Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Én úgy érzem, mivel tanultam...

Én úgy érzem, mivel tanultam francia és lengyel nyelvet is, de litvánt is ismerem, hogy a magyar nyelv túlságosan megengedő és gendersemleges, szóval át lehetne így alakítani?

Figyelt kérdés

[link]


Litván nyelvben csak férfi és női grammatikai nem van, ott nem lehet gendersemleges dolgokat csinálni nyelvészetben, szóval lehet őket kellene követni, mert Magyarországon simán eltudja rejteni egy deviáns meleg azt, hogy ő ki csoda, ha azt írja, hogy a kedvesemmel megyek színházba, vagy szerelmemmel, de litván nyelvben már nem. A lengyel nyelv viszont megengedőbb mert ott van semleges nem.



#Gendersemleges nyelvészet #nyelvészetinem
2022. máj. 26. 09:39
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
63%
Sil vous plait?
2022. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%

Egyetértek.

Létre kellene hozni személyes névmásokat, ami megkülönbözteti a férfit is a nőt.


A mai, trendi liberális ideológia ellenkultúrájaként.

2022. máj. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tök jó a jelenlegi állapot. A minket b.sztató felvilágosuktak képébe lehet bármikor vágni, hogy kussoljanak, mert ők még csak most közelítik azt a fejlettségi szintet, ahol mi már eleve vagyunk.
2022. máj. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
88%

A magyar nyelv így is a Föld egyik legnehezebben tanulható nyelve, csak azért könnyebb a kínainál, mert nem képeket használunk millió variációban, hanem egy pár tucat betűt tartalmazó ábécét.

Van egy dolog ami a magyarban könnyebb, mint más nyelvekben - nincsenek nemei a szavaknak - és te még ezt is elbonyolítanád?????

2022. máj. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Szerintem meg kell férfi és női személyes névmás... elég ebből a gendersemleges magyar nyelvből.... senki ne rejtőzködjék....
2022. máj. 26. 09:49
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
És, hogy kiviteleznéd.
2022. máj. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Igen, az élet úgy szép ha bonyolult.... én úgy tennék mint Atatürk, ha megválasztanának, lemennék iskolákba és magam tanítanám ezt az új magyar nyelvet.
2022. máj. 26. 09:52
 8/25 A kérdező kommentje:
Összeülnék nyelvészekkel, és ők tennének javaslatokat, és szerintem egy nemzedéken belül már mindenki így beszélne.
2022. máj. 26. 09:52
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Magyarelllenes és hazaáruló dolog meggyalázni az anyanyelvünket, amelyen Petőfi, Ady, Berzsenyi és több száz nagy költőnk és írónk alkotott. Undorító a liberalizmusod, Kérdező!
2022. máj. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Szerintem meg undorítóan liberálisan gendersemleges a magyar nyelv.... mert más nyelvben ha én írok levelet, akkor ott már szavakból is sejteni lehet, hogy milyen neműnek írom.... itt meg nem... szóval akkor melyik a jobb?
2022. máj. 26. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!