Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki számít homofóbnak? Ki...

Ki számít homofóbnak? Ki számít lmbtq propagandistának?

Figyelt kérdés

Felmerült bennem a kérdés hogy ezekről a témákról azért nem lehet értelmesen vitatkozni mert érvek és pontos válaszok helyett valahogy mindenki lusta és csak valami egyszavas cinikus skatujázást írkál be minden kérdés alá. Ez Vica versa igaz.


Szóval előszőr el kellene dönteni ki számít ezeknek. Kire igazak.


És az nem válasz hogy a "libsik" mint ahogyan az sem válasz hogy "a fideszesek".


Az alapján is igazságtalan bárkit besorolni valahova hogy milyen témájú kérdést tett fel. Nem helyes hogy érdemi vita helyett csak dobaljuk egymásra ezeket az elcsépelt panelmondatokat.


Jómagam és még sokan mások (remélem) annak hívei vagyunk hogy a feldolgozatlan megértetlen frusztrációinkat felhozzuk a szellem napvilágára átvilágításra. Ne legyenek tabuk és ne egymás személyéről ítélkezzunk hanem a konkrét kérdésekre témákra válaszoljunk gyűlölködés nélkül. A pár jancsibohóc aki nyilván ezt a kérdést is szét trollkodja nem veszek tudomást. Kérem más se tegye.


Senkit nem pontozok le a véleménye miatt. Csak tegye azt személyeskedés nélkül.

Törjük meg ezt a trendet.


2022. júl. 2. 14:20
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:

"Szóval szerinted csak az számít homofóbiának, ha valaki olyan súlyosan szorong a melegek jelenlétében, hogy lefagy, nem tud semmit csinálni, és orvosi kezelésre van szüksége?


Mert akkor kb. az emberek kb. 99.9999%-ától eltér a definíciód."


Azok az emberek mindenképpen igen akiket írtál. De nem kell hogy ilyen erős tünetek legyenek. Ahogy mondtam rosszul érzi magát a közelében viszolyog tőle, nem akar hozzá érni stb. Úgy érzem szándékosan próbálod a leg szélsőségesebb leg erősebb tünetű fóbiák felé terelni a szót hogy elvitassad tőlem hogy ez egy betegség amit nem lehet tudatosan bele nevelni valakibe.


Inkább beszélj a te koncepciódról még egyszer. Szerinted a dogmatikus keresztény neveltetés is okozhatja ezeket a betegségeket? Szerintem ez nonszensz. Nem lehet ilyent elő idézni, a sokk terápiát amikor melegekről mutatnak képeket és mellé megy az áram ütés azt ne keverjük ide..


Persze az én álláspontom tűnik abszurdnak ebben a politikai légkörben ahol valós betegségeket fordítanak ki és projektálnak egyszerű emberekre. Én értem kiket tartasz homofóbnak de könyörgöm akkor nevezzétek már máshogy mert a homofóbia az egy orvosi fogalom néhány emberre aki a társadalom egy kis százalékát teszik ki. Azzal hogy van sapkája nincs sapkája, füst szűrős, nem füst szűrős típusú embereket tartjátok homofóbnak azzal saját magatokat nevettetitek ki amikor komoly arcal rá mondjátok valakire.

2022. júl. 2. 17:20
 22/41 A kérdező kommentje:

Wikiből idézet: Azért másolom, mert sokkal jobban össze foglalja mi a baj azzal hogy szerinted ez fóbia.



"Hasonlóan a homoszexualitáshoz, a homofóbia kérdését is komoly viták övezik. A fogalom használatának ellenzői szerint a -fóbia szó használata azt a képzetet kelti, mintha egy pszichiátriai betegség lenne, valamint hogy a valódi fóbiákhoz hasonlóan minden esetben irracionális. Véleményük szerint a homofóbia emlegetése a homoszexualitás erőszakos társadalmi elfogadtatásának, valamint a homoszexuálisok pozitív diszkriminációjának megalapozására irányuló stratégia része."

2022. júl. 2. 17:25
 23/41 A kérdező kommentje:

Magyarul ne hívjuk már fóbiásnak azt aki szivárványos zászlót éget,mocskos busisik meg zavarja a netflix sorozat repertoárja.

Mert ettől még neki qvára semmi köze a fóbiásokhoz.

2022. júl. 2. 17:29
 24/41 anonim ***** válasza:
33%

Homofób = mindenki, aki szeretné, ha békén hagynák mások az abnormális szexuális életükkel.

LMBTQ-propagandista = olyan ember, aki pénzért és/vagy meggyőződésből az aberráció terjedését segíti.

2022. júl. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
64%

Jó, akkor menj át a helyesírás kategóriába, mert ez nem politikai kérdés, hogy szerinted nyelvtanilag nem helyes a szóhasználat.

Én arról beszélek homofóbia alatt, amit az emberek értenek ezalatt a szó alatt.

2022. júl. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

Nem, nem nyelvtanórát akarok tartani.(soha nem voltam jó belőle) de miből gondolod hogy ez pont nem a politika sara? Erről pfázok csak nem nagyon akar át menni az input. Talán egy világ dőlne össze benned ha belátnád hogy fóbiásnak nevezni ezeket az embereket egy fság?


Nem védeni akarom őket, szerintem sem okés amiket néhányan meg engednek maguknak(mondjuk ez mindkét oldalon igaz) de nevetséges az egyik oldal szélsőségeire rá oktrojálni egy fajta pszichológiai betegségek gyűjtőfogalmába tartozó kifejezést míg a másik oldalt ki kiáltani a Szent szolidáris arany érmes jóembernek. Nem igaz hogy nem érezzük hogy ugyan az az agresszív csőcselék szólogat be a másiknak csak ellentétes amplitudóval?

2022. júl. 2. 17:41
 27/41 steven95 ***** válasza:
27%

Zászlóegetés önmagában nem homofóbia, de kiváncsi vagyok hány nem homofób jutott odáig, hogy elégessen egyet....Hmm..hmm. Na ezért gondolom, hogy homofób, mert homofób érzések az előzményei.


Lehet intellektuálisan is beszélni arról, hogy mi azon jelenség oka, hogy néha soknak érezzük a meleg karaktereket... Ha valaki azt választja, hogy mocskosbuz*zizik emiatt, szerintem a homofóbia felszínretörésének a jele.


A homofóbia nem egy orvosi értelmű tényleges viszolygás. Irracionális félelem. Érték/erkölcsi romlástól való tartás megalapozalanul. És indokolatlan utálat, gyűlölet. "Nem akarok ilyeneket a szomszédba hozzáállás."

2022. júl. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 A kérdező kommentje:

A politikusok meg ezeken szörfölnek..nekik ez egy qva jó téma. Ezzel el lehet játszani az antagonisztikus ellentéteket, a lényeg hogy ne azokról a dolgokról legyen szó amiről kéne.


Ott van pl a Déri Tibor esete aki meleg viccet posztolt.

Egyszer az életben volt egy momentumos politikus aki tényleg vicces volt. Erre utána megbeszélik egymás között hogy "na ezen most fel kell háborodnunk! Erre most elkezdjuk forgatni a szemeinket és ejátszuk ezt a szánalmas erkölcsi kultúrembert aki észreveszi hol a határ. Amikor ezek egymás között még olyanabb vicceket mondanak. Az egész egy képmutatás. És ezek diktálják az erkölcsöt. Ezek akik a közleményük előtt 5 perccel egy grafikonrol leolvassák hogy mit kell mondani, hogy mi fog több like-ot hozni. És a sok marha ezt beszopja hogy ezek ezt komolyan gondolják. Egyébként maga vicc pedig simán progresszív volt hiszen olyan kontextusba helyezte olyan helyzetben mutatta be a férfiakat amiket eddig csak nők élhettek át, amiken csak ők mehettek keresztül. De nem ilyenkor forgatni kell a szemünket:D

2022. júl. 2. 17:52
 29/41 anonim ***** válasza:
95%

"Talán egy világ dőlne össze benned ha belátnád hogy fóbiásnak nevezni ezeket az embereket egy fság?"

Nem. Azért nevezem őket úgy, ahogy mindenki más is nevezi őket, mert így mindenki tudja, hogy miről beszélek. Ha kínai vízerőműnek nevezné mindenki a homofóbokat, akkor én is kínai vízerőműnek nevezném őket, hogy a többi ember értse miről beszélek. Így működik a kommunikáció. Az emberek azokat a szavakat használják, amiket a többi ember megért.


"másik oldalt ki kiáltani a Szent szolidáris arany érmes jóembernek."

Hát én úgy látom, hogy mindkét oldal utálja a másikat. Az egyik oldal rossznak kiáltja ki a másikat, a másik meg az egyiket. Nem látom, hogy a homofóbok szent szolidáris arany érmes jóembereknek neveznék a melegeket. És fordítva, a melegek se illetik jó névvel a homofóbokat.

Ha már szóhasználatot hasonlítunk össze, szerintem a "homofób" egy különösen enyhe jelző. Ahhoz képest, hogy miket mondanak a homofób oldalról a melegekre.

2022. júl. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

"A homofóbia nem egy orvosi értelmű tényleges viszolygás. Irracionális félelem. Érték/erkölcsi romlástól való tartás megalapozalanul. És indokolatlan utálat, gyűlölet. "Nem akarok ilyeneket a szomszédba hozzáállás."



Abszolut egyet értek. Csak érezni vélem a politikai manipulációt és felülről vezérelt vélemény formálást hogy miért orvosi kifejezéseket sütnek a "nem akarok ilyent a szomszédomba" típusú emberekre.

2022. júl. 2. 17:56
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!