Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én úgy érzem, mivel tanultam...

Én úgy érzem, mivel tanultam francia és lengyel nyelvet is, de litvánt is ismerem, hogy a magyar nyelv túlságosan megengedő és gendersemleges, szóval át lehetne így alakítani?

Figyelt kérdés

[link]


Litván nyelvben csak férfi és női grammatikai nem van, ott nem lehet gendersemleges dolgokat csinálni nyelvészetben, szóval lehet őket kellene követni, mert Magyarországon simán eltudja rejteni egy deviáns meleg azt, hogy ő ki csoda, ha azt írja, hogy a kedvesemmel megyek színházba, vagy szerelmemmel, de litván nyelvben már nem. A lengyel nyelv viszont megengedőbb mert ott van semleges nem.



#Gendersemleges nyelvészet #nyelvészetinem
2022. máj. 26. 09:39
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Mindigis utáltam a főnevek "nemét" idegen nyelvekben, logikátlan bromság.
2022. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ez jó vicc volt, nagyot nevettem 😂😂 (Remélem az volt)
2022. máj. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem, nem volt vicc... én ezt benyújtom Volner Jánosnak, meg még a parlamentbe is Pócs Jánoson keresztül.
2022. máj. 26. 10:01
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy ideje azért látható, hogy a kérdező egy troll, és nem a legügyetlenebb fajtából.
2022. máj. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

"simán eltudja rejteni"


Mielőtt meg akarod változtatni a magyar nyelvet valami hülye homofób okból, talán előbb meg kellene tanulni az alapvető helyesírást!

Te akarsz összeülni az akdémikusokkal?

Két perc után pofánröhögnének.

Eredj Litvániába, ha bajod van a gyönyörű magyar nyelvvel!

2022. máj. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

A NYELV NEM IDEOLÓGIA KÉRDÉSE!

hímneműnek és nőneműnek hívjuk, de lehetne egyes és kettes is, vagy pozitív és negatív, vagy A és B is.

SEMMI köze a biológiai nemekhez.

Ne beszélj ostobaságokat.


Beszélt nyelvek a magyaron kívül: Angol B2, Francia B2, Holland C1, nyelvészetet tanultam egyetemen.

2022. máj. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__.. A kérdező már érzékelte a veszélyt, és mi elindultunk ezen az úton, elöntötte a szent magyar nyelvünket a gendersemlegesség átka... és majd szépen elpusztulunk benne....
2022. máj. 26. 10:28
 18/25 anonim ***** válasza:

Lám, az ember, aki tanultnak érzi magát...

... de nem az...

2022. máj. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet.
2022. máj. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
96%

"én ezt benyújtom Volner Jánosnak, meg még a parlamentbe is Pócs Jánoson keresztül."


Rohanni fognak, hogy ezt a baromságot véghezvigyék.

Más gondjuk nincs, mint egy pszichopata kérésnek teljesítése.

2022. máj. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!