Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én úgy érzem, mivel tanultam...

Én úgy érzem, mivel tanultam francia és lengyel nyelvet is, de litvánt is ismerem, hogy a magyar nyelv túlságosan megengedő és gendersemleges, szóval át lehetne így alakítani?

Figyelt kérdés

[link]


Litván nyelvben csak férfi és női grammatikai nem van, ott nem lehet gendersemleges dolgokat csinálni nyelvészetben, szóval lehet őket kellene követni, mert Magyarországon simán eltudja rejteni egy deviáns meleg azt, hogy ő ki csoda, ha azt írja, hogy a kedvesemmel megyek színházba, vagy szerelmemmel, de litván nyelvben már nem. A lengyel nyelv viszont megengedőbb mert ott van semleges nem.



#Gendersemleges nyelvészet #nyelvészetinem
2022. máj. 26. 09:39
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#11 "Mindigis utáltam a főnevek "nemét" idegen nyelvekben, logikátlan bromság."

Igen, az és ők sem szeretik, akiknek anyanyelvük. Csak ez vele jár, ahogy nálunk meg a ragozással változó hangzások, stb.

Egy haverom csinálta azt régen, amikor a németeknél a társaságban kicsit leült a hangulat, hogy bedobta a kérdést: Mondjátok, akkor a joghurt az der, die vagy das?

Azonnal nagy vita kerekedett, mert amely területről származtak az döntötte el, mivel ennél a szónál régen más volt szokásban.

2022. máj. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg, miért kellene átalakítani? Mi eleve egy gendersemleges nyelvvel rendelkezünk, e tekintetben jelenleg a nyugat zárkózik fel hozzánk :D


"Szerintem meg undorítóan liberálisan gendersemleges a magyar nyelv.... mert más nyelvben ha én írok levelet, akkor ott már szavakból is sejteni lehet, hogy milyen neműnek írom.... itt meg nem... szóval akkor melyik a jobb?"

Bevallom őszintén, soha eszembe sem jutott hiányolni a magyarban azt, hogy nem tudják, hogy kinek írom a soraimat. Miért is kellett volna? Én eleve tudom, hogy kinek írom; akinek írtam, ő is tisztában volt vele, hogy ő maga kicsoda; másra meg amúgy sem tartozott amit neki írtam.

Szóval miért is lenne jó, ha mindig ki kellene hangsúlyozni, hogy éppen milyen nemű/identitású/orientációjú valakinek írok? Eleve semmi közöm hozzá, hogy ő kinek érzi magát, így érezheti aminek akarja, és én még véletlenül sem tudom megbántani. Na? :D

2022. máj. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem lehetne átalakítani. Voltak már hasonló kísérletek, és nem sikerültek.
2022. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Ahelyett, hogy örülnél, hogy nem kell nálunk genderezni.
2022. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 franciasrac ***** válasza:
Értem amit értesz, de szerintem mindenféleképpen senki se követné, és az élettelen tárgyaknak nem kell neme szerintem, képzeld a francia anyanyelvűek se tudják hogy « un horaire »-t vagy « une horaire »-t kell-e mondani, mert az « heure » nőnemű, de az « horaire » hímnemű
2022. máj. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!