia bőven kapott helyet, egyik legsúlyosabb lett a meleg ellenesség. Nyilván több esélye van egy meleg párnak helyet találni, ha olyanok segítik őket, akik olyanok mint ők. Ez szerintem teljesen logikus.
2022. máj. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Nagyon szánalmas ez az egész paranoid hozzáállás részetekről a kérdéshez egy olyan országban, ahol 10 évente egyszer ha történik valami konkrét melegek elleni atrocitás. A közelkeletre persze nem mentek, ahol darukra akasztják a melegeket, mert az egy másik kultúra, azt tiszteletben kell tartani... :D Tipikus belpesti vonás.
2022. máj. 23. 10:12
 29/33 anonim ***** válasza:
100%

Minden további kommentár nélkül hadd idézzem neked a kérdést, amit feltettél:

"Ha itt is háború lenne, akkor mi történne azzal, aki melegházasságról meg LMBTQ jogokról beszél?"

2022. máj. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
95%
Hogy jön ide a közelkelet? Hogy jönnek ide a Pestik? Azt nem írtad ki hogy csak nekik szól a kérdés.
2022. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!