Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vállalnál személyes beszélgeté...

Vállalnál személyes beszélgetést/vitát másik politikai táborhoz tartozó személyekkel?

Figyelt kérdés

Teszem azt valaki szervezne egy offline politikai vitaestet, fideszes, ellenzék és stb között, te elmennél rá? Szervezésbe beletartozna biztonsági ember és moderátor.

Nem akarnék ilyesmit szervezni, igazán vitatkozni sem, csak eszembe jutott.


2022. jún. 7. 10:07
A kérdező szavazást indított:
fideszes vagyok és nem megyek sehova
fideszes vagyok, esetleg odamennék
Ellenzéki vagyok és nem megyek sehova
Ellenzéki vagyok, esetleg odamennék
Egyéb pártot preferálok vagy pártnélküli vagyok és nem megyek sehova
Egyéb pártot preferálok vagy pártnélküli vagyok, esetleg odamennék
15 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Tudomásul vettem hogy az én nézőpontom ebben az országban mindig kisebbség lesz.
2022. jún. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A biztonsági ember minek?

Gyakran folytatok eszmecserét ismerősi baráti körömben politikai kérdésekben, nagyon más nézeten lévőkkel is. De ilyen rendezvényen köszönöm, nem.

2022. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Rendszeresen teszem, hogy személyesen vitázom más nézeten levőkkel.

Sajnos az a tapasztalat, hogy amint egy balliberálisnak kiderül, hogy nem vele értek egyet, ott meg is áll a világ és máris fideszbirkázás, meg agymosottazás és hasonlók jönnek elő.

Olyanokkal lehet értelmes vitát folytatni csak akik nem elkötelezettek, akik nagyon be vannak állva pl. az ellenzéki összefogás mögé azokat az is sérti, ha konkrét tényeket, adatokat vagy történéseket mondok amik cáfolják vagy csak más megvilágításba teszik azt amiket hittek. Ilyenkor első körben megy a hüledezés, a tagadás, aztán vagy elmenekül vagy nekiáll szidalmazni. Az értelmesebbje, udvariasabbja nem engem, csak a fideszt vagy a kormányt.

Ez sok éves tapasztalat, ezért óvatos vagyok ilyen helyzetekben és jobbára csak szőr mentén kezdem mondani a véleményemet, azt ami nem úgy van ahogy ő hitte, és ha kiderül, hogy nem hajlandó elfogadni hogy esetleg nem neki van igaza - akkor hagyom a fenébe.

2022. jún. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem vállalnék, minek? Meggyőzhetetlen az ellentábor. Ki-ki elmondta véleményét április 3-dikán. A nem szavazó is.
2022. jún. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
elmennék egy ilyet megnézni, ha értelmes emberek vitatkoznának (részemről nincs politikai képviseletem, bár szavaztam).
2022. jún. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a Gerő András, G. Fodor Gábor, Ferencz Orsolya és Schiffer András négyest szeretem :D
2022. jún. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ. Normális a vitapartner, vagy ilyen gyakoris színvonal, hogy megcáfolom az állítását, ő meg mantrázgatja a saját érveit, amik meg lettek cáfolva, és mellé odacseszi, hogy hülye vagyok, meg degenerált, csak mert nem osztom a véleményét?Megpróbál berakni abba a kategóriába, amivel nem ért egyet, és ezt érvnek használja?(lásd emberek az lmbq témájú kérdések alatt) Csak mert személyeskedő, önismételgető ostoba emberekkel nem vagyok hajlandó névvel és arccal, semmilyen műsorban vitatkozni akármilyen véleményt képvisel, akármilyen témában. Gyakorin, név nélkül elmegy, de egyébként nem. Nem nyomok politikai Mónika showt, sajnálom.


Ha értelmes, ész érvekkel vitatkozó emberrel kell leülni, személyeskedés, önismételgetés nélkül, egymás érveit végighallgatva, nem közbevágva, akkor azt mondom, hogy persze, szívesen. Bár árulkodó, hogy biztiboy szükségessége eseten semmelyik oldalon nem az értelmes színvonalú vitapartnerek leszenk.

2022. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%
Elmennék, mert érdekel a Fideszesek véleménye, hogy miért jó az a kormány, ami 12 éve folyamatosan lopja szét a nemzetünket és rombolja a demokráciát. Az is érdekelne, hogy mi a Fideszesek véleménye az oktatásról és az egészségügyről. Inkább átlagemberek véleménye érdekelne.
2022. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeresen csinálom, mert szerintem kell(ene) a párbeszéd, de lesújtó a helyzet. Én a másik oldalról (is) tapasztalom ugyanazt, amit a #3-as mond. Az a gond, hogy az emberek többségével egyszerűen nem lehet vitatkozni. Kicsit kiírnám azért a fájdalmamat magamból.


Az egyik, amit képtelen vagyok elviselni, amikor valaki nem nyitott a vitára, csak egyoldalúan téríteni akar - ilyen a sógorom. Én nem bánom, legyen meggyőződéses fideszes, de mi a f.szért kell állandóan előjönni az egyoldalú, suttyó primitív dumával, ha fordítva nem kíváncsi más véleményére?! Megmondtam már neki többször: szívesen vitatkozom vele, ha amúgy képes és hajlandó végigvárni, amit elmondok, nem vált témát azonnal, amikor megfogtam, és a többi. Ha nem képes ezt tiszteletben tartani, akkor tartsa a politikai nézeteit a magában a jelenlétemben. Nem nagyon sikerül.


Baromi érdekes még, amikor valakivel tök jókat lehet vitázni, de a vita minden eredménye elveszik a következő alkalomra. Pl az apósom egy korrekt vitapartner, de jellemző rá, hogy felhoz egy témát, szabályosan megvitatjuk, de eközben pontosan tudom, hogy belül nem változott semmi. Nem meggyőzni akarom, csak árnyalni a képet, de ez sem megy. Ő elmondja, én elmondom, és megyünk tovább mindketten.


Érdekes még az absztrakció teljes hiánya. Szintén az apósomra jellemző, hogy kidühöngi magát, hogy mennyire megvezet a média, és egyszerűen nem lehet elhinni belőle semmit - ebben egyet is értünk egymással. Majd 10 perccel később dühöng, hogy mennyire nevetséges az EU vezetősége. Megkérdem, miből gondolja. Elkezd híreket idézni. Kérdezem, hogy nem most beszéltük, hogy ezekre nem lehet alapozni, akkor ezeket miért hiszi el? És itt belépünk az előző pontba: én elmondtam, ő meghallgatta, megy tovább az élet.


Nagyon kemény még az "öntelt félművelt" típus, aki nem beszél a levegőbe, utánanéz a dolgoknak, csak éppen nem veszi észre, hogy az olvasnivalóit a prekoncepciói alapján szelektálja - magyarán ott olvas, ahol neki tetszőt írnak. Viszont a háttérinfok miatt rettentő magabiztos, és általában arrogáns is lesz, mert úgy gondolja, hogy a tények őt igazolják. Ilyen a nagybátyám. Külön-külön mind kezelhető, de egyben mintha az apokalipszis szabadulna rám.


És ott van még az a tipikus online türhőség, amikor igazából csak bántani akarod a másikat. Hoppá, megvédte a Fideszt? Akkor nyomjunk be valami jó kis birkás krumplis poént. Fikázza Orbánt, akkor villantsunk neki oda egy jó kis "hé csicskák, nézzetek a tabellára" szintű alázást.


Agyrém...

2022. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Isti22 ***** válasza:
79%
Teljesen feleslegesen. Hiába írsz bármit itt a Gyakorin is, egyszerűen letagadják vagy nem értik, miért probléma.
2022. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!